Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

Digi 24 HD.

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
5068 replies to this topic

#4033
napster1

napster1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 15.04.2007

View Postmegafanro, on 09 septembrie 2014 - 16:16, said:

Apreciez că este un canal bun,  întrucât numai la el mă uit. Bine, recunosc că conchitele sunt baza acestui post TV.
Conchitele sunt placute si nu sunt doar de decor. Nu gafeaza sau se balbaie, stiu sa vorbeasca. Le dau clasa multora chiar si celor de la Pro.
La capitolul reportaje, anchete, Digi24 e de departe numarul 1.

Edited by napster1, 24 September 2014 - 10:12.


#4034
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Acum la Digi24 un nou prezentator:Radu Maxim.El era editor la Digi24 din februarie 2013, dupa ce in 2011 a demisionat de la Antena 3.

#4035
JohnTM

JohnTM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,219
  • Înscris: 02.08.2011
Acum tot internetul vorbeste despre Ponta, Victor Ponta agent SIE, dar la impartiali de la Digi24 nici o stire pe prima pagina. Vorbesc de site-ul m.digi24.ro

Edited by JohnTM, 14 October 2014 - 00:36.


#4036
napster1

napster1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 15.04.2007
Stie careva de ce Ioana Tiganila si Dana Vlad nu mai prezinta stirile Digi24 ?

#4037
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012

View Postnapster1, on 14 octombrie 2014 - 09:53, said:

Stie careva de ce Ioana Tiganila si Dana Vlad nu mai prezinta stirile Digi24 ?
Ioana Tiganila-insarcinata.
Dana Vlad-cred ca prezinta cu Radu Maxim in rotatie:ea un weekend,el alt weekend.

#4038
napster1

napster1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 15.04.2007

View Postnecolae, on 14 octombrie 2014 - 23:08, said:

Ioana Tiganila-insarcinata.
Dana Vlad-cred ca prezinta cu Radu Maxim in rotatie:ea un weekend,el alt weekend.

Ar fi culmea sa o scoata si pe Oana Zamfir.
Totusi nu am prins-o la vreun jurnal pe Dana Vlad. Nici ca reporter/corespondent nu am vazut-o desi era si corespondent Digi24.
Pe langa Radu Maxim mai este si Mariana Pop.

Edited by napster1, 20 October 2014 - 09:31.


#4039
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Oana Zamfir e de la 23 de luni pana vineri.

Mariana Pop e la Cluj, nu am vazut-o la Bucuresti decat in saptamanile in care facea matinale de la mare cu Mirela Diac de la Iasi:luni-vineri erau la Bucuresti, sambata-duminica la mare.

#4040
napster1

napster1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 15.04.2007

View Postnecolae, on 20 octombrie 2014 - 09:52, said:

Oana Zamfir e de la 23 de luni pana vineri.

Mariana Pop e la Cluj, nu am vazut-o la Bucuresti decat in saptamanile in care facea matinale de la mare cu Mirela Diac de la Iasi:luni-vineri erau la Bucuresti, sambata-duminica la mare.

Deocamdata ramane misterul cu Dana Vlad.

#4041
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Dana Vlad e seful sectiei Eveniment de la Digi24.

#4042
ShevaDani

ShevaDani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,922
  • Înscris: 09.03.2012
Nu prea ma uit la programele de stiri, insa cand vreau sa ma uit ce se mai intampla in romania, atunci pun pe digi24 .In principal, urmaresc business club.
Pentru mine,  Cosmin Prelipceanu e un jurnalist de exceptie. Din punctul meu de vedere, digi24 e produsul Premium al RDS-RCS.

Edited by ShevaDani, 22 October 2014 - 20:55.


#4043
ShevaDani

ShevaDani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,922
  • Înscris: 09.03.2012
Cosmin Prelipceanu va asigura şi în viitor coordonarea proiectului Digi24 din poziţia de redactor-şef şi se bucură în continuare de încrederea şi aprecierea noastră. Speculaţiile privind o presupusă suspendare a sa şi aşa-zisele negocieri cu diverse persoane pentru înlocuirea sa sunt lipsite de orice bază reală.
Nu avem nicio intenţie să încercăm să identificăm sursa acestor zvonuri sau să înţelegem motivele pentru care au fost lansate, ci ne vom concentra în continuare să dezvoltăm acest proiect, pe baza aceloraşi principii de echilibru, civilizaţie, onestitate şi imparţialitate, care ne-au adus aprecierea şi interesul unui număr crescând de telespectatori. Şi asta, ca şi până acum, împreună cu importantul aport al lui Cosmin Prelipceanu”, a declarat Alexandru Oprea, Preşedinte RCS&RDS.
http://www.digi24.ro...MIN PRELIPCEANU
ar fi chiar aberrant sa renunte la prelipceanu. E ca si cum s-ar renunta la Andrei Vochin :)

#4044
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006
Mai nou, Digi 24 HD ofera si newsletter. :D

Eu m-am abonat ieri pe mail si azi deja am primit primul mail.

#4045
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012
Superba grafica celor de la Digi24 privind rezultatele exit-poll-urilor. Intr-adevar nemaivazut in Romania.

#4046
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,915
  • Înscris: 06.04.2005
Da chiar foarte faina grafica ce amuzant e cand alte televiziuni se lauda ei cu grafica lor 3D sau cum Realitatea TV se lauda aseara ca transmit SuperHD.

http://www.digi24.ro...rtat in studiou

#4047
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014
VIDEO. Digi 24 se prezintă drept liderul televiziunilor de știri, dar pe baza unor studii proprii, nu a măsurătorilor oficiale


Postul Digi24 s-a autoproclamat lider al televiziunilor de știri în ziua alegerilor prezidențiale. Televiziunea de știri a RCS&RDS a difuzat luni seară o știre prin care anunța că a condus audiențele, depășind toate posturile de știri.
De unde erau cifrele?
    Sursa cifrelor nu a fost măsurătorul oficial ARMA – Kantar Media, recunoscut de întreaga piață TV și de publicitate, ci măsurători RCS&RDS. Postul a prezentat cote de piață pe anumite tronsoane orare, dar și pe întreaga zi de duminică, potrivit acelorași măsurători proprii.
    Și pe întreaga zi de duminică postul s-a prezentat drept liderul posturilor de știri, aproape la egalitate cu Antena 3.
Deși este în studiile de audiență ARMA, Digi 24 nu a prezentat cifrele după care se ghidează întreaga piață și în care avea o altă poziție în clasament.
Cum s-a văzut postul în măsurătorile oficiale.
Potrivit datelor de audiență măsurate de Kantar Media, Digi 24 a avut altă poziție în clasamentul ratingurilor din ziua alegerilor. Potrivit datelor prezentate de paginademedia.ro, la ora 21.00, în momentul în care televiziunile au prezentat exit-poll-urile, Digi24 se situa pe locul 10 în topul televiziunilor, la nivel național, cu o medie de 216.000. La orașe, televiziunea de știri a fost pe șapte, cu o medie de 204.000 de telespectatori.

Sursa: http://www.paginadem...studii-proprii/

#4048
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,915
  • Înscris: 06.04.2005
E o magarie ce au facut si imi pare rau sa spun asta despre Digi24 si nu ma asteptam la asta din partea lor, puteau macar sa spuna ca acele audiente se refera EXCLUSIV la clientii RDS si ca nu e un studiu relevant.

#4049
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012
Pentru mine audientele Kantar nu conteaza. Stiu ca ieri singurul post de stiri urmarit de mine a fost Digi24. Singurul moment de "ratacire" a fost cand se anuntau rezultatele din exit-poll-uri si cand am vrut sa vad ai alte rezultate. In acel timp, la "cea mai urmarita televiziune de stiri", "Pastorul" anunta ca ei sunt singurii ce au rezultatele unui exit-poll realizat la iesirea din sectiile de votare. Restul le-au facut prin telefon. Lucru total neadevarat, de altfel.

Edited by Venboteam, 03 November 2014 - 22:59.


#4050
ShevaDani

ShevaDani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,922
  • Înscris: 09.03.2012
audientele is bune doar cand vrei sa vinzi publicitate. pentru mine, nu conteaza audienta, ma uit la un program daca imi place, nu daca e urmarit de alte milioane de oameni Posted Image  digi24 nu are nevoie de masurarea audientei, ei fac nota discordanta fata de presa din ro. din punctul meu de vedere.

Edited by ShevaDani, 04 November 2014 - 00:51.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate