Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

firme de recrutare forta de munca tepare

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
96 replies to this topic

#1
mar_laz

mar_laz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 12.08.2010
Buna ziua!
Ca sa incep cu prezentarea mai intai , ma numesc Marius Lazar si sunt din Galati.Imi asum integral raspunderea ptr cele declarate mai jos .
Ptr cei care nu stiu foarte multe despre ANSA JOBS va pot spune ca in spatele ei se afla D-l Radu Butiurca si a sa sotie Aura Butiurca fondatori a  firmei Global Recruting ( apare si ca Eurozone Jobs , ei spun ca e un compartiment in firma Global Recruting dar de fapt este o modalitate de a dispersa pe doua nume activitatea frauduloasa a firmei ).
Aceasta firma probabil ca detine recordul de plangeri penale catre Inspectorul de Politie Mures .Sunt inregistrate cateva zeci de plangeri dar de fapt numarul real al celor escrocati de aceasta firma este in jur de 200 persoane.
Bineinteles ca nu s-a intamplat mai nimic cu plangerile penale adresate Inspectoratului de politie Mures, ptr ca cineva de acolo a avut grija sa le puna la dos , altfel nu imi pot explica ca dupa 4 ani de activitate de inselatorie si dupa cateva zeci de plangeri penale politia romana nu poate sa spuna nimic.Probabil ca se imparte cascavalul.
Si vazand D-l Butiurca ca treaba se impute si ca plangerile penale au inceput sa ajunga si pe la alte institutii s-a gandit sa-si faca o operatie de schimbare de identitate si asa s-a nascut firma ANSA JOBS SRL.
Deci celor care se gandesc sa aplice la aceasta firma le recomand sa nu dea absolut niciun ban inainte , sa-si  puna telefonul pe inregistrare la orice convorbire purtata cu vreun oficial al firmei si reportofon la interviu , deasemeni sa caste bine ochii la prevederile contractului.Clauze precum returnarea in varianta 50% , 80% in cazul in care din motive obiective nu se intampla plecarea la job nu va fi respectata in vecii vecilor de escrocul Radu Butiurca iar acesti bani nu pot fi recuperati decat pe calea tribunalului  , ...iar acest lucru dureaza ani de zile asta in cazul in care are ceva pe firma.
Recomand celor care au avut a face cu aceast firma si care isi vor dreptatea sa nu mai trimita plangeri penale pe adresa Inspectoratului de Politie Mures ( ptr ca acolo nu se va intampla nimic) ci sa trimita pe adresa Parchetului Judecatoriei Mures de unde cu siguranta veti primi un raspuns.
Ptr cei care nu ma cred si au nevoie de probe suplimentare ma pot contacta la urmatoarele adrese de mail si tel:
[email protected]
[email protected]
0747365438

#2
dmtr_alina

dmtr_alina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 07.11.2011
Si eu am avut de aface cu acest Radu Butiurca si bineinteles ca mi-am luat teapa.
M-a promis ca plec in Anglia in 4 sapt, dar dupa ce i-am dat banii nu a mai raspuns la tel. Inventeaza tot timpul tot felul de scuze ieftine ( ii moare cineva, ii fura tel, ii fura asina, etc).
Nu va lasati inselati de acest om, nu face decat sa va pacaleasca.

#3
madabz

madabz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 05.11.2011
nu va lasaati pacaliti de firmele de recrutare care permit marea cu sarea.verificati pe lista concordia cine opereaza cu ei sau nu.La HOPS exissta un singur operator care recruteaza in Romania, dl.Alexandru Barbacaru.Concordia are mai multe agentii cu care colaboreaza si sunt afisatre pe site.Nu mai plecati cu toti necunoscutii.inereseati-va un pic inainte sa aruncati niste bani la o agentie de care s-ar putea sa nu mai auziti dupa semnarea asa zisului contract

#4
alexandratudor74

alexandratudor74

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 16.11.2011
Sunt patita cu  firma Global .Am platit anul trecut in primavara si de atunci nimic. Eu le trimit mail sa-mi dea banii inapoi ,ei zic "se va rezolva",dar in urmatoarele zile voi merge la parchet si la itm. :thumbdown: Mi-am pierdut rabdarea.NU PLATITI NIMIC LA GLOBAL SAU EUROZONE SAU CUM ISI VOR MAI SPUNE. NU CREDETI NIMIC DIN CE VA VOR SPUNE. :thumbdown:

#5
Crew_es

Crew_es

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 11.11.2011

 alexandratudor74, on 16th November 2011, 18:57, said:

Sunt patita cu  firma Global .Am platit anul trecut in primavara si de atunci nimic. Eu le trimit mail sa-mi dea banii inapoi ,ei zic "se va rezolva",dar in urmatoarele zile voi merge la parchet si la itm. :thumbdown: Mi-am pierdut rabdarea.NU PLATITI NIMIC LA GLOBAL SAU EUROZONE SAU CUM ISI VOR MAI SPUNE. NU CREDETI NIMIC DIN CE VA VOR SPUNE. :thumbdown:

Cine va pune sa dati bani inainte?...Resurse umane care cer bani la interviu=excrocii.

#6
alexandratudor74

alexandratudor74

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 16.11.2011

 alexandratudor74, on 16th November 2011, 18:57, said:

Sunt patita cu  firma Global .Am platit  in primavara anului 2008, 700  de lei pentru un job in strainatate si de atunci nimic. Eu le trimit mail sa-mi dea banii inapoi ,ei zic "se va rezolva",dar in urmatoarele zile voi merge la parchet si la itm. :thumbdown: Mi-am pierdut rabdarea.NU PLATITI NIMIC LA GLOBAL SAU EUROZONE SAU CUM ISI VOR MAI SPUNE. NU CREDETI NIMIC DIN CE VA VOR SPUNE. :thumbdown:


 Crew_es, on 16th November 2011, 19:08, said:

Cine va pune sa dati bani inainte?...Resurse umane care cer bani la interviu=excrocii.


probabil disperarea si lipsa de experienta de atunci . Esti perfect?

#7
Crew_es

Crew_es

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 11.11.2011

 alexandratudor74, on 16th November 2011, 19:38, said:

probabil disperarea si lipsa de experienta de atunci . Esti perfect?

Nu sunt perfect dar de anii de zile se vorbeste de indivizi gen Burtica,si se pare inca mai au clientii.

Edited by Crew_es, 16 November 2011 - 19:59.


#8
andrei_bitu

andrei_bitu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 08.11.2011
da da da eu am tinut un interviu cu ei recent si omuletu vroia vreo 1500 euro(eu iam zis ca nu pot da atatia bani fara ceva la mana si surpriza mi-a inchis)
alta firma mai tepara Danfil company Brasov(niste tepari rau tare ai sanse minuscule de tot sa rezolvi cu ei)mai cautati pe net despre ei si imi veti multumi

#9
urbanyapp

urbanyapp

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 02.03.2012
urmaresc activitatea firmelor de recrutare din aceleasi motive ca multi altii dintre noi...iata ce am aflat despre ANSA fost Global recruting fost Eurozone jobs. judeca fiecare ce ii convine!
http://forum.softped...howtopic=607209
suspiciuni ar fi multe. de ce a schimbat denumirea de 2 ori ? dar numele Butiurca Aurelia si Calin Radu Butiurca figureaza la cele trei firme, dar ATENTIE! aceeasi adresa! CIUDAT NU?
normal ca se poate posta recomandari favorabile chiar de catre dansii.
nu cred ca o firma serioasa se lasa antrenata in certuri pe net.
DECI recomand tuturor celor interesati sa caute informatii la: urmatoarele siteuri:
http://romani.co.uk/...c...&Itemid=124
http://mareabritanie.activeboard.com/
http://www.ziarulrom...p...e&Itemid=88
http://zimbrul.co.uk...a-pana-in-2014/
http://noiromani.co....-uk-si-in-2012/
http://www.romani-on...=103211#p103211
http://www.urbaniuli...ut-sa-dea-tepe/
...copiati linkul in google sau direct in bara de sus, sau selectati pe rand o adresa si click dreapta apoi "accesati http..."
sunt cate va siteuri unde se pot afla detalii interesante de la cei care sunt in UK, si sfaturi despre tot ce ne intereseaza.
promit ca va voi tine la curent cu tot ce mai aflu despre ANSA, vreau sa contactez ITM din Targu Mures si chiar si ambasada romana din UK pentru a ma lamuri in legatura cu acestia si nu numai...
nu cred ca merita nimeni sa fie escrocat de firmele astea, dar, fiecare face ce vrea cu banii lui, NU ?
succes la toata lumea si ATENTIE MARE!

#10
urbanyapp

urbanyapp

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 02.03.2012
TOATE PERSOANELE care au fost pacalite de aceste firme de recrutare sau inca au conflicte de interese, sunt rugate sa isi povesteasca in detalii experienta.
Dorim sa facem un memoriu si sa cerem o dezbatere chiar si cu ajutorul televiziunilor despre acest fenomen.

#11
iftimen

iftimen

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.07.2011
Si noi am patit cu Firma General Jobs din Baia Mare care au promis in Suedia un loc de munca pana cand am platit comisionul dupa ce am platit comisionul ,nu mai era oferta,asta era anul trecut.Am facut o sesizare la OPC Baia Mare unde au dat raspuns ca peste o luna primim bani inapoi dar a trecut un an de zile si nimic.Incerc sa scriu ce am patit la toate forumurile sa stie ,asa am scris si la forumul din http://firmetepare.ucoz.ro/

Chir cand sun la OPC tot timpul Doamna Directoarea e plecata pe teren,cand am cerut sa imi trimita dovada ca firma  a semnat ca imi trimite banii inapoi nu a vrut .Sa vedeti cum e sistemul in Romana.

#12
n3utr1n0

n3utr1n0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,376
  • Înscris: 03.12.2012

 iftimen, on 01 decembrie 2012 - 14:10, said:

Si noi am patit cu Firma General Jobs din Baia Mare care au promis in Suedia un loc de munca pana cand am platit comisionul dupa ce am platit comisionul ,nu mai era oferta,asta era anul trecut.Am facut o sesizare la OPC Baia Mare unde au dat raspuns ca peste o luna primim bani inapoi dar a trecut un an de zile si nimic.Incerc sa scriu ce am patit la toate forumurile sa stie ,asa am scris si la forumul din http://firmetepare.ucoz.ro/

Chir cand sun la OPC tot timpul Doamna Directoarea e plecata pe teren,cand am cerut sa imi trimita dovada ca firma  a semnat ca imi trimite banii inapoi nu a vrut .Sa vedeti cum e sistemul in Romana.

iti dai seama ca sunt pe mana. firmele astea tepare de obicei au in spate niste cunostiinte sau "prieteni" la opc.

#13
aldea_cosmin_1986

aldea_cosmin_1986

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 09.05.2009
salutare. are cineva idee despre firma Profit Work S.R.L din Bucuresti? daca sunt sau nu seriosi? a plecat cineva afara cu ajutorul lor?

#14
aldea_cosmin_1986

aldea_cosmin_1986

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 09.05.2009
deja am facut o cercetare la ITM Bucuresti, unde trebuie sa fie inregistrate toate firmele de recrutare si plasare a fortei de munca, si nu apar inregistrati. deci o bila neagra pana acum. astept si alte informatii

#15
aldea_cosmin_1986

aldea_cosmin_1986

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 09.05.2009
nu stie nimeni nimic de ei?apreciez orice parere, se aproprie termenul pana la care trebui sa iau o decizie, si m-ar ajuta f mult orice informatie

#16
zobarr69

zobarr69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 436
  • Înscris: 10.04.2011

 aldea_cosmin_1986, on 14 decembrie 2012 - 20:23, said:

nu stie nimeni nimic de ei?apreciez orice parere, se aproprie termenul pana la care trebui sa iau o decizie, si m-ar ajuta f mult orice informatie
daca nu i gasesti inregistrati la ITM este posibil intr adevar sa fie tepari,este doar o supozitie,nu te descuraja,incearca sa afli daca a mai plecat cineva cu ei,ce tip de contract iti vor face,etc.

#17
aldea_cosmin_1986

aldea_cosmin_1986

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 09.05.2009
pana la urma am aplicat la ei. revin cu un raspuns cand o sa-l am

#18
n3utr1n0

n3utr1n0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,376
  • Înscris: 03.12.2012

 aldea_cosmin_1986, on 26 decembrie 2012 - 13:40, said:

pana la urma am aplicat la ei. revin cu un raspuns cand o sa-l am

te asteptam cu povestea ta... sper sa nu fie similara cu o teapa.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate