Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

firme de recrutare forta de munca tepare

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
96 replies to this topic

#91
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,870
  • Înscris: 03.02.2005
Nimic nou, nu esti si nici nu vei fi primul care trece printr-o asemenea experienta.

Imigrantii primesc in cele mai multe cazuri slujbele cele mai grele pe banii cei mai putini, asta pentru ca sunt sunt multi care muncesc pentru mult pentru putin.

Strangi din ... pentru o perioada, capeti experienta si vechime si apoi iti iei zborul in alta parte. Cred ca nu esti sau erai naiv sa crezi ca vei freca timpul pe acolo si sa primesti salarii echivalente cu ale localnicilor.
Niciodata un strain nu te va angaja fara vreo referinta, fara a-i sti limba, fara a-i castiga increderea.

Edited by Ciubex, 07 March 2017 - 14:22.


#92
avenirv

avenirv

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,554
  • Înscris: 01.05.2009

View PostCiubex, on 07 martie 2017 - 14:21, said:

Nimic nou, nu esti si nici nu vei fi primul care trece printr-o asemenea experienta.

Imigrantii primesc in cele mai multe cazuri slujbele cele mai grele pe banii cei mai putini, asta pentru ca sunt sunt multi care muncesc pentru mult pentru putin.

Strangi din ... pentru o perioada, capeti experienta si vechime si apoi iti iei zborul in alta parte. Cred ca nu esti sau erai naiv sa crezi ca vei freca timpul pe acolo si sa primesti salarii echivalente cu ale localnicilor.
Niciodata un strain nu te va angaja fara vreo referinta, fara a-i sti limba, fara a-i castiga increderea.

este o mica minciunicagreseala in ce ati scris.
corect ar fii "Imigrantii NECALIFICATI primesc in cele mai multe cazuri slujbele cele mai grele pe banii cei mai putini,...".
deci burta pe carte si obtineti o calificare.

#93
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

View Postavenirv, on 07 martie 2017 - 14:42, said:


este o mica minciunicagreseala in ce ati scris.
corect ar fii "Imigrantii NECALIFICATI primesc in cele mai multe cazuri slujbele cele mai grele pe banii cei mai putini,...".
deci burta pe carte si obtineti o calificare.
toti sunt la fel, necalificati sau calificati

#94
avenirv

avenirv

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,554
  • Înscris: 01.05.2009

View PostYourFan, on 07 martie 2017 - 16:52, said:

toti sunt la fel, necalificati sau calificati

nu este adevarat.
IT-istii sunt platiti la nivelul pietei in londra, frankfurt, paris sau manhattan/nj.

Edited by avenirv, 08 March 2017 - 10:47.


#95
Oroles7

Oroles7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 20.10.2007

View Postavenirv, on 07 martie 2017 - 14:42, said:


este o mica minciunicagreseala in ce ati scris.
corect ar fii "Imigrantii NECALIFICATI primesc in cele mai multe cazuri slujbele cele mai grele pe banii cei mai putini,...".
deci burta pe carte si obtineti o calificare.
Dar tu ce calificare ai??Ca dupa cum vad ca scrii pari a fii si tu un NECALIFICATIn loc sa zici merci ca a scis aici baiatul sa se fereasca lumea,tu sari la gatu lui.Ia mai lasa-ne nene ca de oamenii ca tine e plina tara asta.Sau tu ai vre-o legatura cu firma aia??

#96
avenirv

avenirv

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,554
  • Înscris: 01.05.2009

View PostOroles7, on 09 martie 2017 - 13:18, said:

Dar tu ce calificare ai??Ca dupa cum vad ca scrii pari a fii si tu un NECALIFICATIn loc sa zici merci ca a scis aici baiatul sa se fereasca lumea,tu sari la gatu lui.Ia mai lasa-ne nene ca de oamenii ca tine e plina tara asta.Sau tu ai vre-o legatura cu firma aia??

pai n-am insultat pe nimeni, am scris numai ca este o mica greseala, ai citit ? am scris altceva ?
eu, de ani de zile, fac curatenie, mut chestii din loc in loc, mut chestii sa fie vazute, mai ajut pe ici pe colo, mai ajut sa puna lucruri impreuna, etc. imi  castig si eu existenta.
si cred ca sfatul meu ca lumea sa obtina o calificare cum trebuie este cel mai bun sfat, nu crezi ?
apropos, de care tara vorbesti ?

#97
mika_dap

mika_dap

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.03.2011
HR Romania MBSP condusa de mihai jinga una din cele mai mari falsuri .Acest jinga incearca cu vorbe ticluite sa insele oameni promitand marea cu sarea .
Feriti-va de ofertele lui jinga mai ales de cele din Malta ,va pune sa luati singuri bilete de avion ,minte in legatura cu salariul si programul de munca
promite ca returneaza banii pe biletele de avion,ofera cazare contra cost ,in adevarate ghetouri insalubre la preturi prohibite .....(de stiut in malta salariul minim este de 650 euro nimeni nu ofera mai mult acolo chiar daca acest mincinos spune altceva)
O FIMA SI UN REPREZENTANT DE TOATA LAUDA .......ESCROCI ....NU DATI CURS MINCIUNILOR     .......HR Romania MBSP SI MAI ALES ACESTUI MIHAI JINGA...
UN MARE ESCROC...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate