Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 

firme de recrutare forta de munca tepare

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
96 replies to this topic

#19
Josef_Mengele

Josef_Mengele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,997
  • Înscris: 09.10.2011

View Postmar_laz, on 26 septembrie 2011 - 23:39, said:

... numarul real al celor escrocati de aceasta firma este in jur de 200 persoane.
Si din aia 200 de prosti nu s-a gasit unu sa ii faca o trepanatie?

#20
lore_lai

lore_lai

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.01.2013
Va rog sa ma contactati pe adresa [email protected], sa ne unim cu toti si sa depunem plangerile impreuna impotriva acestor indivizi, asa vom avea sanse!
Am gasit un Forum pe Myjobs, unde ciudat, doar comentarii pozitive, postate de diferite persoane, la aceasi data si in intervat la 1 ora jum, chipurile, inclusiv de la Ansa Jobs toate comentariile erau adresate blogului lui Marius Lazar. Eu zic ca asia sunt escroci cu acte in regula, haideti toti impotriva lor!!! Daca am dormit pana am luat teapa, haideti sa ne trezim si sa le venim de hac, Astept Emailuri

#21
mada23

mada23

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 27.12.2010

View PostCrew_es, on 16 noiembrie 2011 - 19:08, said:

Cine va pune sa dati bani inainte?...Resurse umane care cer bani la interviu=excrocii.

Nicio firma de recrutare nu iti v-a da loc de munca fara sa platesti contractul inainte de plecare.Se face un contract de mediere, se plateste, apoi primesti locul de munca.Ideea e sa casti bine ochii cu ce firma semnezi contractul respectiv, cui ii dai bani.Verificati daca e inscrisa la Registrul comertului si de cat timp.Cunosc pe cineva care a facut un contract cu o firma din Bucuresti.Era inscrisa in Registrul Comertului de vreo 2-3 luni, au bagat firma in insolventa si au disparut cu banii.

#22
kutie

kutie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,028
  • Înscris: 24.10.2006
esti confuz, amice.
nici o firma de recrutare care cere bani inainte nu iti va da loc de munca. intai se intervieveaza, se negociaza, se semneaza contractul, se depaseste perioada de proba, si abia apoi angajatorul plateste comision firmei de recrutare. <= asa trebuia aranjata fraza pe care ai scapat-o.

orice altceva e teapa/abureala/manarie.

#23
mada23

mada23

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 27.12.2010

View Postkutie, on 10 martie 2013 - 02:19, said:

esti confuz, amice.
nici o firma de recrutare care cere bani inainte nu iti va da loc de munca. intai se intervieveaza, se negociaza, se semneaza contractul, se depaseste perioada de proba, si abia apoi angajatorul plateste comision firmei de recrutare. <= asa trebuia aranjata fraza pe care ai scapat-o.

orice altceva e teapa/abureala/manarie.

La ce firma de recrutari ai fost tu si ai negociat costul contractului?Si ce perioada de proba?Daca iti gaseste un contract in America ce fc?te duci akolo, stai in proba de lucru, apoi daca nu ii convine de tine, ce? te intorci acasa?Nu e nici o perioada de proba.E vorba despre un interviu, un contract de mediere, apoi primesti locul de munca.

#24
kutie

kutie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,028
  • Înscris: 24.10.2006
persisti in confuzie, si justifici asta prin faptul ca tu nu stii mai bine. nu-i ok.

ca raspuns direct la intrebarea ta, enumar: monster, elanIT, CPL, Bullhorn, Natek si altele pe care nu le tin minte - adica firme serioase, nu tapari. Cu ei am avut de-a face, m-am angajat in diferite posturi prin ei sau cel putin am trecut prin procese de recrutare. mai mult, am si prieteni profesionisti care se ocupa cu recrutare, inclusiv la nivel de head-hunting.
si nu exista un asemenea concept precum "negociat costul contractului" niciunde in recrutare. tu, ca angajat (potential) treci prin procesul de recrutare absolut gratuit, fara nici un cost, pentru ca nu tu esti beneficiarul serviciului de recrutare, ci angajatorul, si acesta e si cel care plateste serviciul respectiv. tu iti negociezi salariul si beneficiile cu angajatorul, nu ai absolut nimic de negociat cu cei ce fac recrutarea, pentru ca ei nu sunt factor de decizie in proces, sunt doar un filtru.
reiterez: orice altceva e teapa/abureala/manarie. chestie proprie doar taparilor din RO, nu si firmelor serioase care chiar fac recrutare, nu doar mint ca sa va ia banii.

te rog intelege ca nu te condamn pentru lipsa de informare, sau pentru naivitate - ambele sunt drepturile tale si poti sa "beneficiezi" de ele dupa pofta inimii.
insa e condamnabil faptul ca  in timp ce nu cunosti realitatea sa te apuci sa sustii un punct de vedere eronat. pentru ca paote mai convingi pe careva la fel de neinformat, si din momentul ala si persoana respectiva va "beneficia" de cele doua drepturi ale tale. e ok sa suferi tu pentru tine, dar nu-i ok sa-i faci pe altii sa sufere.


LE: tot la capitolul "confuzie" pun si afirmatia ta initiala ca "Nicio firma de recrutare nu iti va da loc de munca fara sa platesti contractul inainte de plecare."
asta e o greseala enorma de perceptie si o denaturare a realitatii, pentru ca nu firma de recrutare iti da tie loc de munca, ei doar intermediaza ocuparea unui loc de munca pentru angajatorul respectiv, recte fac o selectie initiala si propun niste canditati pe care angajatoare ii accepta sau nu. si primesc bani de la angajator pentru selectia aia initiala.
iar ca tu, ca potential angajat, sa te pui sa platesti firmei de recrutare pentru a le da lor ocazia sa faca o treaba pentru sunt platiti deja, apai asta inseamna nimic altceva decat ca esti .... ghici ?

Edited by kutie, 11 March 2013 - 16:13.


#25
mada23

mada23

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 27.12.2010

View Postkutie, on 11 martie 2013 - 16:06, said:

persisti in confuzie, si justifici asta prin faptul ca tu nu stii mai bine. nu-i ok.

ca raspuns direct la intrebarea ta, enumar: monster, elanIT, CPL, Bullhorn, Natek si altele pe care nu le tin minte - adica firme serioase, nu tapari. Cu ei am avut de-a face, m-am angajat in diferite posturi prin ei sau cel putin am trecut prin procese de recrutare. mai mult, am si prieteni profesionisti care se ocupa cu recrutare, inclusiv la nivel de head-hunting.
si nu exista un asemenea concept precum "negociat costul contractului" niciunde in recrutare. tu, ca angajat (potential) treci prin procesul de recrutare absolut gratuit, fara nici un cost, pentru ca nu tu esti beneficiarul serviciului de recrutare, ci angajatorul, si acesta e si cel care plateste serviciul respectiv. tu iti negociezi salariul si beneficiile cu angajatorul, nu ai absolut nimic de negociat cu cei ce fac recrutarea, pentru ca ei nu sunt factor de decizie in proces, sunt doar un filtru.
reiterez: orice altceva e teapa/abureala/manarie. chestie proprie doar taparilor din RO, nu si firmelor serioase care chiar fac recrutare, nu doar mint ca sa va ia banii.

te rog intelege ca nu te condamn pentru lipsa de informare, sau pentru naivitate - ambele sunt drepturile tale si poti sa "beneficiezi" de ele dupa pofta inimii.
insa e condamnabil faptul ca  in timp ce nu cunosti realitatea sa te apuci sa sustii un punct de vedere eronat. pentru ca paote mai convingi pe careva la fel de neinformat, si din momentul ala si persoana respectiva va "beneficia" de cele doua drepturi ale tale. e ok sa suferi tu pentru tine, dar nu-i ok sa-i faci pe altii sa sufere.


LE: tot la capitolul "confuzie" pun si afirmatia ta initiala ca "Nicio firma de recrutare nu iti va da loc de munca fara sa platesti contractul inainte de plecare."
asta e o greseala enorma de perceptie si o denaturare a realitatii, pentru ca nu firma de recrutare iti da tie loc de munca, ei doar intermediaza ocuparea unui loc de munca pentru angajatorul respectiv, recte fac o selectie initiala si propun niste canditati pe care angajatoare ii accepta sau nu. si primesc bani de la angajator pentru selectia aia initiala.
iar ca tu, ca potential angajat, sa te pui sa platesti firmei de recrutare pentru a le da lor ocazia sa faca o treaba pentru sunt platiti deja, apai asta inseamna nimic altceva decat ca esti .... ghici ?

Poate ai dreptate  in ceea ce priveste experienta despre care vorbesti .dar nici tu nu esti pe deplin informat.Am lucrat cu firme de recrutare carora le-am platit inainte serviciile de non-recrutare, nu contractul de munca(locul de munca il primesti intr-adevar gratuit, probabil plateste angajatorul) si nu a fost nicio teapa.Nu e o firma de acest gen sunt multe.Exeplu : cele care lucreaza cu Concordai, Hops. ;) Deci te asigur ca poti plati si inainte si nu iei teapa.Dar tre sa verifici bine cu cine ai deaface.Cat despre negociat salariul, nu intotdeauna ai ce negocia.

View Postmada23, on 11 martie 2013 - 16:20, said:


Poate ai dreptate  in ceea ce priveste experienta despre care vorbesti .dar nici tu nu esti pe deplin informat.Am lucrat cu firme de recrutare carora le-am platit inainte serviciile de non-recrutare, nu contractul de munca(locul de munca il primesti intr-adevar gratuit, probabil plateste angajatorul) si nu a fost nicio teapa.Nu e o firma de acest gen sunt multe.Exeplu : cele care lucreaza cu Concordai, Hops. Posted Image Deci te asigur ca poti plati si inainte si nu iei teapa.Dar tre sa verifici bine cu cine ai deaface.Cat despre negociat salariul, nu intotdeauna ai ce negocia.

Tu nu intelegi un lucru:sunt firme care au anumite servicii optionale pentru care platesti.Nu locul de munca il platesti ci ecele servicii de non recrutare pe care daca vrei le accepti, daca nu, nu.Si nu e nicio teapa teapa.Ce ti se promite, aia primesti.

View Postkutie, on 11 martie 2013 - 16:06, said:

persisti in confuzie, si justifici asta prin faptul ca tu nu stii mai bine. nu-i ok.

ca raspuns direct la intrebarea ta, enumar: monster, elanIT, CPL, Bullhorn, Natek si altele pe care nu le tin minte - adica firme serioase, nu tapari. Cu ei am avut de-a face, m-am angajat in diferite posturi prin ei sau cel putin am trecut prin procese de recrutare. mai mult, am si prieteni profesionisti care se ocupa cu recrutare, inclusiv la nivel de head-hunting.
si nu exista un asemenea concept precum "negociat costul contractului" niciunde in recrutare. tu, ca angajat (potential) treci prin procesul de recrutare absolut gratuit, fara nici un cost, pentru ca nu tu esti beneficiarul serviciului de recrutare, ci angajatorul, si acesta e si cel care plateste serviciul respectiv. tu iti negociezi salariul si beneficiile cu angajatorul, nu ai absolut nimic de negociat cu cei ce fac recrutarea, pentru ca ei nu sunt factor de decizie in proces, sunt doar un filtru.
reiterez: orice altceva e teapa/abureala/manarie. chestie proprie doar taparilor din RO, nu si firmelor serioase care chiar fac recrutare, nu doar mint ca sa va ia banii.

te rog intelege ca nu te condamn pentru lipsa de informare, sau pentru naivitate - ambele sunt drepturile tale si poti sa "beneficiezi" de ele dupa pofta inimii.
insa e condamnabil faptul ca  in timp ce nu cunosti realitatea sa te apuci sa sustii un punct de vedere eronat. pentru ca paote mai convingi pe careva la fel de neinformat, si din momentul ala si persoana respectiva va "beneficia" de cele doua drepturi ale tale. e ok sa suferi tu pentru tine, dar nu-i ok sa-i faci pe altii sa sufere.


LE: tot la capitolul "confuzie" pun si afirmatia ta initiala ca "Nicio firma de recrutare nu iti va da loc de munca fara sa platesti contractul inainte de plecare."
asta e o greseala enorma de perceptie si o denaturare a realitatii, pentru ca nu firma de recrutare iti da tie loc de munca, ei doar intermediaza ocuparea unui loc de munca pentru angajatorul respectiv, recte fac o selectie initiala si propun niste canditati pe care angajatoare ii accepta sau nu. si primesc bani de la angajator pentru selectia aia initiala.
iar ca tu, ca potential angajat, sa te pui sa platesti firmei de recrutare pentru a le da lor ocazia sa faca o treaba pentru sunt platiti deja, apai asta inseamna nimic altceva decat ca esti .... ghici ?

Firma de recrutare e platita sa iti dea locul de munca dar nu e platita si pentru serviciile necesare pana la ajungerea ta la fatza locului in tara cu pricina . Alea le platesti tu daca vrei, daca nu te descurci singur.Ai primit locul de munca  si restul te priveste.

View Postkutie, on 11 martie 2013 - 16:06, said:

persisti in confuzie, si justifici asta prin faptul ca tu nu stii mai bine. nu-i ok.

ca raspuns direct la intrebarea ta, enumar: monster, elanIT, CPL, Bullhorn, Natek si altele pe care nu le tin minte - adica firme serioase, nu tapari. Cu ei am avut de-a face, m-am angajat in diferite posturi prin ei sau cel putin am trecut prin procese de recrutare. mai mult, am si prieteni profesionisti care se ocupa cu recrutare, inclusiv la nivel de head-hunting.
si nu exista un asemenea concept precum "negociat costul contractului" niciunde in recrutare. tu, ca angajat (potential) treci prin procesul de recrutare absolut gratuit, fara nici un cost, pentru ca nu tu esti beneficiarul serviciului de recrutare, ci angajatorul, si acesta e si cel care plateste serviciul respectiv. tu iti negociezi salariul si beneficiile cu angajatorul, nu ai absolut nimic de negociat cu cei ce fac recrutarea, pentru ca ei nu sunt factor de decizie in proces, sunt doar un filtru.
reiterez: orice altceva e teapa/abureala/manarie. chestie proprie doar taparilor din RO, nu si firmelor serioase care chiar fac recrutare, nu doar mint ca sa va ia banii.

te rog intelege ca nu te condamn pentru lipsa de informare, sau pentru naivitate - ambele sunt drepturile tale si poti sa "beneficiezi" de ele dupa pofta inimii.
insa e condamnabil faptul ca  in timp ce nu cunosti realitatea sa te apuci sa sustii un punct de vedere eronat. pentru ca paote mai convingi pe careva la fel de neinformat, si din momentul ala si persoana respectiva va "beneficia" de cele doua drepturi ale tale. e ok sa suferi tu pentru tine, dar nu-i ok sa-i faci pe altii sa sufere.


LE: tot la capitolul "confuzie" pun si afirmatia ta initiala ca "Nicio firma de recrutare nu iti va da loc de munca fara sa platesti contractul inainte de plecare."
asta e o greseala enorma de perceptie si o denaturare a realitatii, pentru ca nu firma de recrutare iti da tie loc de munca, ei doar intermediaza ocuparea unui loc de munca pentru angajatorul respectiv, recte fac o selectie initiala si propun niste canditati pe care angajatoare ii accepta sau nu. si primesc bani de la angajator pentru selectia aia initiala.
iar ca tu, ca potential angajat, sa te pui sa platesti firmei de recrutare pentru a le da lor ocazia sa faca o treaba pentru sunt platiti deja, apai asta inseamna nimic altceva decat ca esti .... ghici ?

Probabil vorbim din experiente diferite.ideea era ca nu intotdeaua e teapa daca platesti inainte niste bani pentru acele servicii oferite de firma de recrutari

#26
kutie

kutie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,028
  • Înscris: 24.10.2006
uite, ma bucur ca incepi sa vezi corect - ai trecut  de la "Nicio firma de recrutare nu iti v-a da loc de munca fara sa platesti contractul inainte de plecare." la "serviciile de non-recrutare" si "Alea le platesti tu daca vrei, daca nu te descurci singur."
e o foarte mare diferenta.

"ideea era ca nu intotdeaua e teapa daca platesti inainte niste bani pentru acele servicii [de non-recrutare] oferite de firma de recrutari" = OK
"Nicio firma de recrutare nu iti v-a da loc de munca fara sa platesti contractul inainte de plecare."  = not OK

daca erai atent la ce exprimi de prima data, nu te acuzam de confuzie.
si e util sa fi atent la ce postezi, pentru ca influentezi; si e mai folositor sa influentezi in bine, decat in rau ;)


acum, sa tratam problema din punctul in care am ajuns:
daca o firma de recrutare imi ofera servicii conexe procesului de recrutare, foarte bine, e un lucru de apreciat si de multe ori benefic sau chiar util.
dar trebuie facuta o distinctie clara: serviciile alea sunt conexe, si optionale, si eu ca client beneficiez (sau nu) de ele dupa cum vrea muschiu sau buzunarul meu. in momentul in care un recrutor imi spune ca trebuie sa platesc si servicii optionale ca sa capat un post, reiterez: e teapa/abureala/manarie. atat de simplu.

cu exemple:
OK - firma x recruteaza pentru tuns elefentii la gradina zoologica in UK. iau contact cu ei, aflu detaliile despre job, si imi convine, asa ca dau CV si mentionez intentia de-a merge sa tund elefanti in UK. trec prin procesul de recrutare, obtin job'ul de la prorietarul de elefanti, si sunt gata de plecare. in momentul asta vine firma de recrutare si-mi zice: sti, noi avem 2 elefanti pe care puteti face practica, costa atat, asiguram si transport in Uk, costa atat, oferim si cazare acolo, taxi de la eroport, o cartela vodafone Uk si harta orasului, astea costa atat. eu aleg ce vreau din serviciile astea, si le platesc pentru ca asa vreau eu.
not OK - firma x recruteaza pentru tuns elefentii la gradina zoologica in UK. iau contact cu ei, aflu detaliile despre job, si imi convine, asa ca dau CV si mentionez intentia de-a merge sa tund elefanti in UK. inainte de a demara procesul de recrutare, firma imi zice ca nu pot incepe recrutarea pana nu platesc la ei un curs de calificare in tunderea elefantilor. si/sau mai mult, daca primesc postul trebuie sa merg in UK prin firma lor de transport, si sa locuiesc acolo unde asigura ei cazarea. sau, cea mai tare faza si evidenta de teapa: "taxa de analiza dosar" sau "taxa de consultanta" sau orice chestie de-asta fictiva, care presupune sa dai banul pe ceva ce nu-i concret.


pfffff, ce volubil sunt. ma plictisesc la comp ...

#27
Pengoon

Pengoon

    Ударник

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,939
  • Înscris: 11.06.2003

Quote

Tu nu intelegi un lucru:sunt firme care au anumite servicii optionale pentru care platesti.Nu locul de munca il platesti ci ecele servicii de non recrutare pe care daca vrei le accepti, daca nu, nu.Si nu e nicio teapa teapa.Ce ti se promite, aia primesti.
conceptul general "candidatul plateste firma de recrutare si nu angajatorul" deja este o tzeapa in itself. d-aia functioneaza doar la joburi "cules nu-sh ce pe camp", ca-i disperata lumea carora li se adreseaza acel sector si e dispusa sa accepte o haiduceala d-asta, doar ca sa capete jobul.
nu ca ar modifica disperarea si acceptanta de rahaturi tzeapa in sine.

Edited by Pengoon, 11 March 2013 - 20:02.


#28
hellen2012

hellen2012

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 02.10.2012
cred ca am mai zis asta , dar repet: orice copil cu muci la nas isi poate face un site cu o "firma de recrutari". Pentru un copil sa faca un site de genul asta dureaza cateva ore.
Daca a gasit cineva sa ii dea 50 euro pentru "intermediere" , a dat lovitura.

Edited by hellen2012, 14 March 2013 - 11:26.


#29
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,914
  • Înscris: 06.04.2005
Stiu pe cineva ce doreste sa mearga la munca in Irlanda cu aceasta firma (ANSA JOBS) ce mi se pare mie suspect este ca cer destul de multi bani pentru mai nimic, asa ca as dori sa va dati cu parerea despre acest contract si sa imi spuneti ce verificari se pot face pentru a ma asigura ca firma este inregula/serioasa ce demersuri pe la ce institutii.

Am sa atasez aici contractul de mediere.

[attachment=1202357:HORECA-IRLANDA-2013-2014-MODIFICAT.pdf]

#30
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,788
  • Înscris: 13.01.2005
Dacă cer  bani, e cam țeapă.

#31
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,834
  • Înscris: 01.11.2005
@danielavram....tu nu ai citit mai sus ce s-a scris despre firma ANSA JOBS ?....sunt tepari.

#32
gaby1990

gaby1990

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 391
  • Înscris: 28.05.2007
A auzit cineva despre firma Business Activ consulting? Sunt seriosi sau nu?

#33
Ilie2014

Ilie2014

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 03.10.2013
firma-pirat RICH MEDIA PRODUCTION SRL

Este o firma de apartament care angajeaza programatori si designeri flash
Salarii de maxim 1400 ron la un volum de munca zilnic de 9-11 ore
Contracte de munca de 3 luni perioada detrminata, care se reinnoiesc din 3 in 3 luni.
Management incompetent, lipsa de solutii, lucru bazat pe proiecte haotic distribuite si tot timpul in intarziere.
Firma foloseste software piratat, de la Windows 7 pana la suita completa Adobe (Flash, Dreamweaver, Illustrator). Toate PC-urile folosesc sisteme de operare piratate si software de dezvoltare crack-uit.
Nu se acorda zile libere decat in perioada craciunului.
Firma de foarte proasta calitate, isi schimba punctul de lucru in fiecare an, evaziune fiscala maxima si piraterie en-gros!
Feriti-va de aceasta firma, care reprezinta mana de lucru "chinezeasca" pentru firma mama, Webpublication - Netinteractif, o firma mare de dezvoltare reviste 3D flippbook. Angajatii romani lucreaza si rezolva cam 10-15 proiecte zilnic, fiecare proiect fiind vandut in medie de firma mama cu 300-500 euro.

http://www.ejobs.ro/...on-S.R.L/137055

#34
marius1911

marius1911

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 29.10.2013
MARE TEAPA CU FIRMA VYD OFFER LOGIC DIN PITESTI

Sunt niste escroci de mare clasa,hartiile facute in tara te poti sterge cu ele la fund imediat ce treci granita! sunt numai aberatii si vorbe false ale acestei doamne care lucreaza sub diferite identitati,care sustine ca are colaborari cu firme din Italia ce nu au nici o treaba cu firma vyd offer logic pitesti sau cel putin unele nici nu exista, care are oferte de munca in toate domeniile si peste tot si mai bune ca in Romania iar cand treci granita ajungi un sclav maltratat de persoanele la care ajungi si iti spun ca aici treaba sta altfel decat sperai tu, plus ca pe acele oferte se abereaza cu programul de lucru si cu banii castigati, sa fii multumit daca vei ajunge cumva la un loc de munca gasit cu chiu cu vai de tine insuti sau de alte persoane ce asteapta sa le platesti comisioane, asta dupa ce ai platit 'n' comisioane la alte persoane(exclus cele platite la firma)si daca vei scapa cu 14-15 ore de lucru in conditii de stres si cazare mizera.
asta e adevarul cu aceasta firme care printre multe altele ofera vise, in traducere libera: VYD OFFER LOGIC= LOGIC, OFER VYD(adica, e logic ca va ofer nimic)
este o mare mare escrocherie,sa imi spuna cineva unde gasesti in italia program de 8 ore ca badanta,asa cum scrie pe rahaturile de oferte ale acestei firme.....ca badanta stai toata ziua in fundul unei babe sau mos,sa te sacaie la cap,sa te speli cu strictete,sa mananci restrans si numai macaroane...greu se gaseste cineva care sa fie cat de cat dar 8 ore nu exista asa ceva.....sa se duca dansa sa spele babe si mosi la fund,sa stea inchisa 24 din 24,sa faca curatenie si mancare,sa fie sacaita si stresata pe 600 de euro si apoi sa vina sa vorbeasca ca ii place munca in italia,habar nu are ce vorbeste,ea habar nu are cand trimite oameni pe mana unor nenorociti (cica colaboratorii firmei)unde ajung aceste persoane,o adevarata mafie.Feriti-va de aceste firme care promit minuni in straintate pentru ca nu exista asa ceva.

MARE TEAPA CU FIRMA VYD OFFER LOGIC DIN PITESTI

Sunt niste escroci de mare clasa,hartiile facute in tara te poti sterge cu ele la fund imediat ce treci granita! sunt numai aberatii si vorbe false ale acestei doamne care lucreaza sub diferite identitati,care sustine ca are colaborari cu firme din Italia ce nu au nici o treaba cu firma vyd offer logic pitesti sau cel putin unele nici nu exista, care are oferte de munca in toate domeniile si peste tot si mai bune ca in Romania iar cand treci granita ajungi un sclav maltratat de persoanele la care ajungi si iti spun ca aici treaba sta altfel decat sperai tu, plus ca pe acele oferte se abereaza cu programul de lucru si cu banii castigati, sa fii multumit daca vei ajunge cumva la un loc de munca gasit cu chiu cu vai de tine insuti sau de alte persoane ce asteapta sa le platesti comisioane, asta dupa ce ai platit 'n' comisioane la alte persoane(exclus cele platite la firma)si daca vei scapa cu 14-15 ore de lucru in conditii de stres si cazare mizera.
asta e adevarul cu aceasta firme care printre multe altele ofera vise, in traducere libera: VYD OFFER LOGIC= LOGIC, OFER VYD(adica, e logic ca va ofer nimic)
este o mare mare escrocherie,sa imi spuna cineva unde gasesti in italia program de 8 ore ca badanta,asa cum scrie pe rahaturile de oferte ale acestei firme.....ca badanta stai toata ziua in fundul unei babe sau mos,sa te sacaie la cap,sa te speli cu strictete,sa mananci restrans si numai macaroane...greu se gaseste cineva care sa fie cat de cat dar 8 ore nu exista asa ceva.....sa se duca dansa sa spele babe si mosi la fund,sa stea inchisa 24 din 24,sa faca curatenie si mancare,sa fie sacaita si stresata pe 600 de euro si apoi sa vina sa vorbeasca ca ii place munca in italia,habar nu are ce vorbeste,ea habar nu are cand trimite oameni pe mana unor nenorociti (cica colaboratorii firmei)unde ajung aceste persoane,o adevarata mafie.Feriti-va de aceste firme care promit minuni in straintate pentru ca nu exista asa ceva.

#35
lukas43

lukas43

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 27.11.2012
Fratilor,nu va mai incurcati cu firmele de recrutare romanesti...Ele urmaresc doar sa jecmaneasca oamenii si sa profite de disperarea lor de a-si gasi un job.Eu i-as baga 20 de ani la mititica,doar ca in tara asta,in mocirla asta in care traim,legile sunt date doar pentru fraieri.Daca vreti sa reusiti,aplicati direct pe site-urile straine de joburi.Eu aplic pe aceste site-uri de aproape doi ani si am avut succes.Doar nehotararea mea a facut sa fiu inca in tara asta mocirloasa.Acum voi pleca in ianuarie,dupa ce am primit oferte direct de la nemti.Firmele romanesti sunt 99% tzepe originale....Feriti-va de ele!

#36
bogdanmbarbu

bogdanmbarbu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 24.11.2013
Salutare! numele meu este Bogdan Barbu si am aplicat pentru un job la 'Ansa Jobs' pentru Irlanda in luna iulie 2013 am facut toate actele necesare am platit taxa de procesare a dosarului si mi sa spus ca daca mi se va acorda nr. de asigurare sociala absolut obligatorie pentru a munci legal in Irlanda in luna iulie atunci plecare sa va face imediat ce primesc acest nr.daca nu il voi primi in iulie atunci datorita faptului ca nu se fac plecari in august voi pleca cu siguranta in septembrie.Pana aici totul perfect colaborare foarte buna intre firma si eu.Intre timp eu plecasem intr-o scurta vacanta in Spania.venise si luna sept. si nimic nu  primisem nici un tel de la angajatorul din Irlanda pentru a confirma plecarea.Asa ca am inceput sa ma gandesc ca totul a fost o mare teapa.Am inceput sa le spun ca imi vreau bani inapoi si nu mai vreau sa plec.Mi sa spus sa imi deschid un cont si voi primi toti bani platiti inapoi.Zis si facut.Am mers la banca mi-am deschis un cont si am primit bani platiti.Eu cred ca daca intradevar erau o firma tepara asa cum spuneti dvs. nu as mai fi auzit nimic de ei si nu mi as fi primit bani inapoi.Dvs. sunteti liber sa trageti o concluzie despre firma Ansa Jobs.Eu unul o respect foarte mult pentru promtitudinea si colaborarea dintre noi chiar daca nu am mai mers la jobul pe care mil doream din cauza mea.multumesc

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate