Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu
 Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

arii

Sapa peste pardoseala
 Smart phone pentru auz deficitar

Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb
 Father's Day

Clipboard files copy/paste, filen...

Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...
 

diaree+ febra

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Glody

Glody

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 29.04.2009
Buna ziua!

Am 15 ani si ma confrunt cu o problema. Ieri seara am fost la cineva unde am mancat niste prajituri. Am fost mai multe persoane, dar nimeni nu a avut nimic.
Am ajuns acasa si simteam nevoia sa merg la toaleta ( m-am gandit ca am diaree dupa `zgomotele` pe care le facea stomacul meu(, dar nu am mers.
Voiam sa zac. Ma dureau oasele si ovarele ( am stat in frig seara), in special oasele fruntii ( sau poate nu oasele?!?). Am facut o baie fierbinte la picioare si am baut un ceai de salvie pt ca am crezut ca am racit.
Dimineata m-am trezit f.f.ametita. Se plimba casa cu mine. De asemenea, aveam dureri de cap, o durere de sold stang ( nu puteam sa pun piciorul, nu aveam putere, din timp in timp ( minute), cand puneam pasul, mi se lasa in jos corpul pt ca nu avea stabilitate in sold si ma durea.
Am fost la toaleta, in cele din urma, si am avut un scaun extrem de moale si plin de lichide ( niciodata nu l-am mai avut asa). Dupa, am baut ceai de menta, am luat `Smecta` si `Aspacardin` pt ca aveam niste batai f.puternice de inima.
Am stat in pat pt ca nu puteam sa merg si aveam ameteli. Pe la 16 am mers la masa ( nu mancasem nimic de aseara) si am mancat niste branza de casa ( facuta din iaurt) si am luat un Paracetamol Sinus si am baut iar niste ceai de menta. Stomacul m-a mai lasat (adica nu ma mai doare, dar fac tot diaree) , dar simteam ca am febra asa ca mi-am pus termometrul. Rezultatul? 39 de grade...

Ce credeti ca am si ce ma sfatuiti? La dr nu cred ca am cum sa ajung pt ca nu am putere, ma simt slabita si instabila, din cauza soldului.
I need help! :worthy:

Imi cer scuze pt mesajul cam lung si astept un raspuns!
Va multumesc din suflet!

#2
stela-stela

stela-stela

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 26.09.2011

 Glody, on 26th September 2011, 18:35, said:

Buna ziua!

Am 15 ani si ma confrunt cu o problema. Ieri seara am fost la cineva unde am mancat niste prajituri. Am fost mai multe persoane, dar nimeni nu a avut nimic.
Am ajuns acasa si simteam nevoia sa merg la toaleta ( m-am gandit ca am diaree dupa `zgomotele` pe care le facea stomacul meu(, dar nu am mers.
Voiam sa zac. Ma dureau oasele si ovarele ( am stat in frig seara), in special oasele fruntii ( sau poate nu oasele?!?). Am facut o baie fierbinte la picioare si am baut un ceai de salvie pt ca am crezut ca am racit.
Dimineata m-am trezit f.f.ametita. Se plimba casa cu mine. De asemenea, aveam dureri de cap, o durere de sold stang ( nu puteam sa pun piciorul, nu aveam putere, din timp in timp ( minute), cand puneam pasul, mi se lasa in jos corpul pt ca nu avea stabilitate in sold si ma durea.
Am fost la toaleta, in cele din urma, si am avut un scaun extrem de moale si plin de lichide ( niciodata nu l-am mai avut asa). Dupa, am baut ceai de menta, am luat `Smecta` si `Aspacardin` pt ca aveam niste batai f.puternice de inima.
Am stat in pat pt ca nu puteam sa merg si aveam ameteli. Pe la 16 am mers la masa ( nu mancasem nimic de aseara) si am mancat niste branza de casa ( facuta din iaurt) si am luat un Paracetamol Sinus si am baut iar niste ceai de menta. Stomacul m-a mai lasat (adica nu ma mai doare, dar fac tot diaree) , dar simteam ca am febra asa ca mi-am pus termometrul. Rezultatul? 39 de grade...

Ce credeti ca am si ce ma sfatuiti? La dr nu cred ca am cum sa ajung pt ca nu am putere, ma simt slabita si instabila, din cauza soldului.
I need help! :worthy:

Imi cer scuze pt mesajul cam lung si astept un raspuns!
Va multumesc din suflet!
e posibil sa fi facut vreo indigestie si sa fii racita..ar fi bun un ceat de musetel amestecat cu ceai de galbenele

#3
cristutzu

cristutzu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 800
  • Înscris: 18.07.2007
Ameteala poate fi si de la stomacul deranjat. La fel si febra.

Edited by cristutzu, 26 September 2011 - 17:46.


#4
mihaiduban

mihaiduban

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 24.04.2010
Io' asi zice sa te duci si pe la doctor ......................
Roaga pe cineva sa te duca daca nu poti tu de una singura!!!

#5
Glody

Glody

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 29.04.2009
Ma gandeam ca aveti vreo idee legata de ce ar putea fi...
S-ar putea sa am vreo infectie cu un microb la stomac, dar... Ce anume?

#6
mihaiduban

mihaiduban

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 24.04.2010

 Glody, on 26th September 2011, 19:01, said:

Ma gandeam ca aveti vreo idee legata de ce ar putea fi...
S-ar putea sa am vreo infectie cu un microb la stomac, dar... Ce anume?
Mai febra si diaree si eu am avut acum cativa ani (de la niste branza cump. din piata) , imi aduc aminte ca stateam pe wc si in acelasi timp vomitam . Chiar incepusem sa ma gandesc serios sa chiem o salvare deoarece ma durea stomacul ingrozitor de rau!!!
Febra pote sa apara si de la stomac , dar palpitatii de la 16 ani????

#7
CABLE MAN

CABLE MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,882
  • Înscris: 11.01.2006
BEA ceai de afine.AI o infectie intestinala.
DACA nu iti trece,trebuie sa te duci la doctor.

#8
90210

90210

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 10.10.2010

 Glody, on 26th September 2011, 19:01, said:

Ma gandeam ca aveti vreo idee legata de ce ar putea fi...
S-ar putea sa am vreo infectie cu un microb la stomac, dar... Ce anume?
toxinfectie alimentara. nu mai lua toate prostiile de ceaiuri si alte timpenii si mergi la medic. e o problema serioasa, foarte serioasa, mai ales la virsta ta.
mergi la urgente sau la sectia de infectioase

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate