Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...
 Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024

Service si revizii reprezentanta
 Ati returnat produse pe aliexpres...

Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke
 Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...

Impamantare
 

Rapid

* * * - - 3 votes
  • Please log in to reply
1874 replies to this topic

#1783
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,461
  • Înscris: 20.02.2008

View Postbdlaur, on 01 aprilie 2024 - 07:44, said:

La ora actual suntem cea mai slaba echipa din play-off!
Patronii au adus rebuturile altora, au crezut ca i-au campionatul cu ei, asta este, locul 6 este asigurat, pana in vara ramanem cu "difișile", in vara trebuie adusi 7-8 jucatori, buni, antrenor, acum sa vedem ce patroni avem, mai au bani.
Pe kosovar nu il vand cu 11 milioane veac, joaca tot mai rau!

Nici chiar asa... au fost 2 meciuri pierdute. Ce o sa se intample daca castigam toate meciurile pana la final?
Parca prea suntem dubiosi ca romani: la victorie avem cei mai buni jucatori si antrenor, la infrangere ii balacarim. Practic se linge unde s-a scuipat si invers mult prea usor.

Sa numesti rebuturi jucatorii Rapidului... a prea dur. Nu cred ca avem niciun jucator care merita acest apelativ. Ganditi-va ca oile au schije rebut de genul tavi popescu. Comparati-l cu oricine de la noi.

#1784
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,300
  • Înscris: 06.07.2007
Ce a aruncat Jiji de rau, a luat Sucu de bun. Teapa.

#1785
Music-Box

Music-Box

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,085
  • Înscris: 16.02.2017

View PostStarSteel, on 31 martie 2024 - 22:50, said:

Daca ai ajuns sa citezi prin screenshot wikipedia esti modestul absolut.....vrei sa te mentionez in wikipedia dupa care sa fac un screenshot? Sa-ti spun rapidistul trist? Posted Image
Cupa campionilor Europeni s-a aflat in biroul patronului stelist cand avea sediul la hotel Marriot, statea cateodata pe seiful din care se plateau primele jucatorilor dupa meciuri, altadata alaturi de icoane prin vitrina din spatele biroului. La ce "Casa Alba prindeau rudele o portita"? Sa folosesc iar google maps sa-ti arat locatia? Vrei una din Bucuresti dupa alta calificare ca sa-ti vina mai usor? Una cu nume de conducator dac? Posted Image

https://ro.wikipedia...l_Steaua_(2021)

Luțule tu erai ma?
Nu mai da din casa ca e jale, va ataca banditii.
Stai ma potolit cu Casa Alba, ti-am explicat cum sta treaba. Sa imi spui unde se afla Posted Image
Cat despre stadionul Ghencea si baza Berceni trebuie sa mergi sa consulti un medic, e deja sfat nu mai e de glumit. Esti bonlav sau prea fixist de nu realizezi legatura dintre stadion Steaua - Ghencea.
https://www.csasteau...-reconstructie/

#1786
Music-Box

Music-Box

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,085
  • Înscris: 16.02.2017
Scuze de OFF TOPIC.
Personal consider ca lotul nu este prost. Problema este la antrenor si la faptul ca nu stie si nu poate sa aduca jucatorii sa aiba o stare de spirit buna.
Au venit jucatori destul de buni dar daca tu ca antrenor nu ai puterea sa-i capacitezi sa joace la forma maxima....
Are Bergodi anumite schimbari si tactici de joc de nu inteleg absolut nimic. A fost la atatea echipe si nu realizat absolut nimic notabil nici ca joc nici ca strategie de viitor.
O tot forteaza cu idiotul de Albu care nu joaca nimic si e un fotbalist mediocru care trebuie sa dispara din lot.
La cererea lui au fost adusi jucatori pe anumite posturi pe care el le considera neacoperite.
Ai dublura pe toate posturile dar tu tot nu iti poti forma un stil de joc corect si tot la ciupeala joci?
Mori de fiecare data cand ai 1 sau 2-0 si te alearga adversalul de parca joci in 8 jucatori?
Ce ma incalzeste ca le-am dat rusine celor de la fcsb. Preferam sa ma bata cu 10-0 dar sa castigam alte 4 meciuri.
Sumudica actualmente nu este de luat in calcul la Rapid, daca alegem cu inima la anul pe vremea asta tot pe locul 6 o terminam.
Concluzia este ca mergem inainte si ca au fost vremuri mult mai grele la Rapid fata de ce este acum.
Pacat de spectatori si ca se vrea sa devina un club modern dar tot in amatorism ramanem.

#1787
futurist

futurist

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,821
  • Înscris: 09.05.2008

View Postioppo, on 01 aprilie 2024 - 08:35, said:

.........
Sa numesti rebuturi jucatorii Rapidului... a prea dur. Nu cred ca avem niciun jucator care merita acest apelativ.


Ganditi-va ca oile au schije rebut de genul tavi popescu. Comparati-l cu oricine de la noi.
Chiar nu sunt.
Cat sunt eu de anti ciormorani, da' n-ai cum sa-i comapari pe cativa, daca e sa-i luam post pe post.
Sa-i numesti rebuturi, deja te descalifica din postu' de conducator de club.
Ca doar nu i-a cumparat ma-sa lu' Stefan cel Mare.


Tavi ala, nu prea stie el cine l-a dus la scoala de fotbaliatori.
S-a trezit cu niste mingi in plasa, nu stie de ce, nu stie cum, si acu' incearca sa refaca faza fara cocaina.
Greu!
Foarte greu.
De la voi?
Nu stiu, nu ma pasioneaza.

#1788
Alexandru H.

Alexandru H.

    Parakoimōmenos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,230
  • Înscris: 03.03.2007
Daca vreti sa aduceti antrenor bun si sunteti dispusi sa platiti, il aduceti pe Dan Petrescu. Sumudica saracu' inca traieste din titlul de acum un deceniu - e pus pe scandal (si mai si decat Petrescu) plus ca e protejatul conducerii galeriei (conducere ce ar trebui oricum decapitata). Mutu e o gluma.

#1789
Music-Box

Music-Box

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,085
  • Înscris: 16.02.2017
Vine pe bani multi, nu se mai incurca cu frimituri.

#1790
chicharito

chicharito

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 24.11.2015
Eu zic ca aducerea unui antrenor de valoare e primordiala. Mi-a placut mult cum juca Craiova cu Mangia, dar din cauza hartuirii sexuale de la nationala Maltei, nu-l vad sa mai antreneze prea curand. Daca nu vine Dan Petrescu, sper sa ne orientam catre un antrenor strain cu experienta in castigarea campionatelor. Lotul, in proportie de 80%, e bun. Sunt cativa jucatori ca Hasani, Cirjan, Albu, Oaida, Djokovic sau Cristea la care ar trebui sa se renunte, dar cu 3-4 achizitii de valoare si cu un antrenor cu experienta si titrat, putem lua titlul fara probleme la anul.

#1791
StarSteel

StarSteel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,300
  • Înscris: 06.10.2006

View PostMusic-Box, on 01 aprilie 2024 - 10:00, said:

Luțule tu erai ma?
Nu mai da din casa ca e jale, va ataca banditii.
Stai ma potolit cu Casa Alba, ti-am explicat cum sta treaba. Sa imi spui unde se afla Posted Image
Cat despre stadionul Ghencea si baza Berceni trebuie sa mergi sa consulti un medic, e deja sfat nu mai e de glumit. Esti bonlav sau prea fixist de nu realizezi legatura dintre stadion Steaua - Ghencea.
https://www.csasteau...-reconstructie/
Mai citezi cu stadionul Steaua din wikipedia sau deja ti-a cazut fata, cum naiba sa nu mai apara "stadionul Ghencea" in screenshotul tau !? Posted Image
Casa Alba trebuie sa o cauti undeva la 30km de Bucuresti.....in rest aceleasi balarii cand nu ai argumente, de la stadion Ghencea ai ajuns la "legatura dintre stadion si Ghencea", identic cu cartierul transformat in "zona", nu poti sa aduci argumente dar iti aperi cu convingere balariile, frumoasa acuzatia cu fixismul, te reprezinta, fixismul e una realitatea e cu totul altceva ca aia chiar e "fixa"! Posted Image
P.S. Ca sa nu fiu iar off-topic, etapa urmatoare daca Rapid nu castiga, sa zicem ca face egal iar liderul castiga din nou deja calculele pt titlu devin matematice, ajung 3 victorii din 7 meciuri chiar daca Rapid castiga tot pana la final. Cum ar fi sa pierzi cu adversarul direct 2 meciuri in play-off cu 5-0 si totusi sa ajungi campioana? Soarta e chiar atat de crunta? Din nou?! Posted Image

View PostMusic-Box, on 01 aprilie 2024 - 10:20, said:

Scuze de OFF TOPIC.
Personal consider ca lotul nu este prost. Problema este la antrenor....
Metoda simplista, problemele sunt mai multe, adversarele joaca cu un contra-antrenor si uite ca stau constant intr-o zona la care Rapid doar viseaza de multi ani.

Edited by StarSteel, 02 April 2024 - 09:05.


#1792
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,461
  • Înscris: 20.02.2008

View PostStarSteel, on 02 aprilie 2024 - 09:02, said:

P.S. Ca sa nu fiu iar off-topic, etapa urmatoare daca Rapid nu castiga, sa zicem ca face egal iar liderul castiga din nou deja calculele pt titlu devin matematice, ajung 3 victorii din 7 meciuri chiar daca Rapid castiga tot pana la final. Cum ar fi sa pierzi cu adversarul direct 2 meciuri in play-off cu 5-0 si totusi sa ajungi campioana? Soarta e chiar atat de crunta? Din nou?! Posted Image

Eu zic sa nu ne grabim... ca asa pe soarta cruda - din nou - au cam luat-o sus fecesebeul de cativa ani buni. Locul 2 si umilinta pe unde v-am prins.
Mai sunt jocuri de jucat... om trai si om vedea.

#1793
Music-Box

Music-Box

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,085
  • Înscris: 16.02.2017
Ce sa mai vedem?
Suntem praf.
Ai 5 jucatori care sunt in Ramadan, aia nu au jucat nimic cu Craiova.
Sunt lesinati....

Edited by Music-Box, 02 April 2024 - 16:15.


#1794
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,461
  • Înscris: 20.02.2008
Rapid, echipa cu cele mai mari incasări din bilete in 2023.
Dovada ca gaștile zurli aliniate de mustață si altii sunt intrate pe invitații.

#1795
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,986
  • Înscris: 11.07.2016

View Postioppo, on 02 aprilie 2024 - 09:16, said:

Eu zic sa nu ne grabim... ca asa pe soarta cruda - din nou - au cam luat-o sus fecesebeul de cativa ani buni. Locul 2 si umilinta pe unde v-am prins.
Mai sunt jocuri de jucat... om trai si om vedea.


Deci ptr tine e mai important sa nu luam noi titlul...?
Nu conteaza ce faceti voi in anul centenar+1, important e sa fim noi pe locul 2...
rapidist adevarat....nu conteaza cioara voastra, important e sa moara capra vecinului

#1796
Alexandru H.

Alexandru H.

    Parakoimōmenos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,230
  • Înscris: 03.03.2007

View Postioppo, on 03 aprilie 2024 - 10:48, said:

Rapid, echipa cu cele mai mari incasări din bilete in 2023.
Dovada ca gaștile zurli aliniate de mustață si altii sunt intrate pe invitații.

Ati avut oferte speciale pentru infractori - makes sense :D

#1797
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,461
  • Înscris: 20.02.2008

Vizualizare mesajMalus_Dacus, pe 03 aprilie 2024 - 15:34, a scris:


Deci ptr tine e mai important sa nu luam noi titlul...?
Nu conteaza ce faceti voi in anul centenar+1, important e sa fim noi pe locul 2...
rapidist adevarat....nu conteaza cioara voastra, important e sa moara capra vecinului
Replica era pentru colegul care vedea soarta cruda la Rapid cand la el in curte e moarta purceaua de atatia ani.

In rest am spus ca mai sunt jocuri de jucat, doar 2 meciuri proaste nu inseamna nimic.  Daca ierdem si cu CFR, atunci ar cam fi problema. Dar pana acum nu e nimic pierdut.

#1798
Music-Box

Music-Box

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,085
  • Înscris: 16.02.2017
Florian Pittiș
Victor Socaciu
Fănuș Neagu
Ion Lucian
Marin Moraru
Gheorghe Dinică
Colea Răutu
Nicu Constantin
Puiu Călinescu
Ștefan Bănică Senior
Jean Constantin
Mitică Popescu
Dem Rădulescu
Ioan Chirilă
Dan Puican
Fărâmiță Lambru
Maria Tănase
Ioana Radu
Dorina Drăghici
Roxana Ionescu
Anda Călugăreanu
Mihai Bendeac
Dan Grigore
Horia Brenciu
Adrian Despot
Mircea Geoană
Ilie Dobre
Ion Iliescu
Nicolae Văcăroiu
Andi Moisescu
Cătălin Rizea
Laura Stoica
Andrei Stefanescu
Etc..etc...numai infractori.



#1799
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,300
  • Înscris: 06.07.2007
Ion Iliescu
Lol....


#1800
bdlaur

bdlaur

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 20.02.2014
Astazi o noua infrangere, abia astept sa plece italianu si dupa el inca 9-10 nesimtiti, mai slabindecat in liga 2-3, ati vazut corvinul?
Le-a dat 4, noi am luat bataie de la un pitic tatuat, ca si antrenor imi dadeam demisia cu asemenea vedete!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate