Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Rapid

* * * - - 3 votes
  • Please log in to reply
1859 replies to this topic

#1
newrazvan

newrazvan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,036
  • Înscris: 09.10.2003
doresc ca in acest topic sa discutam fara patos si cu mult realism despre clubul nostru drag:trecut,prezent si viitor,deasemenea astept si opiinile pertinente ale suporterilor echipelor rivale precum si infiintarea unor topicuri asemanatoare :)


pt inceput incep cu o stire :brasovul a ramas fara antrenor,multescu fiind demis astazi ,se pregateste  sa vina cineva din giulesti?...........cine oare? :D  :D  :D

#2
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004
Ce se potrivesc lucrurile astea...
E clar ca Razvan daca nu trece de feyenoord se duce la Brasov sau mai bine zis este trimis la Brasov.

#3
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004
scuze pentru 2 post...mi-a dat o eroare si n-am crezut ca l-a pus pe primu'.
razvan, propun sa continuam aici discutia cu tactica rapidului. cu 3 fundasi. Oare Razvan nu vede ca nu se mai joaca nicaieri acest  sistem ? Pana si Dinamo care era abonata la aceasta tactica, a schimbat sistemul cu 4 fundasi. Iata cum joaca acum, mult mai bine dupa parerea mea si in aparare sunt mai siguri. Nu mai e echipa care ia multe goluri.

Ce parere aveti despre Rada ? Jucatorul asta e terminat.

Edited by ReKo, 19 October 2010 - 02:20.


#4
menelaos

menelaos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 28.12.2002
Tactica ar fi buna cu 3 fundasi, dar sa ai acei 3 fundasi cu calitati, nu impiedicatii pe care-i are Rapidul (scize, dar asta e adevarul). Iar la Dinamo, pai acolo Andone a vrut de mult 4-4-2 dar nu a avut jucatori pt asa ceva. Oricum fara suparare, dar oricine vine la Rapid nu prea are multe sanse de supravietuire. Echipa a mers bine doar pe vremea lui Mircea Lucescu pentru ca nu se baga copos peste el. Sper, daca e vorba sa plece Lucescu jr de la Rapid sa nu plece din cauza olandezilor :)  :worthy:

#5
newrazvan

newrazvan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,036
  • Înscris: 09.10.2003
problema este ca pe timpul lui lucescu erau rezultate de aceea era si liniste la echipa  :) revenind la asezarea cu trei fundasi mi se pare extrem de riscanta mai ales in conditiile in care fotbalul romanesc nu are fundasi de viteza,uitati-va si la chivu compenseaza prin plasament lipsa de viteza ( nu intodeauna ii reuseste)plus ca iti trebuie si jucatori inteligenti.la noi marius constantin s-a nascut talent si o sa moara speranta plus ca omuletul asta trebuie dus la femei poate nu mai e asa nervos ,maftei mai mult joaca rolul de clovn :death:  se simte lipsa lui iencsi de langa el iar despre rada nici nu mai vreau sa comentez ...

#6
newrazvan

newrazvan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,036
  • Înscris: 09.10.2003
povetele unui sustinator rapidist catre echipa sa inaintea meciului de maine:


:D  :D  :D  :



acum imi permit sa le trasez aceleasi `indicatii pretioase` cu privire la ceea ce NU TREBUIE sa faca. Sa purcedem :

Coman: NU ai voie sa iesi din 6 metri ! Pricepi? NU ai voie. Ai facut-o si a iesit cum nu se poate mai prost! In 6 metri esti suveran si poti face tot ce-ti doresti. Sub nici o forma NU ai voie sa faci schimb de pase cu fundasii nostri.

Badoi: NU ai voie sa centrezi. Mah baiatule, tu nu vezi ca nu te pricepi? Apreciez ca perseverezi (pe nervii nostri) sa incerci procedeul respectiv la fiecare joc dar fa exceptie la meciul asta.

Maftei: NU ai voie sa iesi cu mingea la picior din propria ta jumatate de teren. NU poti si NU trebuie sa incerci sa faci ceva peste `putintele` tale. NU ai voie sa combini cu cei din preajma ta. Inevitabil vei pierde mingea.

M Constantin: Idem Maftei

Pentru voi doi, `porumbeilor` (aka M Constantin - Maftei): Kuyt ala e homosexual. Daruiti-va !  

Karamian: NU ai voie sa-i consideri pe olandezi a fi altceva decat niste scarbavnici sustinatori ai Azerbaidjanului, aia care au intrat in provincia armeana Nagorno - Karabach si au ocupat-o abuziv. Ei bine, olandezii simpatizeaza cu clauza lor si tu, ca armean, NU ai voie sa uiti asta. Procedeaza in consecinta.

Ilyes: Bozgore, NU-i lasi sa respire. NU intra in combinatii cu Maldarasanu. E inutil.

Maldarasanu: tu NU ai voie sa intri pe teren. Da-te racit !

Vasilache (sper sa intre cu el din primul minut): NU fii egoist. Mingea pe Niculae ca Buga e o catastrofa !

Nae Constantin: NU mai confunda posturile. Cand esti atacant joci precum un fundas si `vitavercea` pentru a-ti cita din celebrul IL Caragiale!

D Niculae: NU baga capul in pamant cand tragi la poarta. NU inchide ochii si priveste-ti victima in fata. Sentimentul e inaltator!

Buga: NU te mai chinui. NU poti mai mult. Esti limitat !

Sa nu cumva sa vindeti meciul. Sa nu cumva sa nu va calificati.

Singurul lucru care ramane constant este cel legat de promisiunea pe care o aveti vis-a-vis de probele 100 m plat printre sine + 50 m garduri pe pasarela Basarab in cazul in care `doleantele` noastre nu vor fi respectate punct cu punct!

CALIFICATI-VA! E o datorie de onoare! Fiti si voi mandri pentru o zi in viata de ceea ce sunteti: JUCATORI de FOTBAL la RAPID Bucuresti si NU uitati ca acest lucru este o onoare si un privilegiu !
_________________

#7
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004
mi-am spus si eu parerea...dar cred ca mi-a fost stearsa sau nu s-a postat...oricum, intr-un scurt rezumat: rapid are cea mai proasta aparare.

Frumoase indicatii newrazvan, dar totusi cred ca Buga e unul dintre cei mai valorosi rapidisti.

#8
newrazvan

newrazvan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,036
  • Înscris: 09.10.2003
bafta rapidului in meciul de azi!!! :nonobad:

#9
DarkDog

DarkDog

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 29.11.2004
Rapdiul a fost mai mult "personal" in campionat pana acum.  :confuzzled:
Cat despre Razvan am auzit ca ar pleca de la rapid indiferent de rezultatul de azi.(nu mai stiu unde am auzit si nici nu bag mana in foc ca este adevarat)

Edit:nu sa fie dat afara ci sa plece

Edited by DarkDog, 29 September 2005 - 14:48.


#10
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004
E IMPOSIBIL. Daca Lucescu reuseste sa treaca de Feyenoord, n-are cum sa fie dat afara. Nu e nebun Copos, sa fim seriosi...

Bafta rapidului.

#11
Yoda

Yoda

    Eternal padawan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,468
  • Înscris: 04.10.2002
La Brasov deja se pare ca a venit Manea (fost la nationala de tineret).
Criza actuala de la Rapid era previzibila, trebuie facute unele schimbari si echipa va reintra in grafic. Nu neaparat ca Razvan nu e antrenor bun, dar pur si simplu i s-a terminat ata la Rapid. E mai bine si pentru el sa plece la o alta echipa.

#12
Maurice

Maurice

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,079
  • Înscris: 03.03.2005

ReKo, on Sep 29 2005, 15:33, said:

E IMPOSIBIL. Daca Lucescu reuseste sa treaca de Feyenoord, n-are cum sa fie dat afara. Nu e nebun Copos, sa fim seriosi...

Bafta rapidului.

<{POST_SNAPBACK}>


cred ca va pleca indiferent de rezultat......si "vama" la fel

#13
newrazvan

newrazvan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,036
  • Înscris: 09.10.2003
greu.......conducem,mai avem o repriza:haaaaaaaaaaiiiiiiiiiiiiii rapiduletul!!!!!!!

#14
BNG

BNG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 776
  • Înscris: 07.03.2005
HAI RAPID, HAI RAPID, HAI RAPID
Doamne ce final...

#15
newrazvan

newrazvan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,036
  • Înscris: 09.10.2003
sunt fericit.atat. :D

#16
#andrei

#andrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,172
  • Înscris: 31.03.2005
felicitari Rapidului .. chiar nu ma asteaptam sa se califice  :coolspeak:

#17
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004
Frumos. Putin spus... acum sa vedem care este nebunu' care il da afara pe Razvan. Sa vedem daca are Copos tupeul sa-si puna toti suporterii si toata presa in cap. Nu poti sa dai un atrenor afara dupa ce s-a calificat in grupele cupei uefa. Nu e vorba de principii, doar ca daca vine un antrenor nou are nevoie de timp...

#18
newrazvan

newrazvan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,036
  • Înscris: 09.10.2003
se imbata corleone?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate