Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 

H!T Music Channel România.

- - - - -
  • Please log in to reply
922 replies to this topic

#73
crematoryro2005

crematoryro2005

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,382
  • Înscris: 27.12.2006

 megafanro, on 9th December 2011, 22:00, said:

[ http://img809.imageshack.us/img809/1746/20111129215523.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://img820.imageshack.us/img820/2898/20111129215842.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



Și eu-l vreau la digital în varianta H.D. Acum, se lucrează la varianta H.D. :)
Si avand in vedere ca ar tb sa difuzeze muzica mai veche, care nu stiu in ce masura e in format HD, va fi cred un siularu de HD, la fel cum e DigiFilm PreudoHD. Macar aici au justificare, la filme insa...nu au nicio scuza.

#74
dimipc

dimipc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 760
  • Înscris: 22.09.2008

 catalinman, on 9th December 2011, 23:04, said:

pe H!T Music Channel se vor difuza atat melodii vechi, cat si noi, exact cum se intampla si pe VH 1 ;)
Exact asta am observat la varianta HU! Ar fi binevenit si un HIT Classic, si ar fi tacamul complet pt abonati cat si pt carcotasi!

#75
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 27.01.2009

 dimipc, on 9th December 2011, 23:02, said:

Gusturile nu se discuta, insa frustrarile sunt deranjante! Acea melodie este chiar ok, si daca ai urmari putin HIT HU ai vedea ca sunt foarte multe melodii noi care se difuzeaza si pe Music Channel!


Pai tocmai,ca auzisem ca difuzeaza si altceva,nu mainstream.Credeam ca merge pe oldies.Nu stiam ca va copia modelul romanizat (in sensul rau) al VH1,din pacate.Imi cer scuze daca suna a frustrare postarea anterioara ;)

#76
dimipc

dimipc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 760
  • Înscris: 22.09.2008
Eu unul salut aceasta initiativa a RCS! Asteptam sa intre si pe digital ca altfel nu au facut nimic; e bine ca acum mai avem de unde alege!

#77
AleXXander00

AleXXander00

    XX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,427
  • Înscris: 21.02.2009
Deci sa inteleg... A intrat pe analogic-ul din Bucuresti ?

Daca da, atunci dau si eu un search la mine.

#78
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006
da ;)

nu cred sa fi intrat in alt oras pe analogic da poti sa verifici daca vrei :)

#79
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
Cind intra si pe satelit postul de muzica? :peacefingers:

#80
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,753
  • Înscris: 07.04.2006

 AleXXander00, on 9th December 2011, 23:43, said:

Deci sa inteleg... A intrat pe analogic-ul din Bucuresti ?

Daca da, atunci dau si eu un search la mine.
La analogic, municipiul București, R.C.S. :thumbup:

 ramiz, on 10th December 2011, 00:05, said:

Cind intra si pe satelit postul de muzica? :peacefingers:
Nu cunoști răspunsul ? :) În viitor. :) După ce va intra și în digital.  Răbdare, că va intra și la Digi Satelit! :peacefingers:

#81
ValiMiX

ValiMiX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,043
  • Înscris: 23.07.2009
grafica se aseamana cu cea de la 1 music channel ...

#82
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,842
  • Înscris: 14.10.2008

 catalinman, on 9th December 2011, 23:44, said:

da ;)

nu cred sa fi intrat in alt oras pe analogic da poti sa verifici daca vrei :)
Pana nu intra pe Digi Satelit n-are cum sa intre in alt oras pe analogic, la Slatina in nici un caz.

#83
Shieu

Shieu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 24.06.2009

 Neaceasca85, on 10th December 2011, 03:41, said:

Pana nu intra pe Digi Satelit n-are cum sa intre in alt oras pe analogic, la Slatina in nici un caz.


Daca il baga macar pe digital va intra in toata tara.

#84
CABLE MAN

CABLE MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,863
  • Înscris: 11.01.2006
VA bucurati asa mult ca DIGI introduce programe propii second-hand:DIGI NEWS,HIT MUSIC...
MAI bine ar baga ceva de calitate:pachetul MTV ,inclusiv MTV LIVE HD.

#85
crematoryro2005

crematoryro2005

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,382
  • Înscris: 27.12.2006

 CABLE MAN, on 10th December 2011, 10:20, said:

VA bucurati asa mult ca DIGI introduce programe propii second-hand:DIGI NEWS,HIT MUSIC...
MAI bine ar baga ceva de calitate:pachetul MTV ,inclusiv MTV LIVE HD.
Nu vom vedea prea curand (parerea mea) pachetul MTV sau MTV Live HD. Vedem daca luna asta vor introduce ceva din cele scapate ieri pe digital. Travel Channel, Paprika, History ar fi bine daca ar intra. Daca intra si altale, inclusiv ceva HD-uri e de bine. Nu de alta insa e jenant ca la RDS in 2012 sa nu ai in grila astfel de canale. De exemplu Travel e in grila DayvidCom SRL, o companie din Bacau ce practica abonamente pe analog de 15 RON pt 50 canale. O cunostinta are la tara aiaci in Bacau la firma de cablu History, Travel, Paprika si alte canale care nu se gasesc la RDS. Pana si bunicamea intr-un sat din Neamt are Travel Channel si History. Acum sa nu sariti cu gura pe mine ca daca nu imi convine sa ma mut la alt operator sau la tara. Am descris aceasta situatie pt a arata ca la altii se poate, fara a practica preturi la abonament mai mari ca la RDS. Insa in conditiile in care bagi milioane de Euro anual in drepturi de televizare la fotbal de unde sa mai ai bani sa investesti in DVB-C. Nu de alta insa nu suntem o tara de microbisti. Vrem sa ne mai uitam si la altceva la tv. Sper ca pana la sfarsitul anului sa avem ceva schimbari pe digital.

#86
Stryker_9

Stryker_9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 22.05.2007
eu vreau sa vad numa' sport, mi se rupe de travel ,paprika si alte canale.in ziua de azi tembelizorul e bun doar pentru contentul live. filme, documentare , muzica , astea le ai la dispozitie pe net.
si ca mine sunt marea majoritate, asa ca cei care vor altceva sunt liberi sa-si aleaga alt provider.

#87
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008
unul din marile avantaje ale tv e ca e mult mai comfortambil ca utilizarea pc-ului... e mai usor sa te uiti la Jamie Oliver, sau la emiuni documentare pe Parpika sau Discovery decat sa te uiti la ele pe pc/laptop...
si daca e sa urmam logica ta, gaseste destul content sportiv, live pe net cat vrei...

#88
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 27.01.2009

 ValiMiX, on 10th December 2011, 01:53, said:

grafica se aseamana cu cea de la 1 music channel ...


Pai sunt frati.RCS prin Integrasoft detine o felie consistenta din 1 Music.Cealalta felie apartine lui Giovanni Francesco.

#89
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 27.01.2009

 crematoryro2005, on 10th December 2011, 10:29, said:

Nu de alta insa nu suntem o tara de microbisti.


Realitatea spune altceva,iar RDS mizeaza in continuare pe sport,in detrimentul altor programe (decat starvurile proprii).

Edited by vladul_care_este, 10 December 2011 - 18:13.


#90
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008
si mizeaza pe faptul ca, oamenii, in general, indiferent de natie, sunt dispusii sa plateasca pentru content sportiv de calitate....

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate