Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

Samsung I9001 Galaxy S Plus

- - - - -
  • Please log in to reply
3291 replies to this topic

#2971
CrissDJ24

CrissDJ24

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 17.11.2013
Salutare oameni buni,am un samsung galaxy s plus,i-am dat update prin Kies Samsung pe calculator,iar acum îmi intră în recovery mode,am încercat sa îi pun un firmware,cel de 4.2.2 android,l-am instalat și tot în recovery mode îmi intră,ce soluții mai am de făcut??  Sincer numai știu ce sa îi fac Posted Image !! Help me please !!! Posted Image ... Aștept răspuns urgent !! Posted Image Posted Image Posted Image

Edited by CrissDJ24, 17 November 2013 - 14:47.


#2972
cenick

cenick

    Senior member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 21.01.2011

View PostCrissDJ24, on 17 noiembrie 2013 - 14:46, said:

  Sincer numai știu ce sa îi fac Posted Image
Aici e problema ta: - http://xda-universit...from-a-bootloop
Mai pe scurt insa:
- extrage img-ul din zip-ul AriesVE si il selectezi in rubrica OPS din ODIN.
- extrage zip-ul Bootloader.tar din zip-ul Bootloader si il selectezi in rubrica BOOT in ODIN
- da-i drumul la flash in ODIN
- e gata cand sus scrie PASS pe fond albastru si jos in fereastra de lucru "Killed timer"
Ai mai jos ambele zip-uri:

Edited by cenick, 17 November 2013 - 15:23.


#2973
AxelRo

AxelRo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,083
  • Înscris: 21.09.2006

View Postcenick, on 17 noiembrie 2013 - 12:45, said:

Un launcher interesant, destept, customizabil, cu destule teme free (mie imi place ICS/JB), in vers. free si pay. Incercati-l, poate o sa va placa sau cel putin, e bun de rezerva cand te plictisesti de TW.
- https://play.google....emon.flowerfree

Intr-adevar foarte bun launcheru',nu ingreuneaza telefonul deloc comparativ cu alte softuri similare cum ar fi Next Launcher sau Tsf, care arata bine dar au crash-uri foarte dese. Recomand Smart Launcher Pro !

Edited by AxelRo, 17 November 2013 - 15:10.


#2974
cenick

cenick

    Senior member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 21.01.2011

View PostAxelRo, on 17 noiembrie 2013 - 15:01, said:

Intr-adevar foarte bun launcheru',nu ingreuneaza telefonul deloc comparativ cu alte softuri similare cum ar fi Next Launcher sau Tsf, care arata bine dar au crash-uri foarte dese. Recomand Smart Launcher Pro !
Asa ma gandeam si eu, cel platit e full functionabil; oare "de ce?" ...Posted Image

Edited by cenick, 17 November 2013 - 15:15.


#2975
CrissDJ24

CrissDJ24

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 17.11.2013

View Postcenick, on 17 noiembrie 2013 - 15:00, said:

Aici e problema ta: - http://xda-universit...from-a-bootloop
Mai pe scurt insa:
- extrage img-ul din zip-ul AriesVE si il selectezi in rubrica OPS din ODIN.
- extrage zip-ul Bootloader.tar din zip-ul Bootloader si il selectezi in rubrica BOOT in ODIN
- da-i drumul la flash in ODIN
- e gata cand sus scrie PASS pe fond albastru si jos in fereastra de lucru "Killed timer"
Ai mai jos ambele zip-uri:

Am incercat cu cele doua,fiecare in sectiunea lor,am dat start,m-ia aparut in rosu, PARTITION ... si mi sa inchis odin-u Posted Image

Edited by CrissDJ24, 18 November 2013 - 13:03.


#2976
cenick

cenick

    Senior member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 21.01.2011

View PostCrissDJ24, on 18 noiembrie 2013 - 12:34, said:

Am incercat cu cele doua,fiecare in sectiunea lor,am dat start,m-ia aparut in rosu, PARTITION ... si mi sa inchis odin-u Posted Image
Exista niste regului de lucru cu ODIN, pe care credeam ca le sti:
- da-i pauza la antivirusul din pc (dezactiveaza-l pana termini)
- in telefon, trebuie sa ai activate (bifate) in meniu Setari -> Aplicatii > surse necunoscute si in Dezvoltare > depanare USB si permite locatii false

Citeste si aici: - http://forum.softped.../#entry12657763

Edited by cenick, 18 November 2013 - 13:38.


#2977
CrissDJ24

CrissDJ24

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 17.11.2013

View Postcenick, on 18 noiembrie 2013 - 13:20, said:

Exista niste regului de lucru cu ODIN, pe care credeam ca le sti:
- da-i pauza la antivirusul din pc (dezactiveaza-l pana termini)
- in telefon, trebuie sa ai activate (bifate) in meniu Setari -> Aplicatii > surse necunoscute si in Dezvoltare > depanare USB si permite locatii false

Citeste si aici: - http://forum.softped.../#entry12657763

de acord,acum am intrat din nou in odin cu antivirusul dezactivat ... am bagat toate acolo la boot si la ops,am dat start,dar imi pune:

Download Start...
<0> Create File...
<1> StartThread Detected : 1
<2> StartThread Detected : 0
<3> StartThread Detected : 0
<4> StartThread Detected : 0
<5> StartThread Detected : 0
<6> StartThread Detected : 0
<7> StartThread Detected : 0
<8> StartThread Detected : 0
<1> setup connection...
Timpul continua,dar nici semn de pass
Pasi de sus cu usb,sunt setate din inaintea procedurii,este numai chestia de imaginea lui,il aprind si imi apar imaginile principale si imi intra automat fara ca eu sa ii fac nimic in recory,pe mine asta ma interesa,sa vad daca pot sa ii fac ceva,ca sa nu imi mai intre in recovery,sa pot folosii telefonul :)

#2978
cenick

cenick

    Senior member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 21.01.2011

View PostCrissDJ24, on 18 noiembrie 2013 - 14:22, said:

Timpul continua,dar nici semn de pass
Pasi de sus cu usb,sunt setate din inaintea procedurii,este numai chestia de imaginea lui,il aprind si imi apar imaginile principale si imi intra automat fara ca eu sa ii fac nimic in recory,pe mine asta ma interesa,sa vad daca pot sa ii fac ceva,ca sa nu imi mai intre in recovery,sa pot folosii telefonul Posted Image
Pai  nu ti-l vede USB ODIN-ul, din ce iti scrie acum; reinstaleaza driverele USB in pc.

#2979
CrissDJ24

CrissDJ24

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 17.11.2013

View Postcenick, on 18 noiembrie 2013 - 14:44, said:

Pai  nu ti-l vede USB ODIN-ul, din ce iti scrie acum; reinstaleaza driverele USB in pc.
Incerc sa ii dau restart la leptop,poate de asta face asa

#2980
cenick

cenick

    Senior member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 21.01.2011
Daca conectezi USB la pc(laptop) si deschizi device manager-ul, il vede pc-ul? Daca nu, clar nu ai driverele corecte sau nu le ai deloc. Eu nu pot sa le pun aici, fiindca zip-ul e mai mare de 10 mega si nu permite softpedia.

#2981
khristy36

khristy36

    Sunt bestii care se plimba prea mult pe pamant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,596
  • Înscris: 02.10.2010
http://developer.sam...ver-for-Windows
Uite driver daca nu-l ai

#2982
CrissDJ24

CrissDJ24

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 17.11.2013

View Postcenick, on 18 noiembrie 2013 - 14:58, said:

Daca conectezi USB la pc(laptop) si deschizi device manager-ul, il vede pc-ul? Daca nu, clar nu ai driverele corecte sau nu le ai deloc. Eu nu pot sa le pun aici, fiindca zip-ul e mai mare de 10 mega si nu permite softpedia.

Da il vede pc-u,deoarece inainte de a avea problema asta,setasem din timp,setari aplicatii,ce mi-ai spus mai sus.A luato din loc,imi pune in odin,RECOVERY !! :D ... Mai departe,Doamne ajuta :)

#2983
cenick

cenick

    Senior member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 21.01.2011
Grija mare, daca vrei sa instalezi ICS sau JB -> 4.0 - 4.1- 4.2 - 4.3 (CM9, 10, 10.1), trebuie sa instalezi prima data un custom recovery compatibil cu ele, adica CWM 5504-CM9, CWM 6030-DEVCON sau TWRP 2630-DEVCON. Fara unul din ele, nu vei reusi, ba mai mult iti vei distruge din nou boot-ul sau il brickuiesti.

Edited by cenick, 18 November 2013 - 16:15.


#2984
khristy36

khristy36

    Sunt bestii care se plimba prea mult pe pamant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,596
  • Înscris: 02.10.2010
Un JB parca as incerca ,unul mai de doamne ajuta stiti

#2985
cenick

cenick

    Senior member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 21.01.2011

View Postkhristy36, on 20 noiembrie 2013 - 18:34, said:

Un JB parca as incerca ,unul mai de doamne ajuta stiti
Pe XDA, asta e considerat de majoritatea userilor, cel mai performant, cel mai laudat, cel mai reusit; e construit in colaborare de cei mai talentati developeri, team-ul (grupul) DEVCON, cei care au facut si custom recovery-urile TWRP 2630-DEVCON si CWM 6038-DEVCON.
- JB 4.2.2 - http://forum.xda-dev...d.php?t=2315448   -->> Release 8 + Gapps
- Recovery - http://forum.xda-dev...d.php?t=2463347
Acum lucreaza in paralel la ultimile aparitii, JB 4.3.1 si KitKat 4.4.1. portate de pe Nexus 5 Posted Image
- http://forum.xda-dev...d.php?t=2421230
- https://github.com/A...AM?tab=activity

LE: Asta e cel mai bun ICS 4.0.4 - http://forum.xda-dev...d.php?t=1650615

Edited by cenick, 20 November 2013 - 21:29.


#2986
khristy36

khristy36

    Sunt bestii care se plimba prea mult pe pamant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,596
  • Înscris: 02.10.2010
M-am linistit nu mai instalez nimic.Decat sa ma trezesc la jumatatea zilei fara baterie mai bine nu.

#2987
omegaa

omegaa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 19.04.2011
De 1-2 saptamani pur si simplu mi se inchide. Ba cand navighez pe net, ba cand joc un joc usor cum ar fi hill climb racing, iar partea cea rea e ca bateria scade cand il redeschid. Azi mi s-a inchis, aveam ~50% iar cand l-am deschis era 10%. Cred ca bateria e de vina, daca nu ma insel sa zic ca s-a umflat putin. Voi ce ziceti?

#2988
khristy36

khristy36

    Sunt bestii care se plimba prea mult pe pamant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,596
  • Înscris: 02.10.2010
Da asta este pr. Eu cand am patit asa ceva mi-am cumparat alta baterie originala (asa au zis) Dar dupa 2 luni aceleasi pr. Atunci am trimis tel la ESD Bucuresti , o firma jos palaria. Mi-au schimbat placa de baza si bateria .

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate