Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...
 Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?
 Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...
 Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i
 

DotA 2

- - - - -
  • Please log in to reply
394 replies to this topic

#1
[ady]

[ady]

    Hopeless Dreamer !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 23.04.2006
Prin 2003 doi insi au creat un nou mod de Warcraft 3 numit Defense of the Ancients (DotA). In 2005 li s-a alaturat un nou game designer cunoscut sub pseudonimul de IceFrog.
Dupa 6 ani de DotA, acesta a considerat ca e timpul ca jocul sa avanseze la o noua faza, sa devina independent cu o grafica mai noua de 2002, cu un gameplay mai bun, fara hack-uri, dar care sa pastreze idea originala.
Astfel in luna august, impreuna cu arhicunoscuta 'Valve' au lansat primul preview al jocului la Campionatul Mondial de DotA2 unde au fost invitate cele mai bune 16 echipe din lume.

"Show"-ul, ca sa-l numesc asa, a fost un succes mondial. Milioane de spectatori urmareau live jocurile de peste tot, premiile puse la bataie au fost foarte mari (locul 1 a fost premiat cu 1M $) iar jocul foarte, dar foarte captivant.

Deocamdata este doar intr-o faza de "testare", fiind implementati mai putin din jumatate din eroii din DotA1 si cu o groaza de bug-uri ce vor fi fixate. Turneul a avut scop de promovare, desigur.
Valve anunta ca in curand un 'big beta' va fi lansat cu acces pe baza de invitatii urmat de ultimul beta free to play. Jocul se va juca prin Steam, la fel ca toate jocurile facute de Valve.

Ce parere aveti? A mai urmarit cineva campionatul? Eu am urmarit aproape toate jocurile, am fost foarte placut surprins si acum ard de nerabdare sa apara primul beta sa-l pot "simti" si eu.

Cele mai "WOW" faze au fost selectate de organizatori si puse pe blogul oficial. Le puteti urmari aici. (Comentatorul mi s-a parut bestial!!!)

Trailer-ul jocului:  http://www.dota2.com/trailer

[ http://dota2hero.com/wp-content/uploads/2011/04/Dota-2-on-2011.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
Ombilic

Ombilic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 641
  • Înscris: 01.04.2011
de cand asteptam sa apara...

#3
[ady]

[ady]

    Hopeless Dreamer !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 23.04.2006
Conform unui oficial Valve,  beta-ul va fi lansat in septembrie. (Sitrea inca nu a fost confirmata oficial) Sursa.

Pentru cei care vor sa vada cum arata 'noua' interfata, gasiti aicio descriere sumara.

Attached File  dota2_beta_axe.JPG   14.26K   65 downloads

#4
[ady]

[ady]

    Hopeless Dreamer !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 23.04.2006
Expected features of DotA 2 :

• DotA 2 should be accessible-to-buy in order to maximize users growth
• System developed to allow people to run their own leagues inside
• Auto managed system for the tournament and match making
• Spectator and shoutcast support
• Hosted via Steam
• A new system of invoice communication
• A new graphic engine (using an improved version of the Source Engine)
• A new system of reconnecting
• New AI allies that replace droped players (can be used for practice matches as well)
• Gameplay of DotA 1 will be preserved
• Stuff designed specifically for DotA and for competitive play
• Valve should invest a nice amount of money on upcoming tournaments after the release of DotA 2. So it should be one of the top competative games.

#5
Vlasibo

Vlasibo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 04.09.2011
ME GUSTA!

#6
RobyRc

RobyRc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 05.07.2011
Parca DotA 2 va fii La free to play ca Tf2,si restu..nu?

#7
dgamma

dgamma

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,989
  • Înscris: 02.09.2011
Din ce se aude de la gamerii care au fost la gamescom nu prea e cine stie ce. Daca nu va fi free, nu va avea  sanse in fata la LOL.

#8
AnoXys

AnoXys

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 790
  • Înscris: 08.08.2006
Si eu astept Dota 2 ca pe paine calda. Problema sa nu fie cum s-a intamplat la HON , dupa ce au bagat cu bani s-a spart gasca si jucau putini, acum HON a dat drumu` la moca din nou , ceva gen sistemul pe care il are LOL. In fine vedem ce iese. ICEFROG trebuie sa faca ceva super-tare ca sa tina.

#9
[ady]

[ady]

    Hopeless Dreamer !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 23.04.2006

 dgamma, on 5th September 2011, 22:34, said:

Din ce se aude de la gamerii care au fost la gamescom nu prea e cine stie ce.

Unde "se aude" asta ? Imi poti da, te rog, un link ?

Legat de pret, nu cred si SPER ca nu va fi free to play. Ar fi cea mai mare prostie. Adica, n-am de gand sa-mi platesc SacredRelic-ul cu 1$, sau sa joc cu 5 eroi, iar pentru restul sa platesc. Sau sa am alte limitari pentru care iar trebuie sa platesc.

Daca ar fi vreo 30-40$ eu cred ca ar avea succes destul de mare, mai ales ca n-o sa fie plin de copchii care n-au nici o treaba cu jocul ci doar se plictisesc si vor sa incurce pe altii (cum e acum la DotA pe Garena).

#10
[ady]

[ady]

    Hopeless Dreamer !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 23.04.2006
Noile "voci" ale persoanjelor si dialogurile dintre ele din timpul jocului mi se par o idee super super tare. De fiecare data cand un erou moare sau cand e ceva combat mai mare personajele poarta dialoguri si sunt aproximativ 10.000 de dialoguri diferite.

Cateva exemple luate din meciurile de la turneu:

Quote

Night Stalker after killing Mirana: Mirana, the moon just favors me.
Doom after killing someone: Mess with Doom, you'll get the horns!
Mirana after killing Windrunner: "That was skill...Not luck!"

Viper after killing Venomancer: That is indeed... an exquisite toxin...
Venomancer after killing Viper: Venom beats Viper!
Venomancer after killing Lina: SEEEXXXXXX
  
Sniper:
             After killing someone: Thanks for standing still...Wanker!
             You can run but you can't hide
             Kinda hard to win a gun-fight without a gun, ain't it?

Tide on Death: I sleep...with the fishes
Windrunner: Hey you know, things could be worse. Oh wait, no they can't..
Si multe multe altele :D

#11
Sebastian1997

Sebastian1997

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 09.09.2011

 [ady], on 8th September 2011, 11:12, said:

Unde "se aude" asta ? Imi poti da, te rog, un link ?

Legat de pret, nu cred si SPER ca nu va fi free to play. Ar fi cea mai mare prostie. Adica, n-am de gand sa-mi platesc SacredRelic-ul cu 1$, sau sa joc cu 5 eroi, iar pentru restul sa platesc. Sau sa am alte limitari pentru care iar trebuie sa platesc.

Daca ar fi vreo 30-40$ eu cred ca ar avea succes destul de mare, mai ales ca n-o sa fie plin de copchii care n-au nici o treaba cu jocul ci doar se plictisesc si vor sa incurce pe altii (cum e acum la DotA pe Garena).


30-40$? :thumbdown:  merita max 5$ ,daca te-ai documenta ai aafla ce este dota2...tot ce au pus nou(modificare mare) in joc este grafica(mai sunt si alte modificari gen voci noi etc..dar nu sunt schimbari mari) nici macar nu ai unitaii noi sau macar iteme noi ,eroi noi....nu! tot ce au schimbat e grafica jocu nu o sa fie free dar nu o sa aiba profit mare deoarece cred ca majoritatea jucatorilor o sa se multumeasca cu primu dota.

Edited by Sebastian1997, 09 September 2011 - 09:11.


#12
[ady]

[ady]

    Hopeless Dreamer !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 23.04.2006

 Sebastian1997, on 9th September 2011, 10:08, said:

30-40$? :thumbdown:  merita max 5$ ,daca te-ai documenta ai aafla ce este dota2...tot ce au pus nou(modificare mare) in joc este grafica(mai sunt si alte modificari gen voci noi etc..dar nu sunt schimbari mari) nici macar nu ai unitaii noi sau macar iteme noi ,eroi noi....nu! tot ce au schimbat e grafica jocu nu o sa fie free dar nu o sa aiba profit mare deoarece cred ca majoritatea jucatorilor o sa se multumeasca cu primu dota.

You're funny :)
Am scris mai sus o parte din imbunatatiri, fara a mentiona gameplay si grafica. Iteme noi sau eroi, vor veni in timp, de asta sunt sigur.  Faptul ca n-au anuntat nimic deocamdata, nu inseamna ca nu planuiesc ca pana la lansare sa introduca. Deci afirmatia ta e nefondata.
Daca tu vrei sa joci un mod de W3 care a aparut prin '02  toamna plin de copchii obositi pe garena care tot ce stiu e cum se foloseste maphack-ul, n-ai decat, dar eu la ce-am vazut (fara sa joc) cred ca merita vreo 30$ chiar si numai pentru grafica.

Alte modificari, vom vedea cand va fi lansat full. In plus, nu stiu ce mari schimbari astepti. Jocul se numeste DotA2, nu altceva. Pentru modificari foarte mari, vezi LOL sau HON. Alea sunt DotA1 foarte modificate.

Apropo, Doom classic (ala din '90 toamna) se vinde pe Iphone cu mai mult de 5$.

Edited by [ady], 09 September 2011 - 12:33.


#13
Vlasibo

Vlasibo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 04.09.2011

 Sebastian1997, on 9th September 2011, 09:08, said:

30-40$? :thumbdown:  merita max 5$ ,daca te-ai documenta ai aafla ce este dota2...tot ce au pus nou(modificare mare) in joc este grafica(mai sunt si alte modificari gen voci noi etc..dar nu sunt schimbari mari) nici macar nu ai unitaii noi sau macar iteme noi ,eroi noi....nu! tot ce au schimbat e grafica jocu nu o sa fie free dar nu o sa aiba profit mare deoarece cred ca majoritatea jucatorilor o sa se multumeasca cu primu dota.

Wrong. Enginu W3 e invechit si urat si lent. E ca si cum ai spune ca jucatorii de doom3 se multumesc si cu doom1, ca n-a adus reale modificari.
E o "renovare" misto a conceptului si asta s-a si urmarit. Me gusta!

#14
[ady]

[ady]

    Hopeless Dreamer !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 23.04.2006
Q: Will there is a single player mode in Dota 2?

We can add bots to a part to play alone or as a team against the computer, but there will be no real single player mode, no. There will be tutorials, and will also allow players who wish to offer on the card directly from their Steam account to play better advice. All this is possible since the game


Quote

It seems Valve taking the feedback from the community seriously, even for the hero model
Pentru imagini, click aici.

[ http://www.dota2-blog.com/wp-content/uploads/2011/09/DOTA-2-Lina-by-Kunkka.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#15
bogdy2008

bogdy2008

    Moarte pentru hamsteri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,910
  • Înscris: 29.07.2008
Iarba aia parca e desenata cu creionul.

#16
[ady]

[ady]

    Hopeless Dreamer !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 23.04.2006
Daca deschizi poza la rezolutie maxima, eu zic ca arata destul de ok.

Eroii implementati pana acum:
[ http://2.bp.blogspot.com/-03FqFhPrang/Tk0fb8bthvI/AAAAAAAAA7A/pJfUeEdnuHI/s1600/dota%202%20heroes.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#17
[ady]

[ady]

    Hopeless Dreamer !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 23.04.2006
Se pare ca, totusi, nu vom vedea un BETA prea curand....  :sadwalk:

IceFrog, on 13th September 2011, 04:34, said:

We aren't planning to have one big beta invite tomorrow. Right now the beta primarily consists of the tournament teams, Dota1 beta testers, and other players that might compete in upcoming events. We will gradually give access to more and more players over the coming weeks and months. The Dota2 development process, like with Dota1, is focused on getting incremental player feedback to help us prioritize features and functionality in the game. There won't be an immediate million person invite all at once, but rather a gradual buildup as we develop new features and test various aspects of the game in order to to make it an enjoyable experience for an expanding player base.


Sursa

#18
vladdeh

vladdeh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 15.12.2009
A facut cineva rost de o invitatie pana acum ?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate