Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!
 La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour
 Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus
 Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane
 

Cum vi se pare acest cantec (cantat de mine)?

- - - - -
  • Please log in to reply
83 replies to this topic

#37
tenorgeorge

tenorgeorge

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 13.03.2012
O doamna deja ce a trecut de varsta de 40 ani s-a regasit intr-o pasiune mai veche iar prima ei piesa de inceput este I love you baby.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/SWSe1GZWqyM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

NICO - I love you baby (2012)

In prezent Nico lucreaza la My heart will go on insa pana atunci va puteti delecta auzul cu I love you baby!

#38
alexdb84

alexdb84

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 25.03.2012
Nu stiu cat te intereseaza parerea noastra dar nu prea iti delectezi auzul.E o interpretare buna pentru un amator (inteleg ca este totusi amatoare, nu a mai cantat pana acum)
Vocea este buna dar e cam deranjant accentul in engleza.Adica sunt altele care canta melodia asta mult mai bine.
Oricum pentru prima piesa este de apreciat.

#39
tenorgeorge

tenorgeorge

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 13.03.2012

View Postalexdb84, on 2nd April 2012, 10:18, said:

Nu stiu cat te intereseaza parerea noastra dar nu prea iti delectezi auzul.E o interpretare buna pentru un amator (inteleg ca este totusi amatoare, nu a mai cantat pana acum)
Vocea este buna dar e cam deranjant accentul in engleza.Adica sunt altele care canta melodia asta mult mai bine.
Oricum pentru prima piesa este de apreciat.

Da,multumesc de raspuns, este o voce buna, poate ca exact cum ai spus si tu pentru faptul ca ea face canto doar de cateva luni e ceva totusi sa ajungi in stadiul chiar si asa de a canta macar atat cum canta piesa.
Eu sunt profesionist si pot sa imi spun parerea ca atare, vocea ei promite mult! Sunt multe voci bune si care sun no name sau nu sunt cunoscuti si Nico este in aceasta lista. Astfel de artisti debutanti au nevoie de sprijin si de multe altele din partea publicului altfel se pierd si uite asa ramane societatea noastra mai saraca.

#40
Sorin84k

Sorin84k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 17.02.2008
Nu sunt profesionist, dar pentru mine, pe o scara de la 1 la 10, are un 5,5.
Se vede ca este amatoare in acest moment.

#41
tenorgeorge

tenorgeorge

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 13.03.2012
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/qKEZh5b19CE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

FLORIN DINCÃ - Dacã ai ºti (2012)

O voce mai instruita si un tanar talentat care are la activ o bogata experienta in domeniu este clar Florin. Ceea ce este de apreciat la el este ca este intr-o foarte buna colaborare cu celebrul Nony Borsan si Florin a interpretat in nenumarate randuri piese compuse de Nony.

#42
tenorgeorge

tenorgeorge

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 13.03.2012

View PostSorin84k, on 2nd April 2012, 10:44, said:

Nu sunt profesionist, dar pentru mine, pe o scara de la 1 la 10, are un 5,5.
Se vede ca este amatoare in acest moment.

Da,fiecare cu propriul gust. Sunt de acord ca exista interpretari mult mai bune, insa este un om care se dedica mult acestei pasiuni si pentru cateva luni (aprox.3-4) de canto este o evolutie buna si tind sa spun ca prefer sa promovez si sa sprijin astfel de oameni care stau bine cu auzul si care progreseaza atat vocal cat si tehnic, decat sa promovez pitipoance care dau din fund si ies in fuste mini sa faca show, show facut pe piese trase in studio unde isi modifica vocea pentru ca in mare parte, aceste personaje care sunt promovate de fapt sunt afoni , iar ceea ce este ca si varianta de playback sunt de fapt interpretari ce sufera multe modificari,mai ales modificari ale corectitudinii inaltimii vocii in conformitate cu linia melodica ceruta...ca sa o mai spun pe sleau, INTONATIA! Cunosc multi artisti , unii din ei si foarte cunoscuti, dar nu vreau sa intru intr-o astfel de polemica, artisti care pe playback canta superb, iar daca sunt pusi sa cante live te sperii de cat de fals canta, fara ritm si cu voci total brute sau imbatranite ,uzate in lipsa unui studiu si antrenament facut alaturi de un pedagog de canto profesionist.
Nota mea pentru ca stiu cat munceste acest om si este abia la inceput , si  doresc sa o incurajez in ceea ce face , este nota 7 , intr-adevar cu multa indulgenta, insa stiu care este potentialul Nicoletei si sunt sigur ca in timp , in cazul in care voi veni cu noi replici ale muncii noastre, veti fi placut surprinsi!

#43
alexdb84

alexdb84

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 25.03.2012
Un lucru la care trebuie lucrat pentru interpretarea pieselor straine este dupa parerea mea accentul.
Am vazut si ascultat multi cantereti/cantarete care fac cover-uri dupa piese celebre dar le tradeaza accentul.Iar mai ales in cazul unei piesei foarte cunoscute cu o linie melodica cu care auditorul s-a obisnuit, un accent incorect cam deranjeaza.

#44
alexdb84

alexdb84

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 25.03.2012
Hmmm.Nu prea are vocea necesara pentru melodia asta.Finalul versurilor trebuie prelungit putin mai mult.El le cam taie repede.Trebuie putin mai "lalaite" in limbaj in limbaj mai vulgar.
Iar de Noni Borsan, no offence dar n-am auzit.Si ca mine cred ca sunt foarte multi.

#45
tenorgeorge

tenorgeorge

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 13.03.2012

View Postalexdb84, on 2nd April 2012, 11:28, said:

Un lucru la care trebuie lucrat pentru interpretarea pieselor straine este dupa parerea mea accentul.
Am vazut si ascultat multi cantereti/cantarete care fac cover-uri dupa piese celebre dar le tradeaza accentul.Iar mai ales in cazul unei piesei foarte cunoscute cu o linie melodica cu care auditorul s-a obisnuit, un accent incorect cam deranjeaza.

Corect raspuns! Va multumim, vom lua in considerare acest sfat! Din pacate in scoli acum 20 de ani se facea rusa sau erau alte studiate in general alte limbi in loc de engleza pe care deja toti in ziua de azi care au cel putin pana in 30 de ani o cunosc. Nico nu a studat limba engleza si cu toate astea face un efort ca acum dupa ce deja a trecut de varsta de 40 de ani sa invete si sa studieze bine limba mai ales ca in aceasta meserie sa spunem e obligatoriu sa cunosti bine engleza si nu numai engleza. Oricum engleza este  limba de circulatie mondiala si este bine sa o cunosti. Startul zic eu este bun, veti vedea cu timpul progresul care va fi facut.
Va multumim!

#46
tenorgeorge

tenorgeorge

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 13.03.2012

View Postalexdb84, on 2nd April 2012, 11:34, said:

Hmmm.Nu prea are vocea necesara pentru melodia asta.Finalul versurilor trebuie prelungit putin mai mult.El le cam taie repede.Trebuie putin mai "lalaite" in limbaj in limbaj mai vulgar.
Iar de Noni Borsan, no offence dar n-am auzit.Si ca mine cred ca sunt foarte multi.


Nony a terminat Liceul de Muzica Dinu Lippatti iar inca din acele vremuri era foarte cunoscut, a avut si o formatie, iar acum este nu numai interpret ,este si compozitor si a compus pentru multi artisti .

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/G6_q70uIRYw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Nony Borsan - Apologise

Este angajat si la TVr unde asigura prin acompaniament de pian o atmosfera placuta a emisiunii Confesiuni - http://www.tvr.ro/in...p;id=Confesiuni

#47
Sorin84k

Sorin84k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 17.02.2008
Sta ceva mai bine decat doamna Nicoleta.
Dupa mine are un 6,5.

#48
tenorgeorge

tenorgeorge

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 13.03.2012

View PostSorin84k, on 2nd April 2012, 12:05, said:

Sta ceva mai bine decat doamna Nicoleta.
Dupa mine are un 6,5.

Aha, e ok! Te-as ruga sa intrii si la topicul cu Andreea si sa o asculti si as dori pentru ca vad ca faci niste evaluari destul de sa zicem corecte sau aproape de adevar, as dori si la ea o evaluare!

View Posttenorgeorge, on 2nd April 2012, 11:58, said:

Nony a terminat Liceul de Muzica Dinu Lippatti iar inca din acele vremuri era foarte cunoscut, a avut si o formatie, iar acum este nu numai interpret ,este si compozitor si a compus pentru multi artisti .

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/G6_q70uIRYw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Nony Borsan - Apologise

Este angajat si la TVr unde asigura prin acompaniament de pian o atmosfera placuta a emisiunii Confesiuni - http://www.tvr.ro/in...p;id=Confesiuni

Eu sunt putin mai indulgent si tinand cont ca stiu potentialul lor foarte bine, lui Florin am sa ii acord nota 7,5

#49
tenorgeorge

tenorgeorge

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 13.03.2012
Pana la urma vad ca de topicul acesta si cel legat de Andreea nu s-a atins nimeni...as dori sa purtam o discutie si eventual sa fie facuta si o evaluare a lui Marc!

#50
alexdb84

alexdb84

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 25.03.2012
Hai ca incep eu.Sincer nu suna bine.Poate si ca are doar 16 ani si e la varsta cand are vocea in schimbare.
Iar coverul dupa Greenday e slabut.Nu are vocea destul de puternica si falseaza rau.iti trebuie voce mai grava si mai dezinhibata pt cover-uri rock.
Parerea mea....

#51
Darius86

Darius86

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 02.04.2012
Mie mi se pare ca tipul canta destul de bine pentru varsta lui.Este  inca tanar si are timp sa isi regleze unele probleme de intonatie , insa timbrul sau este unul frumos.

#52
tenorgeorge

tenorgeorge

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 13.03.2012
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/cftDvqAbHAY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

COSMIN - Racing rats - 2012

Sper sa va placa!!!

#53
Darius86

Darius86

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 02.04.2012
Nu e rau deloc cum a cantat  da drept dovada de o voce bine antrenata si ii soresc mult succes si putere de munca.

#54
Darius86

Darius86

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 02.04.2012
Nu este ceva iesit din comun , insa Florin are un timbru placut si poate ca piesele putin mai joase la-r avantaja mai mult .Se vede ca studiaza canto si din ce aud eu are multe calitatii care ar putea duce pe un drum plin de glorie .

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate