Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Finala Eurovision 2024

De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Backu-up box Fronius
 Router de la Digi nu face fata la...

Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun
 Istoric deplasari - GPS

Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet
 Apometru defect?

Nelamurire legalitate TVA casa noua

Huawei P20 Lite, ecran negru la a...

Bibelorui, macrameuri si altele
 

Pantofi Sidi

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
marius_pam

marius_pam

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 24.08.2011
VAND
SIDI GENIUS 5 PRO Steel/Silver Marimea 43 Pret: 600 Ron, noi, in cutie.

Pret Sidi Magazin

Descriere produs
Lorica and nylon mesh: Material sintetic care nu permite noroiului sa ramana pe pantof datorita suprafetei foarte lucioase. Se curata cu apa si sapun lichid cu un prosop umed. Nu trebuie expus la caldura. Nu este recomandata folosirea alcoolului sau a bureti abrazivi pentru a nu zgaria suprafata materialului.
Captuseala este din material sintetic
Soft Instep Closure System Cureaua de plastic si cureaua captusita a sistemului de prindere, confectionata din material termo, a fost micsorata pentru imbunatatirea confortului si a performantelor. Ajuta la distribuirea uniforma a puterii pe toata lungimea curelei de prindere. Se poate ajusta din ambele capete pentru o fixare cat mai precisa. Datorita acestui sistem nu mai este necesara folosirea sistemului High Instep Extender. Foloseste modele de catarama SL si Caliper. Se poate inlocui sau repara in cazul unei defectiuni.
Caliper Bucle Clema de prindere micrometrica numita Caliper Buckle este reglata ridicand de clema centrala. Pentru a deschide complet cureaua de prindere ridicati ambele cleme laterale. In timpul cursei clema principala trebuie lasata in jos.
High Security Velcro Curelusele abrazive High Security Velcro sunt prevazute cu dinti de polimer care se imbina atunci cand curelusa este inchisa. Aceast accesoriu face ca sistemul de inchidere sa fie mult mai sigur.
SIDI Heel Intaritura pentru partea din spate a pantofului pentru a tine piciorul in pozitie fixa si evita posibilitatea ca pantoful sa se deformeze din cauza performantelor extreme sau presiunii prea mari.
Replacement heel cup Suportul pentru calcai se poate inlocui.
categorie: pantofi ciclism / sosea SIDI


VAND
SIDI ZEPHYR White/Pearl White  Marime 40  Pret: 450 Ron, noi, in cutie.

Pret SIDI magazin

Descriere produs
Vernice Microfibre: Material sintetic care nu permite mizeriei sau noroiului sa ramana pe pantof datorita suprafetei foarte lucioase. Se curata cu apa si sapun lichid cu un prosop umed. Nu este recomandata folosirea alcoolului sau a bureti abrazivi pentru a nu zgaria suprafata materialului.
Captuseala este din material sintetic cu profil de sita pentu a asigura circulatia aerului
Closure with three velcro straps Sistem inchidere cu 3 curele abrazive.
SIDI Heel Intaritura pentru partea din spate a pantofului pentru a tine piciorul in pozitie fixa si evita posibilitatea ca pantoful sa se deformeze din cauza performantelor extreme sau presiunii prea mari.
Replacement Heel Cup Intaritura pentru calcai detasabila.
Millenium 3 Sole Este varianta imbunatatita a modelului Millennium 2 Sole. Talpa este prevazuta cu insertii de CARBON pentru a imbunatati performantele tehnice. Insertiile din carbon maresc cu 36% rigiditatea talpii fata de Millenium 2 Sole. Millenium 3 Sole este mult mai durabila si rezistenta in timp la asprimile factorilor externi. Talpa este prevazuta cu elemente de siguranta pentru a nu se uza datorita suruburilor. Este compatibila cu cele mai bune pedale pentru sosea. Este prevazuta cu gradatii de 10 mm pe orizontala si pe vertica pentru pentru a facilita ilocuirea foarte rapida a placutelor asemnea modelului Look Memory Eyelet.
categorie: pantofi ciclism / sosea SIDI

#2
motanu44

motanu44

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,719
  • Înscris: 01.08.2007
Exista categorie dedicata pentru vanzari, ii zice Bursa, si tu trebuie sa postezi acilea: http://forum.softped...inte/index.html

#3
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,749
  • Înscris: 21.08.2008
Nu m-am inteles cu nemtii de la bike 24 pentru marimea pantofilor asa ca miine ajung in B sa iau o pereche din astia:
SIDI
Avind in vedere ca-i voi proba nu am cum sa ratez.

#4
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,749
  • Înscris: 21.08.2008
Am ajuns azi prin Capitala si am probat un SIDI sa ma linistesc cu privire la marime, este 43 curat. Desi era de MTB mi s-a spus ca foarte mari diferente nu sint si nicidecum 46 cum au spus nemtii de pe bike24. Avind in vedere ca voi dormi linistit din acest punct de vedere va rog sa-mi recomandati un model din cele 3 si sa-mi spuneti daca merita sa-l aleg pe cel mai scump sau nu:
SIDI 1 120 euro, SIDI 2 140 euro sau SIDI 3 153 euro, acest ultim model fiind si in Romania la 700 lei.

#5
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,749
  • Înscris: 21.08.2008
Sau SIDI 4? Asta e si la culoare cu bicicleta  :naughty:

#6
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,749
  • Înscris: 21.08.2008
O fi aia culoarea de la bicicleta insa pantofii n-au nici o legatura cu ea... a, pot spune ca nu-s verzi insa nicidecum acea culoare ci una mai inchisa, un bleumarin. Am vorbit cu ei pentru retur, sa vedem ce zic, eu am invocat faptul ca nu corespunde cu prezentarea de pe site si le-am cerut sa suporte ei cei 35 euro pe transport urmind sa cumpar alt produs mai putin pretentios la culoare. Din cite am inteles de pe siteul lor e posibil sa am succes in demersul meu iar daca nu asta e, pierd transportul dar nu stau si ma uit la ei, oricum in tara costau peste 1300 lei.
Parca am fost orb, iata cite exemple erau:
http://www.ebay.com/...d=p3286.c0.m282
dar am crezut ca e o varianta cu altfel de albastru ca mai sint modele care au alte nuante. De fapt e la fel...

Edited by danghetau, 02 September 2011 - 14:01.


#7
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,067
  • Înscris: 02.09.2005
eu sunt mai nou p-aici si, sincer sa fiu , nu prea te inteleg... in cazul acesta, pantofii i-ai cumparat pentru ceea ce fac ei sau pentru culoare? culoarea bicicletei se potriveste cu zugraveala din debaraua in care tii bicicleta? iesi la vreo tura daca sunt asortate hainutele sau trecem mai intai pe la stilist si abia apoi incepem sa pedalam?... nu vreau sa fiu ironic dar daca aia atata timp de stat pe forumuri ma intreb ce faci cu stivele de echipament pe care le cumperi...

#8
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,749
  • Înscris: 21.08.2008
pai pe forum stau strict 1 minut cit scriu un mesaj
ideea e ca daca se poate incerc sa combin culorile nu sa fiu arlechin dar nu e obligatoriu sa faca toti ca mine.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate