Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV

Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?
 Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom

Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...
 Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!
 pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect
 

Numai aici totul despre LG (TV și AV).

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
18525 replies to this topic

#18415
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,999
  • Înscris: 24.04.2013
Colegul @fraciro are nevoie de pozitia gaurilor fata de rama/ conturul televizorului. La modelul particular de care a scris. Dupa care va masura si face socoteala daca odata montat ar ‘pica’ bine intre mobilau’ de sus si mobilau’ de jos…

#18416
apocalipsul

apocalipsul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,528
  • Înscris: 26.01.2014
e prima oara cand aud de conditionarea achizitionarii unui TV functie de VESA... (sper sa fie si ultima)
las-o dracului de VESA, schimbi suportul, schimbi gaurile, schimbi mobila, casa, eventual planeta...
acu ce faci? nu mai iei televizorul ca nu se potriveste la gauri?

Edited by apocalipsul, 26 February 2022 - 05:58.


#18417
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,999
  • Înscris: 24.04.2013
@apocalipsul: Mi se pare de inteles ca nu schimbi mobila in functie de televizor. De mutat suportul poate se poate poate nu, ca nu ai de unde sa stii daca nu cumva sunt cabluri sub tencuiala. Sau poate colegul prefera sa aleaga alt model de televizor, ca doar n’au intrat in sac, decat sa isi bata capul cu spart/ alte dibluri/ reparat dupa.

Poate se gaseste vreun suflet milostiv posesor de acel model sa masoare dimensiunea conturului si distantele intre gauri si margini. In rest, cine nu are nimic util de postat ar fi bine sa se abtina…

Edited by sags, 26 February 2022 - 08:11.


#18418
apocalipsul

apocalipsul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,528
  • Înscris: 26.01.2014
am sa-ti dezvalui ceva personal...
in urma cu ceva timp, era cam pe toamna asa... intr-o dupa amiaza insorita
m-a pus dracu de mi-a luat un televizor care la magazin mie mi s-a parut ok...
era un televizor negru, cu rama subtire, de de... 190cm diagonala pentru a inlocui mai vechiul tv de 108cm
in urma aceste achizitii am fost nevoit sa schimb toata mobila in living, pastrand din vechea mobila doar 2 fotolii balansoar recliner
odata luata aceasta decizie, am schimbat si mocheta cu parchet, am zugrafit si camera, inpreuna cu inca 2 camere din apartament si baia, am pus parchet si pe hol si am mochetat o camera... inainte de zugravire am schimbat si 2 termopane
cam atat a implicat pe scurt achizitionarea televizorului... am meritat? personal nu am regrete.

Citat

suflet milostiv
daca colegul pretuieste atat de mult aceasta informatie, fie merge personal in magazin si masoara cu mânuța lui, fie ia televizorul iar daca nu se intelege cu el il returneaza... solutii sunt... trebuie doar sa vrei!

LE
a, televizor pe care initial l-am prins pe perete... dar din cauza ca nu aveam acces la mufe si a manunchiului de cabluri care atarna, l-al lasat linistit pe picioarele lui...

Edited by apocalipsul, 26 February 2022 - 08:29.


#18419
titi33

titi33

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 828
  • Înscris: 06.05.2004
Salut .
Am un Tv LG 43 UM7450PLA . Am Netflix de cam 2 ani si nu am avut probleme . Azi insa nu mai intra Netflix , nici din telecomanda , butonul specific , nici prin Home .
Afiseaza cateva secunde fereastra de cautare si se intoarce de unde a plecat .
Toate celelalte programe de streaming  Rakuten, Prima ........merg fara probleme . Pe PC intru pe partitia mea Netflix fara probleme .
Am incercat cu scos Tv din priza , conectat , reconectat WI-FI , trecut pe internet pe Wlan fara rezultat .
A mai ramas doar televizorul .
Ma poate ajuta cineva ?
Rog frumos .

#18420
Jimmy71

Jimmy71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 854
  • Înscris: 05.05.2006
Aceeasi problema am avut-o si eu ieri la un LG UM7660PLA dupa ce i-am facut update aplicatiei Netflix iar la sfarsit mi-a zis ca nu s-a putut updata si avea exact aceleasi probleme ca la tine. Dupa ce am citit postul tau acum, am zis sa mai verific si mi-a aparut o noua actualizare a aplicatiei Netflix. Am facut update si totul e ok. Versiunea actuala a aplicatiei este 1.5.41 din 25.02.2022. Ca sa-i faci update du-te in LG content store si cauta aplicatia instalata Netflix iar dupa aceea e usor ca-ti va aparea mesajul cu actualizarea.

Edited by Jimnmy, 27 February 2022 - 19:56.


#18421
titi33

titi33

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 828
  • Înscris: 06.05.2004
Salut si multam , Eu am primit actualizatea Netflix pe 25 02 2022 , s-a actualizat corect , a mers pe 25 si pe 26 si azi cand am vrut sa intru am patit beleaua.
As incercasa restartez TV dar mi-e ca nu rezolv treaba si muncesc pe branci sa refac programele TV dupa gust .
In LG content apar cu Netflix cu data instalarii : 25/02/2022  Gratuita (achizitii in cadrul aplicatiei)
Versiunea nu o pot vedea ca nu intra in NF.
Multam frumos .
Poate mai are altcineva alt sfat .

#18422
apocalipsul

apocalipsul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,528
  • Înscris: 26.01.2014
aranjamentul programelor se salveaza pe stick usb

#18423
fraciro

fraciro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 23.08.2010

 sags, pe 25 februarie 2022 - 18:23, a scris:

Colegul @fraciro are nevoie de pozitia gaurilor fata de rama/ conturul televizorului. La modelul particular de care a scris. Dupa care va masura si face socoteala daca odata montat ar ‘pica’ bine intre mobilau’ de sus si mobilau’ de jos…

@sags Asa este, exact de asta am nevoie.
Intre timp am discutat cu un utilizator in privat i-am explicat de ce dimensiuni am nevoie si s-a rezolvat.

 apocalipsul, pe 26 februarie 2022 - 05:58, a scris:

e prima oara cand aud de conditionarea achizitionarii unui TV functie de VESA... (sper sa fie si ultima)
las-o dracului de VESA, schimbi suportul, schimbi gaurile, schimbi mobila, casa, eventual planeta...
acu ce faci? nu mai iei televizorul ca nu se potriveste la gauri?

Nu mi se pare nimic gresit in a lua in calcul acest aspect cand cumperi un TV, ba mi se pare chiar firesc sa masori inainte sa cumperi.
Dai o gramada de bani pe un TV iar cand vrei sa-l pui pe perete ramai cu fata de prost ca nu ti se potriveste.
Sunt 100% convins ca se intampla de mai multe ori decat am crede.

#18424
titi33

titi33

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 828
  • Înscris: 06.05.2004

 apocalipsul, pe 28 februarie 2022 - 06:38, a scris:

aranjamentul programelor se salveaza pe stick usb
Da dar imi cere o parola . Am incercat cu "0000" si "0313" recomandate dar spune ca sunt gresite . Poate am pus o parola dar nu mai stiu .
Se poate face ceva ?

#18425
titi33

titi33

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 828
  • Înscris: 06.05.2004
Am rezolvat Netflixul prin reinstalare .
Multumiri de ajutor .
Ma poate ajuta cineva sa recuperez Parola . Vad ca fara ea sunt multe lucruri la care nu am acces.
Rog frumos.

#18426
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,855
  • Înscris: 27.09.2008
1111 sau 11111

#18427
Jimmy71

Jimmy71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 854
  • Înscris: 05.05.2006

 titi33, pe 28 februarie 2022 - 12:48, a scris:

Am rezolvat Netflixul prin reinstalare .
Multumiri de ajutor .
Ma poate ajuta cineva sa recuperez Parola . Vad ca fara ea sunt multe lucruri la care nu am acces.
Rog frumos.

Cum l-ai reinstalat ?

#18428
titi33

titi33

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 828
  • Înscris: 06.05.2004
Din telecomanda  deschizi Home => Lg Content store .
In bara de sus mergi la Aplicatie => Aplicatiile mele si mergi in sus la cosul de gunoi si stergi .
Atentie eu nu am gasit cum sa sterg numai Netflix asa ca am sters toate ca pe calea asta nu se poate altfel ..
Dupa ce am sters tot de aici am dat cautare , Lupa , am scris Netflix  , Install m-am logat cu mail, parola si gata .
Bafta .

#18429
titi33

titi33

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 828
  • Înscris: 06.05.2004

 nick5roo, pe 28 februarie 2022 - 15:08, a scris:

1111 sau 11111
Nu merge .Am incercat o multime de variante si nu vrea .
Multam frumos.

#18430
titi33

titi33

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 828
  • Înscris: 06.05.2004
Scuze nu ma pricep sa pun un Atach.
Cum se face ?

Edited by titi33, 02 March 2022 - 13:57.


#18431
apocalipsul

apocalipsul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,528
  • Înscris: 26.01.2014
aoilo
what?!?
ai 2 solutii, fie sursa e pe web si atunci pui link fie daca sursa e locala, telefonul PCul tau, folosesti editorul complex si acolo selectezi si incarci atasamente in mesaj

Edited by apocalipsul, 02 March 2022 - 14:03.


#18432
titi33

titi33

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 828
  • Înscris: 06.05.2004
Merci .

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate