Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...

Impamantare

Apple maps pe Windows 10
 Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...
 O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...
 Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina
 

Mama imi cere bani.

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#37
apolodor_pinguinul

apolodor_pinguinul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 12.02.2007
Să treci peste sentimentul acela de milă este foarte greu, însă în situația ta văd asta ca fiind cea mai bună variantă. Îngrijește-te de tine, clădește-ți o viață faină înainte și las-o și pe mama ta să și-o clădească pe a ei... după cum dorește.

#38
scorpyo

scorpyo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,460
  • Înscris: 14.01.2008

View PostJudith, on 14th August 2011, 14:15, said:

Du-te mori intr-un colt cu o carte de gramatica.
...masoara-ti cuvintele. Nu ne-am tras sosetele deodata, stimabila domnisoara.

Nu stiu cate din postarile tale,sunt in concordanta cu limba romana. :deadtongue:

Edited by scorpyo, 14 August 2011 - 18:18.


#39
Judith

Judith

    Iubita mileniului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,477
  • Înscris: 17.12.2008

View Postscorpyo, on 14th August 2011, 19:17, said:

...masoara-ti cuvintele. Nu ne-am tras sosetele deodata, stimabila domnisoara.

Nu stiu cate din postarile tale,sunt in concordanta cu limba romana. :deadtongue:
Normal, cand imi trageam io sosetele inca se invata la scoala ca intre subiect si predicat niciodata nu se pune virgula.

#40
Oscilatrix

Oscilatrix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,581
  • Înscris: 30.11.2009
Ma mir ca nu a aparut cineva sa zica ca nu are cum sa intrerupa legatura cu ea, ca e ma'sa si tre' sa o iubeasca, ca ne da Dumnezeu parintii.

Edited by Oscilatrix, 14 August 2011 - 23:40.


#41
costy_ytsoc

costy_ytsoc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,394
  • Înscris: 02.07.2005
pai daca ii este parinte numai cand are nevoie de bani...

#42
Al_Bundy

Al_Bundy

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,103
  • Înscris: 29.06.2011

View PostOscilatrix, on 15th August 2011, 00:40, said:

Ma mir ca nu a aparut cineva sa zica ca nu are cum sa intrerupa legatura cu ea, ca e ma'sa si tre' sa o iubeasca, ca ne da Dumnezeu parintii.
[ http://www.elforum.ro/images/smilies/90.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

View Postscorpyo, on 14th August 2011, 13:15, said:

parintii,nu ni alegem. Mama ai numai una,indiferent daca iti place,sau nu,oricum ar fi.

Edited by Al_Bundy, 15 August 2011 - 00:33.


#43
Carrman

Carrman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,107
  • Înscris: 06.08.2010
asa este: maica-sa cere bani!  :naughty:

#44
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
nu e prost cine cere, e tembel cine da

#45
Al_Bundy

Al_Bundy

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,103
  • Înscris: 29.06.2011
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/0vVpsJnbq3A?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#46
m_G_mariana

m_G_mariana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 03.09.2011
am vazut persoane care fac copii numai pentru pensia alimentara. mama ta nu te-a pastrat nici macar pentru atat! asta ar trebui sa iti spuna sa fel de persoana e.
da, poate ca intr-un fel a fost mai bine pentru tine sa te dea la casa de copii, ca nu ai trait o viata cu un betiv(tatal viteg) care doamne fereste stie ce iti mai facea. dar daca o facea pt binele tau, te vizita in fiecare zi acolo si iti cerea iertare pentru ce a facut.
ea ti-a cerut macar iertare pt ce a facut?
pt ca iti trebuie mult sange rece in tine sa iti PARASESTI copilul. pt ca ea te-a parasit si trebuie sa te obisnuiesti cu acest cuvant.

eu nu zic sa rupi legatura cu ea, pana la urma e mama ta, ajut-o cu o paine, cu un salam cu ce are nevoie.dar nu cu chiria in fiecare luna.

pentru sora ta daca inca e minora poti sa te duci la protectia copilului sa spui ca nu e ingrijita cum trebuie, ca banii pe care mama ta ii primeste pt ea nu sunt folositi in interesul fetei si poate aranjezi ceva pt ea.  cum ai spus si tu, nu stii ce se poate intampla dupa ce moare mama ta daca ea o sa fie adulta.
(apopo nu stiu cum sunt  legile in romania, dar sa fii angajata ca sa iti ingrijesti propriul copil mi se pare o aberatie. una e sa primesti ajutor social pt un copil cu dizabilitati, alta e sa fii angajata ca sa ai agrija de el.ma rog, asta e romania, ce sa ii faci)

fetito, traieste-ti viata! munceste in primul rand pt tine, pt viitorul tau, pt copii pe care ii vei avea! gandeste-te ca si ei vor avea nevoie de un acoperis deasupra capului si de o paine de masa.

p.s. : scuze de greselile gramaticale, dar sunt la servici si incerc sa scriu cat mai repede sa nu vina seful. deee ne intelegem intre noi ca fetele

#47
LoveDemon

LoveDemon

    Internet Lodger

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,418
  • Înscris: 22.09.2003
Nu e nimic anormal in a primi salariu pentru a avea grija de un copil sau orice alta ruda cu handicap grav (desi e vai de soarta lui acel salariu) - insotitorul nu poate avea un alt serviciu, trebuind sa fie in permanenta in preajma celui pe care-l ingrijeste. E singura metoda de a avea un venit si a acumula vechime in munca. E o masura foarte buna.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate