Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 

de cate ori dau sher la ceva in warkgroup.........

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,278
  • Înscris: 22.07.2005
e ceva simplu dar eu nu stiu asa ca intreb

cum naiba sa fac eu ca, atunci cand dau sher in workgroup. imi apar nu numai fisierele de care am nevoie ci mai sunt vreo doua cum ar fi:
     -printer and faxes
     -Scheduled Tasks


nu vreau sa mai apara nimic in afara de fisierele selectate

#2
madalin74

madalin74

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 22.09.2005
Disable the Automatic Search for Network Printers and Folders
To disable the automatic search for network printers and folders: 1. Click Start, click Control Panel, click Appearance and Themes, and click Folder Options to open the Folder Options dialog box.
2. Click the View tab.
3. In the Advanced Settings list, click to clear the Automatically Search for Network Folders and Printers check box.
4. Click OK.

#3
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,278
  • Înscris: 22.07.2005
bai e bine ce mi-ai zis tu dar nu e destul tot apare printer and faxes
Scheduled Tasks


mai trebuie sa umblu pe undeva stie cineva unde si ce trebuie sa fac???

Edited by floraur, 24 September 2005 - 10:33.


#4
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,278
  • Înscris: 22.07.2005
am facut exact cum ai spus tu Madalin

#5
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,278
  • Înscris: 22.07.2005
haideti baieti alte pareri nu sunt ?
chiar nu am gasit prin search nimic daca s-a mai vorbit hai sa mai vorbim oricum calculatoarele cam raman aceleasi (ca principiu de functionare vorbim), asa ca  vorbim de aceeasi problema de zeci de ori fiindca mereu apare cineva care nu stie una sau alta

#6
ciprian776

ciprian776

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 05.04.2005

floraur, on Sep 27 2005, 16:51, said:

haideti baieti alte pareri nu sunt ?
chiar nu am gasit prin search nimic daca s-a mai vorbit hai sa mai vorbim oricum calculatoarele cam raman aceleasi (ca principiu de functionare vorbim), asa ca  vorbim de aceeasi problema de zeci de ori fiindca mereu apare cineva care nu stie una sau alta

<{POST_SNAPBACK}>








     ..............este foarte simplu ce vrei , sper sa nu fi inteles gresit >vrei sa nu-ti mai apara alea share-uite acolo intri in START>RUN>tastezi >REGEDIT.navighezi >HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Explorer \RemoteComputer \ NameSpace. si stergi alea 2 fisiere care suna cam asa:


{D6277990-4C6A-11CF-8D87-00AA0060F5BF}
{2227A280-3AEA-1069-A2DE-08002B30309D}

                .............inchizi fereastra si gata.
.........p.s """altadata mai intreaba-ti apropiatii....... :photo:  :photo:  :photo:  :photo:  :photo:

#7
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,278
  • Înscris: 22.07.2005
pai daca stau bine sa ma gandesc nu era chiar asa de simplu cum spui tu ciprian si nici cum am crezut eu, chiar s-a intamplat minunea am scapat de tot ce era la sher inafara de ceea ce doream eu sa fie acolo. Asa e trebuia sa te intreb si pe tine. Tura asta ai fost la inaltime am o luna de cand ma chinui sa primesc un raspuns si 115 vizualizari ale topicului

multumesc frumos raman dator :coolspeak:

Edited by floraur, 02 October 2005 - 11:47.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate