Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante
 Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 

Lentile contact color(cu dioptri)

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
Aby_50cnt

Aby_50cnt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 30.03.2008
Salut
Port ochelari inca de cand eram mic dar de pe clasa a 6-a nu i-am mai purtat numa prin casa si vreau sa-mi pun lentile de contact dar nu stiu chiar nimic despre ele.
Ce trebuie sa stiu desrpe ele? eu as vrea sa iau ceva care sa ma tina 1-2 ani pana imi fac operatie pe la 20 de ani.
Se poate sa fie si color(albastru)si cu dioptri?Am -1.85 la un ochi si -2 la celalalt

Multumsc

#2
starpom

starpom

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,953
  • Înscris: 06.09.2006

View PostAby_50cnt, on 29th July 2011, 13:49, said:

Port ochelari inca de cand eram mic dar de pe clasa a 6-a nu i-am mai purtat numa prin casa si vreau sa-mi pun lentile de contact dar nu stiu chiar nimic despre ele.
Ce trebuie sa stiu desrpe ele? eu as vrea sa iau ceva care sa ma tina 1-2 ani pana imi fac operatie pe la 20 de ani.
Se poate sa fie si color(albastru)si cu dioptri?Am -1.85 la un ochi si -2 la celalalt

zic ca daca vrei lentile de contatc in primul rand va trebuia sa ai grija de ele. igiena in primul rand, exista bacterii si viermi care iti pot distruge vederea in totalitate

albastru zici? acu ochii ce culoare au?

Edited by starpom, 29 July 2011 - 13:39.


#3
Aby_50cnt

Aby_50cnt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 30.03.2008

View Poststarpom, on 29th July 2011, 14:37, said:

zic ca daca vrei lentile de contatc in primul rand va trebuia sa ai grija de ele. igiena in primul rand, exista bacterii si viermi care iti pot distruge vederea in totalitate

albastru zici? acu ochii ce culoare au?

Caprui
Si la asta ma refeream,igiena de exemplu ce tre sa fac,cu ce le spal/curat etc
Si am citit pe undeva ca nu e voie daca ai lentile de contact sa fi undeva unde e fum sau nisip este adevarat?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate