Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip
 Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat
 bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard
 Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa
 

Prater - Austria

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
madwna

madwna

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 07.07.2011
Buna, anul acesta merg intr-un circuit Austria Bavaria si voi ajunge si la Prater. As vrea sa stiu cum e acolo, preturile si masinariile :)
Multumesc anticipat

#2
colombo2003

colombo2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,312
  • Înscris: 16.07.2008
Masinarii... ca pe peste tot! De toate pentru toti.
Preturi, asa si asa. Poate ceva mai mari acum ca deh, e sezon.

Pe mine insa nu m-a impresionat cu absolut nimic!!! Probabil ca aveam cu totul alte asteptari (dupa ce toti l-au laudat) si era asa un fel de 'balon'; si cand am ajuns acolo... un pic deceptionat! Nimic nou sub soare. Insa este doar parere mea.

#3
antigen

antigen

    Djilawurr

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,599
  • Înscris: 10.08.2006
Intrarea e gratis, iar prețurile sunt în jur de 3-7 euro pentru fiecare chestie. Cea mai faină e asta. Te învârți repede-repede până nu mai știi de tine, nu mai știi unde e sus, unde e jos, etc.

Sunt și restaurante pe-acolo, unul tradițional, unul mexican (spaniol?), și un parc mare...

Părerea mea e că roata mare nu merită.

#4
SpadasinulFricos

SpadasinulFricos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 684
  • Înscris: 15.04.2009
Este super la prater, platesti la fiecare carusel, dar merita. E foarte mare, te distrezi...n-o sa regreti

#5
Alex-AR

Alex-AR

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,277
  • Înscris: 19.03.2009
E extasy, care e mai sus; si inca vreo 3. Unul e ca un bat si la fiecare capat are 4 locuri, se roteste si batul si cabinele, unul e cel din poza si se roteste si cabina. Iar la final e o bila care e prinsa cu coarda tip bungee si te arunca tare in sus. Intrarea e 3 extasy, 8 cel cu batul, 5 cel din poza si 15 parca bila

Attached Files


Edited by Alex-AR, 18 July 2011 - 17:25.


#6
madwna

madwna

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 07.07.2011

 antigen, on 18th July 2011, 17:19, said:

Intrarea e gratis, iar prețurile sunt în jur de 3-7 euro pentru fiecare chestie. Cea mai faină e asta. Te învârți repede-repede până nu mai știi de tine, nu mai știi unde e sus, unde e jos, etc.

Sunt și restaurante pe-acolo, unul tradițional, unul mexican (spaniol?), și un parc mare...

Părerea mea e că roata mare nu merită.

Am fost la Prater si am inceput cu roata mare, mai bine nu mai dadeam banii, am fost dezamagita total. Extasy-ul l-am lasat ultimul si a fost cel mai smecher .:D L-a intrecut si pe Volare si pe Donau Jump. Din pacate am avut la dispozitie doar 1 ora si jumatate si nu prea am avut timp sa ma dau decat in 4-5 masinarii :D

 antigen, on 18th July 2011, 17:19, said:

Intrarea e gratis, iar prețurile sunt în jur de 3-7 euro pentru fiecare chestie. Cea mai faină e asta. Te învârți repede-repede până nu mai știi de tine, nu mai știi unde e sus, unde e jos, etc.

Sunt și restaurante pe-acolo, unul tradițional, unul mexican (spaniol?), și un parc mare...

Părerea mea e că roata mare nu merită.

Am fost la Prater si am inceput cu roata mare, mai bine nu mai dadeam banii, am fost dezamagita total. Extasy-ul l-am lasat ultimul si a fost cel mai smecher .:D L-a intrecut si pe Volare si pe Donau Jump. Din pacate am avut la dispozitie doar 1 ora si jumatate si nu prea am avut timp sa ma dau decat in 4-5 masinarii :D

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate