Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 

Cod HTML pentru impedicarea vizitatorului

- - - - -
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#1
-DAMON-

-DAMON-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,648
  • Înscris: 26.06.2011
As avea nevoie de un cod HTML pe care daca il inserez intr-o pagina (care accepta numai HTML) sa blocheze acea pagina, sa iasa din ea, sa revina la pagina anterioara. Numai sa nu poata vizitatorul sa apese niciun link/buton de pe pagina.
Se poate?
Multumesc.

#2
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
Dar sa vada continutul?

#3
-DAMON-

-DAMON-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,648
  • Înscris: 26.06.2011
Da. Sa vada continutul e permis.

#4
mihaieparu

mihaieparu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 20.03.2011

View Post-DAMON-, on 11th July 2011, 21:05, said:

As avea nevoie de un cod HTML pe care daca il inserez intr-o pagina (care accepta numai HTML) sa blocheze acea pagina, sa iasa din ea, sa revina la pagina anterioara. Numai sa nu poata vizitatorul sa apese niciun link/buton de pe pagina.
Se poate?
Multumesc.
<meta HTTP-EQUIV="REFRESH" content="0; url=java script:history.go(-1)">

Asta te trimite pe pagina anterioara.

<script>
window.onload=function(){
location.href='about:blank';
}
</script>

Iar asta te duce pe pagina "about:blank"...

#5
-DAMON-

-DAMON-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,648
  • Înscris: 26.06.2011
Mersi. Ceva sa blocheze pagina nu stie nimeni?

PS: Din cat haștemeleu stiu eu, mie-mi miros codurile alea a java script :huh:

#6
w3room

w3room

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,085
  • Înscris: 22.09.2010

View Post-DAMON-, on 11th July 2011, 21:22, said:

Din cat haștemeleu stiu eu, mie-mi miros codurile alea a java script :huh:
Pentru ca nu exista in html asa ceva :) In Html nu ai functii ca pagina web sa faca sau sa blocheze ceva :)
PS : Ce vrei tu sa faci nu mi se pare corect fata de utilizator...

#7
-DAMON-

-DAMON-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,648
  • Înscris: 26.06.2011
Stiu ca nu e corect, dar de asta am nevoie :)

Eu am gasit o alta metoda. Redirect pe aceeasi pagina. Adica refresh la nesfarsit :w00t:
Cei care mai cunosc solutii de acest gen le pot posta in continuare.

#8
w3room

w3room

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,085
  • Înscris: 22.09.2010

View Post-DAMON-, on 11th July 2011, 21:35, said:

Eu am gasit o alta metoda. Redirect pe aceeasi pagina. Adica refresh la nesfarsit :w00t:
Nu inteleg ce vrei tu sa faci, si de ce ai face asta. Chestia cu refresh poate chiar sa blocheze browserul utilizatorului.
Daca asta e in scopul tau, sa blochezi site-ul (pagina), ai putea sa folosesti functia alert din javascript, nu stiu daca merge sa faci un script in care "alertele" sa apara consecutiv pe site, dar poti sigur sa-i afisezi atat de multe ca nu mai poate nici macar inchide browserul ( exceptand Ctrl + Alt + Delete )  :)

Edited by w3room, 11 July 2011 - 20:49.


#9
-DAMON-

-DAMON-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,648
  • Înscris: 26.06.2011
Pai hai sa va zic. Eu joc un joc online din cand in cand. Si in timpul in care nu sunt la PC sunt atacat. Atacul se poate face doar de pe pagina profilului meu (prin apasarea unui buton), iar eu nu vreau sa se mai poata. Stiu, nu e corect. Dar si altii triseaza.
@w3room, functia alert din javascript nu cred ca merge pe o pagina ce accepta numai HTML.

#10
butters

butters

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 21.05.2011
Cu HTML nu poti face asa ceva. Ai putea sa inserezi CSS care sa ascunda butonul de atac (sau ce-o mai fi acolo).

#11
-DAMON-

-DAMON-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,648
  • Înscris: 26.06.2011
Si cum anume? Eu nu ma pricep.

#12
w3room

w3room

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,085
  • Înscris: 22.09.2010

View Post-DAMON-, on 11th July 2011, 21:56, said:

@w3room, functia alert din javascript nu cred ca merge pe o pagina ce accepta numai HTML.
O pagina care accepta numai html ? :eheyebrow: N-am auzit de asa ceva.
In fine, eu tot nu ti-am inteles jocul, dar clar nu e ceva corect. Nu poti sa spui ca o pagina nu suporta cod JS. Javascript este interpretat de toate browserele recente fara sa fie nevoie de o aplicatie cum e in cazul php-ului.

View Post-DAMON-, on 11th July 2011, 22:07, said:

Si cum anume? Eu nu ma pricep.
Cauti id-ul sau clasa butonului si ii dai din css display:none sau visibility:hidden. Trebuie sa mearga una din ele.

Edited by w3room, 11 July 2011 - 21:11.


#13
-DAMON-

-DAMON-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,648
  • Înscris: 26.06.2011
OK, uite cum sta treaba.
Aici e profilul meu. Utilizatorilor autentificati le apare un buton de atac. Eu nu vreau sa ma atace nimeni.
In imaginea atasata se poate vedea cum eu pot adauga in descrierea personajului (descriere ce e afisata la profil) un text, dar si diferite tag-uri html. Si vreau sa ma folosesc de acel camp de descriere incat vizitatorul sa nu poata da Atack din pagina profilului meu.

View Postw3room, on 11th July 2011, 22:08, said:

Cauti id-ul sau clasa butonului si ii dai din css display:none sau visibility:hidden. Trebuie sa mearga una din ele.
Nu cred ca pot face asta :) Eu pot doar sa adaug cod HTML la pagina, nu pot edita toata pagina :)

Attached Files


Edited by -DAMON-, 11 July 2011 - 21:17.


#14
w3room

w3room

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,085
  • Înscris: 22.09.2010
Pai n-ai cum sa faci asa. Tu nu-ti dai seama ca si jocul ala e gandit intr-un fel astfel incat tie sa nu-ti dea acces la vreo nebunie d-asta care vrei tu sa faci. E ca pe forumul asta, tu ai dreptul doar la cateva tag-uri din bbcode, asa e si acolo. Deci nu ai cum sa ascunzi butonul sau sa ii faci ceva. Chiar si daca ai putea sa inserezi in profilul tau un cod care sa-i faca ceva la buton, ai face pentru toti userii jocului. Nu stiu cum sa-ti explic dar ce e de profil e separat, in rest e pentru toti.

Mai demult mi-am pus mintea la contributie cu un forum vbulletin, in care m-am chinuit sa inserez un script pentru flash, desi nu aveam permisiunile necesare. Ideea e ca uneori imi aparea, alteori nu, dar era clar un bug intr-o versiune veche. Nu cred ca mai exista asa ceva. Codul bb la care ai acces, ai si limite pana la colorarea textului, inserarea imaginilor si altele simple. Nu si la ce vrei tu...

Deci, daca ai insera vreun script, ti-ar da eroare cu avertizare ca nu poti sa inserezi scripturi, sau in cel mai bun caz, ti-ar afisa codul.

Edited by w3room, 11 July 2011 - 21:33.


#15
-DAMON-

-DAMON-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,648
  • Înscris: 26.06.2011
In fine.. ideea e ca am reusit sa fac userii sa nu poata apasa butonul Atack, deoarece daca vei accesa din nou pagina profilului meu vei vedea ca isi da refresh la nesfarsit. Astept si alte metode de ingreunare a navigarii, bucatele de cod HTML, daca aveti :)

#16
w3room

w3room

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,085
  • Înscris: 22.09.2010

View Post-DAMON-, on 11th July 2011, 22:37, said:

In fine.. ideea e ca am reusit sa fac userii sa nu poata apasa butonul Atack, deoarece daca vei accesa din nou pagina profilului meu vei vedea ca isi da refresh la nesfarsit. Astept si alte metode de ingreunare a navigarii, bucatele de cod HTML, daca aveti :)
Stai ca m-ai facut curios. Tu din profilul tau de utilizator ai putut sa faci pagina sa-si dea refresh incontinu ?  :eheyebrow:  Banuiesc ca ai folosit meta-tagul pentru refresh ?

Edited by w3room, 11 July 2011 - 21:42.


#17
-DAMON-

-DAMON-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,648
  • Înscris: 26.06.2011
Da, ti-am zis ca am parerea ca pot adauga cod HTML pe pagina profilului.

#18
w3room

w3room

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,085
  • Înscris: 22.09.2010

View Post-DAMON-, on 11th July 2011, 22:43, said:

Da, ti-am zis ca am parerea ca pot adauga cod HTML pe pagina profilului.
Mie imi suna a "bug"...
Fi atent. Cauta butonul de care zici, selecteaza-l, dai click 2 si vezi sursa paginii. Incearca sa vezi care e codul pentru butonul ala si pune-l aici.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate