Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...

Ce marca si model de DVD-RW sa cu...
 Achizitie camera video auto (II)

Baza de date cu imagini pe bani

Robotul martian european, revigor...

Are cineva o inregistrare Radio R...
 Geoana: „Sistemul de vot es...

Imprimare mai multe pagini intr-o...

trebuie sa depun declaratie unica...

Ruse vs Rusesti
 Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...

Se poate imbunatati o poza sa se ...
 

O problema jenanta !

- - - - -
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#1
unadolescent16

unadolescent16

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 05.07.2011
Sunt un adolescent de 16 ani si as vrea sa trec peste o intamplare neplacuta(extrem de jenanta).Recent,mama m-a facut sa ma dezbrac in fata sorei ei mai mari care este medic dermatolog.De cum i-am povestit mamei de problema mea a si chemat-o imediat pe sora ei la noi.Ideea este ca sora ei s-a uitat practic in fundul meu unde am o alunita/bubita care de ceva timp ma irita(ma ustura).Bineinteles ca si mama a fost de fata si s-a uitat si ea.La insistentele mamei,bineinteles,pantalonii jos,chilotii jos(cam cu greu i-am dat jos de pe mine) iar apoi sus in pat,cu fundul ridicat cat mai sus posibil iar cu capul jos pe perna la indicatiile sorei ei.Pana nu m-am conformat sora ei nu s-a oprit,la un moment dat chiar aplicand mana ei pe partea inferioara a coloanei mele(apropae de fese) ca sa ma aplec de tot(rugandu-ma totodata sa imi imping fundul in afara),pana cand am atins cu pieptul patul,bineinteles fundul fiind ridicat de tot in sus.Asezat intr-o pozitie asa de vulnerabila si expusa stiam ca se vede totul ! Examinarea nu a durat mult(2-3 minute,m-a atins putin pe acolo)insa ele au vazut tot ce se putea vedea... :o

Cum sa trec peste aceasta situatie atat de jenanta ?

Edited by antigen, 05 July 2011 - 19:23.
Modificare font


#2
Aether

Aether

    AirGod.

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,334
  • Înscris: 01.01.2011
De aluniță?
Sau de trauma psihică?

#3
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,501
  • Înscris: 10.08.2005
crezi ca daca te duceai la spital faceau altfel?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/xHKTE75dgE4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#4
cornelvideo

cornelvideo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 21.03.2010
Consoleaza-te cu ideea ca asta e doar inceputul./ In viata vei avea parte de multe situatii mult mai jenante peste care va trebui sa treci.

#5
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,501
  • Înscris: 10.08.2005

 unadolescent16, on 5th July 2011, 19:12, said:

Asezat intr-o pozitie asa de vulnerabila si expusa stiam ca se vede totul
asta este si ideea atunci cand ti se face o examinare.

#6
danutHD

danutHD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,909
  • Înscris: 17.06.2009

 unadolescent16, on 5th July 2011, 19:12, said:

Cum sa trec peste aceasta situatie atat de jenanta ?[/size][/size][/size]

Si unde e problema aici? :huh: Atata timp cat este medic si te poate ajuta nu vad ce e rau aici. Cand aveam varsta ta (16-17 ani), la un control de rutina s-a descoperit ca  eu as suferi de sifilis, moment in care am fugit repede la medicul de familie (o doamna draguta). Evident ca a trebuit sa ma dezbrac, sa o las sa se uite la mine, sa vorbesc despre viata sexuala & co. In fine, povestea s-a terminat cu bine, am refacut analizele la alta clinica si s-a descoperit ca eram sanatos tun, doar ca tipele de la prima clinica gresisera nu stiu ce prostii. Ce incerc sa spun este ca daca esti interesat de sanatatea ta, lasa-ti preconceptiile si ia totul in serios. Dezbracatul in fata unui doctor nu ar trebui sa fie o problema.

#7
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
subscriu  :smoke:  

 asasinuxp, on 5th July 2011, 17:47, said:

Te comporti ca o fetita, fii si tu barbat.Ti-a vazut ma-ta puta de sute de ori cand erai mic, ce mai conteaza odata ? Treci peste asta si data viitoare sa stii cum sa o gonesti pe ma-ta afara la astfel de examinari.


#8
Goenitz

Goenitz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 01.08.2007
mi se parea mult mai normal daca nu-l vedea masa  ....ce o fi fost in capul ei   nu-si da seama ca te poate marca pe viata experiente de genul asta ...dracu daca aveai 10 ani mai ziceam .

#9
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,834
  • Înscris: 07.02.2003

 asasinuxp, on 5th July 2011, 19:47, said:

Te comporti ca o fetita,fii si tu barbat.Ti-a vazut ma-ta puta de sute de ori cand erai mic,ce mai conteaza odata?Treci peste asta si data viitoare sa stii cum sa o gonesti pe ma-ta afara la astfel de examinari.
Corect :lol: Daca mai era armata obligatorie te dezbracai in fata unei comisii medicale intregi fara comentarii, era ordin :)

Edited by andreic, 05 July 2011 - 19:02.


#10
stormwatch

stormwatch

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,772
  • Înscris: 18.04.2010
Acuma care e problema ta, că s-a uitat o femeie în curul tău, sau că femeia aia era mătușă-ta ? Alții ar zice din contră, mai bine să fie unul care te cunoaște decît un străin.

Dar la o adică, dacă ai o problemă să stai în curul gol în fața unei cunoștințe, știind unde ai problema respectivă, trebuia să dai cu pumnul în masă ca un bărbat ce ești și să spui că n-o să lași niciodată pe mătușă-ta (cu care nu știu în ce relații ești) să se uite-n curul tău. Și atunci mătușă-ta putea să-i recomade maică-tii un coleg.

Dacă ai o problemă în general cu dezbrăcatul în fața cuiva, zi mersi că n-ai prin armata obligatorie, că pe noi ne-a pus la recrutare să defilăm cu sculele atîrnînd în fața unui comitet din 3 cucoane doctorițe. Nu vă gîndiți la prostii, nu i s-a sculat niciunuia.

#11
Aether

Aether

    AirGod.

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,334
  • Înscris: 01.01.2011

 andreic, on 5th July 2011, 20:00, said:

Corect :lol: Daca mai era armata obligatorie te dezbracai in fata unei comisii medicale intregi fara comentarii, era ordin :)
Fără probleme, acuma tot așa este, merge doar la recrutare, este lăsat la vatră, dar examinările se țin, sau așa știam.

Edited by Aether, 05 July 2011 - 19:11.


#12
vladutgm

vladutgm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,169
  • Înscris: 19.01.2008
Inainte, la recrutare, liceenii de 18 ani defilau in grup in pielea goala in fata mai multor persoane. Si erau controlati tot cam asa ca tine.

Nu ai de ce sa te rusinezi de corpul tau.

#13
Aether

Aether

    AirGod.

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,334
  • Înscris: 01.01.2011
Asta nu am pățit, doar la recrutare m-am plimbat dezbrăcat, m-au cântărit, măsurat, cam atâta.

#14
softpedistul

softpedistul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,515
  • Înscris: 25.01.2011

 andreic, on 5th July 2011, 20:00, said:

Corect :lol: Daca mai era armata obligatorie te dezbracai in fata unei comisii medicale intregi fara comentarii, era ordin :)

 vladutgm, on 5th July 2011, 20:21, said:

Inainte, la recrutare, liceenii de 18 ani defilau in grup in pielea goala in fata mai multor persoane. Si erau controlati tot cam asa ca tine.
Nu ai de ce sa te rusinezi de corpul tau.

Pe mine m-au dezbrăcat până la chiloți. Deși îmi venea să-i dau și pe ăia jos, că erau și niște practicante bunoace pe acolo.

#15
Thomas-

Thomas-

    Nunc plaudite omnes!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,436
  • Înscris: 31.10.2008
Cred ca problema e ca erau doua femei din familie, mi se pare o prostie din partea lor, nu pot decat sa-mi imaginez cat de aiurea ar fi fost daca s-ar fi uitat taica-miu si unchi-miu la fundul meu gol cand eram adolescenta.

#16
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,834
  • Înscris: 07.02.2003

 Thomas-, on 6th July 2011, 14:23, said:

nu pot decat sa-mi imaginez cat de aiurea ar fi fost daca s-ar fi uitat taica-miu si unchi-miu la fundul meu gol cand eram adolescenta.
Lasa ca l-au vazut destul cand erai mica :console: Stafeta se preda prietenului :P

Edited by andreic, 06 July 2011 - 13:25.


#17
roua

roua

    Purtam marea in buzunarul de la piept.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,901
  • Înscris: 05.11.2006

 unadolescent16, on 5th July 2011, 19:12, said:

Sunt un adolescent de 16 ani si as vrea sa trec peste o intamplare neplacuta(extrem de jenanta).Recent,mama m-a facut sa ma dezbrac in fata sorei ei mai mari care este medic dermatolog.De cum i-am povestit mamei de problema mea a si chemat-o imediat pe sora ei la noi.Ideea este ca sora ei s-a uitat practic in fundul meu unde am o alunita/bubita care de ceva timp ma irita(ma ustura).Bineinteles ca si mama a fost de fata si s-a uitat si ea.La insistentele mamei,bineinteles,pantalonii jos,chilotii jos(cam cu greu i-am dat jos de pe mine) iar apoi sus in pat,cu fundul ridicat cat mai sus posibil iar cu capul jos pe perna la indicatiile sorei ei.Pana nu m-am conformat sora ei nu s-a oprit,la un moment dat chiar aplicand mana ei pe partea inferioara a coloanei mele(apropae de fese) ca sa ma aplec de tot(rugandu-ma totodata sa imi imping fundul in afara),pana cand am atins cu pieptul patul,bineinteles fundul fiind ridicat de tot in sus.Asezat intr-o pozitie asa de vulnerabila si expusa stiam ca se vede totul ! Examinarea nu a durat mult(2-3 minute,m-a atins putin pe acolo)insa ele au vazut tot ce se putea vedea... :o

Cum sa trec peste aceasta situatie atat de jenanta ?

Te-ai gandit ca e absolut normal sa fii jenat? :)

Edited by roua, 06 July 2011 - 13:52.


#18
Thomas-

Thomas-

    Nunc plaudite omnes!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,436
  • Înscris: 31.10.2008

 andreic, on 6th July 2011, 14:24, said:

Lasa ca l-au vazut destul cand erai mica :console: Stafeta se preda prietenului :P

Nu-i chiar asa!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate