Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

ceva grav?

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
FloriD3Tei

FloriD3Tei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 449
  • Înscris: 11.06.2011
De muult timp incoace am probleme cu stomacul ( greata, fara varsaturi, crampe, arsuri etc. ). Cand am inceput sa am simptome de genul, si n-am mai patit asa ceva, m-am dus la doctor, si mi-a zis ca am gastrita. Am luat tratament, toate bune si frumoase... Si in unele perioade, cand de exemplu mancam ceva mai greu pt stomac, iar aveam probleme... iar tratament si a trecut.. Si de la o vreme, ma confrunt cu asta cel putin o data la 2 saptamani. M-am mai dus la doctor, mi-am facut analiza aceea de helicobacter, a iesit negativ.. Am mai luat tratament dar observ ca de cand am probleme de genul mai des, nu se intampla doar cand mananc ceva greu... ci de la orice nimic.
Ma gandesc sa trec pe la gastroenterologie ( am inteles ca pt a depista anumite boli, trebuie sa-mi faca o endoscopie, o analiza cam nasoala, din cate am auzit, dar ma gandesc ca nu e un capat de lume )... dar pana atunci... credeti ca ar fi ceva mai grav... in ideea in care mi se intampla des, sau pot face gastrita de N ori ?

#2
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,055
  • Înscris: 10.09.2005
Sa nu ai si un reflux gastroesofagian. Ai facut un bariu?

#3
FloriD3Tei

FloriD3Tei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 449
  • Înscris: 11.06.2011
Posibil.. nu exclud nici aia. Ultima data am avut tratament pt reflux, chiar daca aveam simptomele ce le-am spus anterior, si mi-a trecut.

#4
gniros

gniros

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,173
  • Înscris: 11.03.2009
Trebuie endoscopie! pana atunci un pic d edieta si inceraca de ex sa bei numai apa necarbogazoasa, nimic altceva.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate