Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Controverse

- - - - -
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#19
euribiontuL

euribiontuL

    dibaci

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,275
  • Înscris: 15.07.2006
frumos din partea ta, ALFule, să pui o vorbă bună. dar oare, n-ai avut prilejuri pană acum?

cu prima ocazie, l-aș intreba de la obraz pe prestatorul tău: nu îi este rușine să mințească în legătură cu pretinse discuții telefonice?
restul sunt mizilicuri:
-prea important se consideră, în condițiile în care a părăsit acest forum în mod rușinos. și între timp, o nimica toată, s-a mai și sucit pe alt profil.
-culmea tupeului, afirmă că, 8luni cât l-a ținut rușinea, noi ăștilalți ne-am cam făcut de cap. intr-adevăr, numai câți vă rog și mulțumesc ni s-au adresat contra sfaturi date, iată o situație ce vorbește de la sine...pentru noi.  eu personal, am văzut apărând încă o stea la profil. [ http://www.forumsextreme.com/images/sFun_thankyou.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
una bună, 10 rele, cam așa-s stelele mele! măi-măăăi, off-offff!

Dacă-l întâlnești tu mai degrabă, să-l întrebi dacă în afară de atacuri la persoană și zvonistică mai practică și argumentarea?

View Postanaki, on 12th September 2011, 16:16, said:

Pai,informeaza-l! :)
ai devenit amuzant. asta-i o schimbare majoră. felicitări!  ;)

#20
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,070
  • Înscris: 22.06.2004
madaline, nu mai face pe victima. ce forum am parasit eu in mod rusinos? pai m-am sucit ca au inceput sa bage plastic reciclat in el si sa il infolieze in romania. ceea ce tu nu ai facut. ai preferat sa ascunzi lucrul asta clientului. am un drum prin andronache la o masuratoare peste doua saptamani si o sa iti fac o vizita bineinteles daca ma primesti. iti dau voie atunci sa ma intrebi tot ce vrei sa aflii ca si asa ai afirmat ca habar nu am ce vorbesc. si o sa ti aduci aminte si cand ne-am conversat la telefon.

pana una alta sterge cei 10% warn ca nu ti sade in caracter(sau nu ti sedea) pe care i-ai dat total aiurea. sau era primul pas la un mic suspend?:))

#21
anaki

anaki

    IES-CONSULTANTA DE SPECIALITATE

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,260
  • Înscris: 17.03.2009

View PosteuribiontuL, on 13th September 2011, 05:11, said:

ai devenit amuzant. asta-i o schimbare majoră. felicitări!  ;)
Postarea poate era amuzanta,indemnul  insa ,era serios!

#22
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,070
  • Înscris: 22.06.2004

View Postanaki, on 13th September 2011, 10:04, said:

Postarea poate era amuzanta,indemnul  insa ,era serios!


chiar crezi ca se duce sa il caute?

#23
CristiALF

CristiALF

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,223
  • Înscris: 02.10.2007

View PosteuribiontuL, on 13th September 2011, 06:11, said:

frumos din partea ta, ALFule, să pui o vorbă bună. dar oare, n-ai avut prilejuri pană acum?

cu prima ocazie, l-aș intreba de la obraz pe prestatorul tău: nu îi este rușine să mințească în legătură cu pretinse discuții telefonice?
restul sunt mizilicuri:
-prea important se consideră, în condițiile în care a părăsit acest forum în mod rușinos. și între timp, o nimica toată, s-a mai și sucit pe alt profil.
-culmea tupeului, afirmă că, 8luni cât l-a ținut rușinea, noi ăștilalți ne-am cam făcut de cap. intr-adevăr, numai câți vă rog și mulțumesc ni s-au adresat contra sfaturi date, iată o situație ce vorbește de la sine...pentru noi.  eu personal, am văzut apărând încă o stea la profil. [ http://www.forumsextreme.com/images/sFun_thankyou.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
una bună, 10 rele, cam așa-s stelele mele! măi-măăăi, off-offff!

Dacă-l întâlnești tu mai degrabă, să-l întrebi dacă în afară de atacuri la persoană și zvonistică mai practică și argumentarea?


ai devenit amuzant. asta-i o schimbare majoră. felicitări!  ;)
Pai cred ca acum ceva timp am mai spus pe undeva ca sunt multumit de Conu. Nu ma intreba insa pe unde ca zau daca mai stiu :). Am vazut intamplator topicul si am fost destul de uimit, mai ales sa deduc ca sunt animozitati mai vechi, despre care habar nu am si la care nu ma bag.
Acum, cu discutiile telefonice - nu stiu man, voi sunteti cei care trebuie sa stiti :)
Iar ca o paranteza la faza cu profilul, si eu am fost uimit sa aflu acest lucru la o discutie telefonica cu el de acum 2 saptamani. Dar mi-a explicat exact ce a postat si acum, adica despre motivele acestei decizii. Mi se pare o decizie de bun simt sa tii la calitate si la un raport bun pret/calitate.

#24
anaki

anaki

    IES-CONSULTANTA DE SPECIALITATE

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,260
  • Înscris: 17.03.2009

View PostCristiALF, on 13th September 2011, 18:09, said:

Pai cred ca acum ceva timp am mai spus pe undeva ca sunt multumit de Conu.
:lol:
Nu este adevarat ,faci parte din conspiratia impotriva vanzatorului de termoplastice,ai interese obscure.

#25
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,070
  • Înscris: 22.06.2004
sa stearga cineva topicul asta. eurobiobtule, in micimea mea tot sunt mai mare decat tine. sa ai succes la transport intern si international(sa-ti traiasca papucul) si la acvarii. o sa trec cu o bere pe la tine prin andronache ca tot am o treaba prin dobroiesti

Edited by conu71, 13 September 2011 - 21:24.


#26
anaki

anaki

    IES-CONSULTANTA DE SPECIALITATE

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,260
  • Înscris: 17.03.2009

View Postconu71, on 13th September 2011, 20:58, said:

sa stearga cineva topicul asta. eurobiobtule,
De acord.

#27
CristiALF

CristiALF

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,223
  • Înscris: 02.10.2007

View Postanaki, on 13th September 2011, 19:19, said:

:lol:
Nu este adevarat ,faci parte din conspiratia impotriva vanzatorului de termoplastice,ai interese obscure.
M-ai dat in fapt!  :angry:
Nu poate si omul sa faca un bijnitz cinstit, un comison, sa mamanca o maslina, ca repede tu sa strici ploile..

#28
toteudinnou

toteudinnou

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,112
  • Înscris: 06.03.2010

View PostCristiALF, on 14th September 2011, 13:37, said:

M-ai dat in fapt! :angry:
Nu poate si omul sa faca un bijnitz cinstit, un comison, sa mamanca o maslina, ca repede tu sa strici ploile..


Ma bag si eu ca musca-n lapte. Cat a fost conu moderator stergea toate posturile care-l contraziceau, inclusiv cele cu documente. In schimb prefera atacul la persoana si in cazuri mai grave (ca al meu) banarea contului. Acum documentele incep sa apara usor usor...
In meseria asta trebuie sa te documentezi, altfel... dai de altii care stiu. Si este normal ca orice client de-al lui sa fie multumit de sfaturi. Pai daca sfaturi din alta parte nu a avut, ia de bun ce aude! In fine, e o polologhie mare si nu are rost.

#29
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,070
  • Înscris: 22.06.2004

View Posttoteudinnou, on 16th September 2011, 19:33, said:

Ma bag si eu ca musca-n lapte.


chiar ca....

View Posttoteudinnou, on 27th September 2010, 11:24, said:

Eu nu pun tripan. Acelasi coeficient de transfer termic se obtine cu "bipan". De cativa ani tot spun ca tripanul este "ceva" inventat de producatorii de tamplarie PVC.  Daca ai adus vorba de Guardian nu ai intrebat si cu cat reduce zgomotul tripanul 4+4+4? Iti spun eu: nu-l reduce ci il accentueaza!

pana una alta poti detalia afirmatia asta? cu documente, daca se poate :))))))))

Edited by conu71, 16 September 2011 - 19:38.


#30
Astrul

Astrul

    PHD in fiare si betoane

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,542
  • Înscris: 10.05.2007
:whistling:
Aidii ba. Aproape va cunosc pe toti, dati-o-n balarii de treaba. Hai la o bere si gata scandalul.
Eu imi pun stratificate si ma bip pe plasticaraiele voastre.  :kisstogether:
Ca le scot la 20% mai mult decat un plastic mai de calitate si intru pe piata cu tamplarie de lemn la pret de PVC si uitati ca ati vandut vreodata termopane.
Glumesc, ce naiba, nu puteti discuta fara sa va certati? Din afara se vede foarte urat si niciunul nu pare sa aiba ceva de castigat din toata balacareala asta, ba dimpotriva. Aici doar eu am voie sa fac scandal, ca asa-s eu cifiut si cu toane. CLAR!?? :lol:

#31
moldoveanu00

moldoveanu00

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 455
  • Înscris: 24.02.2011

View PostAstrul, on 16th September 2011, 21:23, said:

Eu imi pun stratificate
daca pui asa ceva ramai fara mony de concedii ..pe 30 de ani   :naughty:

#32
Astrul

Astrul

    PHD in fiare si betoane

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,542
  • Înscris: 10.05.2007
Nu ca sunt baiat destept si le fac dupa dimensiunile de stoc si ma costa cam cat m-au costat cele de la Casa Noastra. In plus, imi trag si niste obloane de lemn de moare lumea nu plasticaraiele alea care curg din tavan si esti nevoit sa faci grinzi intoarse la casa.

#33
toteudinnou

toteudinnou

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,112
  • Înscris: 06.03.2010

View Postconu71, on 16th September 2011, 20:35, said:

pana una alta poti detalia afirmatia asta? cu documente, daca se poate :))))))))

E postata de cateva zile pe topic.

View PostAstrul, on 16th September 2011, 21:23, said:

Din afara se vede foarte urat . Aici doar eu am voie sa fac scandal, ca asa-s eu cifiut si cu toane. CLAR!?? :lol:

STOP!

Edited by toteudinnou, 17 September 2011 - 08:21.


#34
toteudinnou

toteudinnou

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,112
  • Înscris: 06.03.2010

View Postconu71, on 16th September 2011, 20:35, said:

pana una alta poti detalia afirmatia asta? cu documente, daca se poate :))))))))

Daca de documentele aduse de la Saint Gobain te indoiesti....
In primul PDF daca nu ai rabdare te duci direct la pagina 38. Daca rabdarea este peste limita poti sa sari la pagina 57.
La PDF 2 ai bipan ieftin 6 + 4 cu coef. 0.9 cu gaz rar.
La PDF 3 ai tripan 4clar + 4clar + 4lowE cu coef 1.1 to cu gaz rar.

Surpriza (daca la coeficientul de transfer termic te-ai lamurit) vine in schimb daca citesti ultima pozitie "Direct airborne sound insulation". La tripan 4+4+4 avem 32dB. La bipan 6+4 avem 34dB. Si ca sa nu fie vreo confuzie atasez si
PDF 4 cu bipan cu folie PVB un avem 40dB.

Attached Files



#35
toteudinnou

toteudinnou

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,112
  • Înscris: 06.03.2010

View Postanaki, on 12th September 2011, 11:14, said:

Nu de aceeasi parere este si proprietarul,care sa consultat si cu altii! B)


Am citit si noi

#36
anaki

anaki

    IES-CONSULTANTA DE SPECIALITATE

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,260
  • Înscris: 17.03.2009

View Posttoteudinnou, on 17th September 2011, 19:09, said:

Nu stiu ce ai citit tu,discutii despre casa respectiva nu sunt  pe forum.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate