Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

Controverse

- - - - -
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#1
mesterulManole

mesterulManole

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.10.2009
Stie cineva daca exista si pentru Romania o aplicatie / interfata a Velux-ului de verificare a loturilor de fereste cu defecte de genul celei de pe UK (http://www.velux-pw.co.uk/)?
Am avut o problema cu cateva din ferestrele cumparate de la ei si as dori sa verific daca nu cumva fac parte din vreun lot cu defectiuni.
Va multumesc.


postare fără legătură cu cele ce urmează.
descinde de aici.

Edited by euribiontuL, 12 September 2011 - 12:46.


#2
anaki

anaki

    IES-CONSULTANTA DE SPECIALITATE

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,250
  • Înscris: 17.03.2009

View PostSir_Mario, on 12th September 2011, 07:11, said:

sa inteleg ca e varza tabloul de tamplarie
Eu zic sa tii cont de ce zice conu 71,nu-l cunosc,dar am vazut ce tamplarie a facut la o casa din chiajna,mi-a placut,si imi dau seama ca stie despre ce vorbeste.

#3
euribiontuL

euribiontuL

    dibaci

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,275
  • Înscris: 15.07.2006
da, da! confirm!  :OK: conu71 habar nu are despre ce vorbește și in special cand se referă la sticle.
da, nu-i problemă! toți învățăm ușor-ușor!

#4
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,065
  • Înscris: 22.06.2004

View PosteuribiontuL, on 12th September 2011, 11:10, said:

da, da! confirm!  :OK: conu71 habar nu are despre ce vorbește și in special cand se referă la sticle.
da, nu-i problemă! toți învățăm ușor-ușor!

chiar nu inteleg care este problema ta

#5
anaki

anaki

    IES-CONSULTANTA DE SPECIALITATE

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,250
  • Înscris: 17.03.2009

View PosteuribiontuL, on 12th September 2011, 10:10, said:

da, da! confirm!  :OK: conu71 habar nu are despre ce vorbește și in special cand se referă la sticle.
Nu de aceeasi parere este si proprietarul,care sa consultat si cu altii! B)

#6
toteudinnou

toteudinnou

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,112
  • Înscris: 06.03.2010

View Postanaki, on 12th September 2011, 11:14, said:

Nu de aceeasi parere este si proprietarul,care sa consultat si cu altii! B)
Este bun! Stie sa vanda! Dar atat. Adica doar vrajeala. Tehnic e depasit. Daca adun discutiile purtate pe forum in ultimii ani...
In fine, eu l-as angaja pe post comercial.

#7
euribiontuL

euribiontuL

    dibaci

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,275
  • Înscris: 15.07.2006
domnu' anaki!
topicul acesta o avea el multe neajunsuri, o stârni el multe controverse...
dar pot să-ți comunic un fapt: nu se dorește un topic galerie. și, implicit afișarea de banere.

#8
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,065
  • Înscris: 22.06.2004

View Postanaki, on 12th September 2011, 11:14, said:

Nu de aceeasi parere este si proprietarul,care sa consultat si cu altii! B)
multumesc anaki pentru vorbele bune. nu are sens sa mai continui discutia asta. se platesc niste polite mai vechi din timpul in care am fost moderator. acum celor doi le-a venit apa pe dambovita si au prins glas:))

aidi pa

#9
anaki

anaki

    IES-CONSULTANTA DE SPECIALITATE

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,250
  • Înscris: 17.03.2009

View Posttoteudinnou, on 12th September 2011, 10:17, said:

Este bun! Stie sa vanda! Dar atat. Adica doar vrajeala. Tehnic e depasit.
In chestii tehnice nu ma bag,nu cunosc,dar nu pot sa nu presupun ca daca este cum zici tu ,poate are un profesionist bun angajat!

#10
toteudinnou

toteudinnou

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,112
  • Înscris: 06.03.2010

View PosteuribiontuL, on 12th September 2011, 11:20, said:

dar pot să-ți comunic un fapt: nu se dorește un topic galerie. și, implicit afișarea de banere.

Adica exact pt ce am primit eu ban pe contul principal. In loc sa aduca dovezi (acte scanate cum am adus eu) a preferat atacul la persoana si stergerea posturilor mele.  Muta-ne in cafenea @euribiontule sa nu poluam.

View Postanaki, on 12th September 2011, 11:23, said:

poate are un profesionist bun angajat!
Nu are cum. El este angajat ca agent comercial.

#11
anaki

anaki

    IES-CONSULTANTA DE SPECIALITATE

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,250
  • Înscris: 17.03.2009

View PosteuribiontuL, on 12th September 2011, 10:20, said:

domnu' anaki!
dar pot să-ți comunic un fapt: nu se dorește un topic galerie. și, implicit afișarea de banere.
Nu este galerie,nu-l cunosc ,dar spun ce zice beneficarul acelei case ,daca vroiam sa-l recomand pe ascuns iil sunam pe Sir Mario si gata. :photo:

#12
euribiontuL

euribiontuL

    dibaci

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,275
  • Înscris: 15.07.2006
oricine a participat la topicul acesta, din poziția de solicitant, are dreptul garantat 5ani (sau 150.000km  :lol:  ) să aducă laude sau critici pentru prestările făcute in interesul lor.
dacă răsfoim topicul după acest criteriu, se poate observa că nu prea se practică nici lauda, nici critica.
și-atunci, be bună dreptate apare întrebarea:
dacă beneficiarii n-au astfel de preocupări, de ce-ar avea avocații ai apărării, purtătorii de cuvânt, suporterii travestiți...?

#13
piticthedarkangel

piticthedarkangel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 01.10.2008
:nonobad:  Serios vorbind... puteti pune punct? Parca vorbeam de "termopane" aici...  :thumbdown:

#14
anaki

anaki

    IES-CONSULTANTA DE SPECIALITATE

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,250
  • Înscris: 17.03.2009

View PosteuribiontuL, on 12th September 2011, 11:03, said:

de ce-ar avea avocații ai apărării, purtătorii de cuvânt, suporterii travestiți...?
Eu scriu despre ceea ce intamplator am aflat,si observ ca deranjeaza,nu am atacat pe nimeni cu atat mai putin nu am scris despre vreun termopanist travestit.
B)
Spor la vandut termopane!

View Postpiticthedarkangel, on 12th September 2011, 11:09, said:

:nonobad:  Serios vorbind... puteti pune punct? Parca vorbeam de "termopane" aici...  :thumbdown:
Sigur,pt mine este incheiat si as ruga alt moderator sa le mute in cafenea,nu sa dispara!

#15
euribiontuL

euribiontuL

    dibaci

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,275
  • Înscris: 15.07.2006
Aristotel, grecul, ar fi taaaaare mâhnit  :mellow:  dacă ar afla ce s-a ales din logica lui.

#16
anaki

anaki

    IES-CONSULTANTA DE SPECIALITATE

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,250
  • Înscris: 17.03.2009

View PosteuribiontuL, on 12th September 2011, 11:30, said:

Aristotel, grecul, ar fi taaaaare mâhnit  :mellow:  dacă ar afla ce s-a ales din logica lui.
Pai,informeaza-l! :)

#17
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,065
  • Înscris: 22.06.2004

View PosteuribiontuL, on 12th September 2011, 12:30, said:

Aristotel, grecul, ar fi taaaaare mâhnit  :mellow:  dacă ar afla ce s-a ales din logica lui.


nu mai ai comenzi bre de dai asa?:))) nu-ti vezi matale de plasticul tau si ne lasi si pe noi in pace sa ne vedem de al nostru? vrei sa vinzi mai mult? solutia aleasa de tine nu este buna. nu prin denigrarea mea pari mai smecher sau rehaul pare placat cu aur. ai uitat cand te-am invatat telefonic sa nu mai ofertezi pe softpedia clasa b la pret de clasa a. ce mieros erai atuncil a telefon. acum s-au schimbat vremurile: esti moderator. degeaba. ai mare noroc ca nu te au aflat supermozii si administratorii cine esti. data viitoare cand mai ataci aiurea asteapta-te la un raspuns la fel de acid. iar "patronul" toteudinnou sa nu se mai bage aiurea si sa isi dea cu parerea. a uitat cand am postat raspunsul guardian pe forum. lui i-a fost banata a 8-a clona nevinovata. din nou. "patroane", ciocul mai mic si nu te mai da tu cu parerea pe ce post m-ai angaja tu pe mine. te bagi ca tanga unde nu trebuie doar ca sa platesti polite mai vechi, nevinovatule si neprihanitule. m-ati vazut ca nu am mai avut timp de softpedia si v-ati facut de cap 8 luni de zile. nu este chiar asa de simplu


edit: vad ca am warn de 10% pentru afirmatii tendentioase. din cauza ca am afirmat ca rehaul este infoliat la aplast si ca nu mai vine din germania cu folia pe el?:)))))

pai este un fapt stiut de toata lumea care se invarte in meseria asta. vrei sa ascunzi mizeria sub pres? pai asa se ascunde? stergandu-mi posturile si dand 10% warn?:))))


ps:am salvat postul asta si o sa il postez de cate ori este nevoie

Edited by conu71, 12 September 2011 - 19:03.


#18
CristiALF

CristiALF

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,223
  • Înscris: 02.10.2007
Mda...nu prea am inteles de ce a inceput scandalul, dar whatever.. :)
Vreau doar sa spun ca si eu am termopanele "de la Conu", il cunosc pe om si nu am nimic sa-i reprosez, m-a ajutat cu sfaturi si a fost prompt atunci cand a fost cazul. Nu mi-a parut deloc ca ar fi pe dinafara in domeniu, ba din contra. Eu sunt foarte multumit de "relatia" profesionala (si nu numai) pe care o am cu el. Si nu cred ca sunt singurul multumit.
Despre restul oamenilor nu ma pot pronunta - nu stiu, nu conosc.
Oricum insa e pacat sa ajungeti la certuri puerile si incercari de denigrare.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate