Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante
 Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 

broadband router blocat

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
wolfydRg

wolfydRg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,028
  • Înscris: 20.06.2005
Am un broadband router de un an si ceva (din pacate a iesit din garantie). Aseara am facut o setare si i-am dat restart. Saracul de el nu am mai vrut nimic dupa aceea. Nu mai raspunde la nimic. Am incercat toate tipurile de restart scos din priza reset cu butonul (varianta lunga si scurta). Am incercat de toate. Nu raspunde in nici un fel.
La leduri se vede ceva activitate cand il "striga" placa de retea. Cunoaste cineva vreo modalitate de a rezolva problema ?

Routerul este SMC Baricade SMC7004VBR!

#2
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,394
  • Înscris: 29.11.2001
in afara de procedura de reset to factory settings, nu cred sa poti face mare lucru. Daca ai facut-o si pe aia ... atunci e grele :(

#3
Sylvester

Sylvester

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 28.11.2002
Din ce tin minte procedura de reset nu era chiar standard, ia manualul si vezi exact cum se face. Dupa acel reset la setarile din fabrica ia automat un ip (192.168.2.1). Din nou, in manual sau in cel mai rau caz la ei pe site ar trebui sa scrie tot.

#4
wolfydRg

wolfydRg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,028
  • Înscris: 20.06.2005
Da, am gasit soutia: INLOCUIREA. :cursing:
Facusem deja reset ca in manual. In plus am conversat cu cei de la asistenta SMC. Opreativi baieti.
Am mai incercat doua tipuri de reset -recomandat de ei- dar degeaba. Asadar se adjudeca inlocuirea.

Multumesc pt. sfaturi!

#5
kamikaz3

kamikaz3

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 12.01.2005
incearca sa pui la placa de retea Obtain an IP address automatically.routerele(la smc sigur merge)au activat default server dhcp si vezi daca-ti aloca ip

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate