Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 

Cetatean sirian cu viza de turist pentru Romania poate sa mearga in grecia ?

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
ranuma

ranuma

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 11.04.2008
Curand ne va vizita cumnata mea dupa ce, cu oaresce eforturi, a obtinut viza turistica pentru Romania. Vroiam sa stiu daca, pe baza vizei obtinute, poate sa calatoreasca cu noi in Grecia. Noi avem rezervari platite deja si ne-ar fi placut sa ne insoteasca dar nu-mi dau seama care sunt conditiile in care poate face acest lucru.  In spatiul  schengen nu suntem ..............................desi a trecut martie. <_<

  Multumesc anticipat pentru raspunsuri

#2
aron

aron

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 08.08.2006
Gandeste logic 5 secunde. Tu obtii viza de SUA. Te lasa sa intri in Canada daca intre Canada si Romania nu exista acord de renuntarea la vize?

Daca unui cetatean sirian ii trebuie viza pt a intra Grecia, aceasta viza i se va solicita si daca intra dinspre Romania, si daca intra dinspre Turcia, si daca intra direct din Siria cu avionul de ex.

In schimb, daca este cetatean roman, poate intra fara probleme in Grecia cu pasaportul roman

Edited by aron, 06 June 2011 - 11:26.


#3
ranuma

ranuma

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 11.04.2008
:D  Logica imi spune ceva dar io sper la altceva....... gen ”te duci la ambasada greciei si imediat ii pune viza”

#4
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,087
  • Înscris: 07.07.2006
Nu poate, deoarece din pacate inca nu sintem in Schengen, deci este control la frontiera.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate