Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 

la paris cu masina

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
cocolinapopeye

cocolinapopeye

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 03.06.2011
Buna tuturor...sunt noua noua pe aici si sper sa nu enervez pe nimeni cu rugamintea mea. Doresc sa pregatesc singurica itinerariul cu tot ce include din Constanta pana in Paris si m-am poticnit la o cazare de pe drum, care ar fii cea mai buna alegere ca si distanta si de asemenea un pret ok pentru o innoptare la un motel(sugerati care:-s) intre viena si paris.:|. As vrea sa fie cumva la jumatatea distantei dintre viena si Paris.
Va multumesc anticipat si daca nu cer prea mult, daca aveti idee si cum as putea sa evit autostrada faimoasa pentru pretul ei, cea de la intrare in Franta pana in Paris. Am sa am un GPS cu siguranta, dar as dori sa stiu cat de cat cam cum sa-l setez pentru a putea evita Autostrada. Chiar nu ma pricep la asa ceva, sper ca mesajul meu sa nu deranjeze sau sa para stupid.

#2
mikyo23

mikyo23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 20.07.2008

 cocolinapopeye, on 3rd June 2011, 17:54, said:

Buna tuturor...sunt noua noua pe aici si sper sa nu enervez pe nimeni cu rugamintea mea. Doresc sa pregatesc singurica itinerariul cu tot ce include din Constanta pana in Paris si m-am poticnit la o cazare de pe drum, care ar fii cea mai buna alegere ca si distanta si de asemenea un pret ok pentru o innoptare la un motel(sugerati care:-s) intre viena si paris.:|. As vrea sa fie cumva la jumatatea distantei dintre viena si Paris.
Va multumesc anticipat si daca nu cer prea mult, daca aveti idee si cum as putea sa evit autostrada faimoasa pentru pretul ei, cea de la intrare in Franta pana in Paris. Am sa am un GPS cu siguranta, dar as dori sa stiu cat de cat cam cum sa-l setez pentru a putea evita Autostrada. Chiar nu ma pricep la asa ceva, sper ca mesajul meu sa nu deranjeze sau sa para stupid.


La asa intrebari  mai bine ei avionul,sigur n-ai sa ratezi Parisul, pe nationale e posibil sa te ratacesti.

#3
eusebiuvintila

eusebiuvintila

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 17.03.2009

 cocolinapopeye, on 3rd June 2011, 18:54, said:

Buna tuturor...sunt noua noua pe aici si sper sa nu enervez pe nimeni cu rugamintea mea. Doresc sa pregatesc singurica itinerariul cu tot ce include din Constanta pana in Paris si m-am poticnit la o cazare de pe drum, care ar fii cea mai buna alegere ca si distanta si de asemenea un pret ok pentru o innoptare la un motel(sugerati care:-s) intre viena si paris.:|. As vrea sa fie cumva la jumatatea distantei dintre viena si Paris.
Va multumesc anticipat si daca nu cer prea mult, daca aveti idee si cum as putea sa evit autostrada faimoasa pentru pretul ei, cea de la intrare in Franta pana in Paris. Am sa am un GPS cu siguranta, dar as dori sa stiu cat de cat cam cum sa-l setez pentru a putea evita Autostrada. Chiar nu ma pricep la asa ceva, sper ca mesajul meu sa nu deranjeze sau sa para stupid.

Legat de cazare...depinde cati sunteti, ce conditii doresti sa ai...sunt mai multe criterii. Dar, in principiu, pentru ca am facut si eu acest drum (Ploiesti-Arad-Budapesta-Viena-Salzburg-Munchen-Stuttgart-Strasbourg-Reims-Paris). Mi-am programat de acasa doar cazarea de la Reims si de la Paris, pana acolo am mers pe varianta cu pensiuni acolo unde ma apuca seara. Aveam un target - sa ajung in ziua X la Reims- in rest unde ma apuca seara acolo ieseam de pe autostrada, o luam pe un drum national paralel si in primul sat gaseam cate o pensiune. In Austria si in Germania nu merita sa faci rezervari, sunt nenumarate pensiuni, 30-50 Euro camera cu mic dejun pentru doua persoane.
Recomand sa iei si o harta (noi am avut un atlas rutier editat de Michelin - se gaseste la Carrefour). Pentru Austria (pe baza de vigneta), si pentru Germania (gratis) se merita sa mergi pe autostrazi, pentru Franta...este foarte scump (poti sa iei in calcul cam 7-8 Euro/100km). Drumurile lor nationale, sunt absolut fantastice. In plus, ai ce sa vezi, gasesti nenumarate atractii turistice.
Pot sa-ti spun ca la un navigator care are Igo vei gasii in Setari-Setari traseu o bifa la Autostrazi. Daca iei bifa, reconfigureaza traseul fara autostrazi.
Daca te mai pot ajuta, astept intrebari.

#4
o_dor

o_dor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 28.06.2007
<cocolinapopeye>, daca mergeti numai la Paris, este mai comod+simplu+ieftin un drum cu avionul. Si ca timp este mai bine: castigati 4-5 zile pentru Paris.

#5
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
mai ieftin e cu avionul
in 2,5 ore ,esti acolo

#6
mitre

mitre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,167
  • Înscris: 03.09.2006
Vreau si eu sa ajung la Paris si apoi pe Coasta cu sotia in august. Plec din Oradea, pe Austria apoi Germania si apoi intoarcere pe Italia. Am alocat cam 500 de E pt transport. Ce parere aveti? Am un C5 2HDI din 2006. Ma gandeam sa ocolesc autostrazile in Franta. Am zis sa opresc ceva de genul O noapte in viena, O noapte in munchen sau O noapte in Stuttgart, 2 nopti paris, O noapte Orleans, O noapte valea loarei, O noapte valea rhonului, o noapte marsilia sau poate o aloc la valea Loarei, 2 nopti litoral, O noapte genoua, 2 nopti Verona  si Lago di Garda.
Am zis ca la doua persoane undeva vreo 700 e ar fi pt cazari, nimic pretentios ca va fi doar dormit 5-6 ore si cam atat. restul vizitat.
Ceva recomandari pentru puncte de interes turistic si sau tips and triks daca se poate. merci.

#7
Loox

Loox

    obraz fin. ºmirgheluit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,290
  • Înscris: 20.01.2008
Cu transportul stai bine, eu zic ca ai bani pt asa ceva. Cu un 6% consum mediu, faci cam 6000 km pe banii aia. Acum...nu stiu cat vei merge.

#8
nuti_barbu

nuti_barbu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 29.07.2008
Daca am permis auto de mai putin de un an,pot circula ca incepator in Franta ,Germania ,Austria si Ungaria.
In regulament nu am gasit nici o explicatie de acest fel sau n-am stiut eu,as vrea sa fiu sigura sa nu avem probleme.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate