Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...
 Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...
 Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...

Subscriptii

Cat ar costa acest poster, se poa...
 Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA a dat teapa de 1,...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )

Implanturi dentare clinici Consta...
 

VOCEA ROMÂNIEI - THE VOICE

- - - - -
  • Please log in to reply
136 replies to this topic

#73
BooghyR

BooghyR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 18.09.2009
Nu au fost live pt ca a durat mai mult selectarea echipelor.
De saptamana viitoare incep show-urile live.

#74
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,437
  • Înscris: 04.08.2010
Destul de bine realizata prima gala LIVE. Trebuia si o co-prezentatoare care sa-l ajute pe zapacitul ala de Pavel Bartos, asa ca este binevenita cooptarea Roxanei Ionescu in acest rol. :D

#75
catutza25

catutza25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 410
  • Înscris: 16.02.2008
Reportaj: Ce n-au văzut românii din Vocea României. Glume cu X Factor la Vocea României



Glume cu X Factor în platoul de la Vocea României? Da, dar în pauzele de publicitate.

“Eu sunt singurul care îl am pe Factorul X”, e convins Pavel Bartoș într-una dintre pauze. A ajuns la această concluzie după ce a rugat-o pe Loredana să “arbitreze” meciul dintre el și Brenciu la capitolul “cine e mai sexy”.

Reporterul paginademedia.ro Cristiana Constantinescu a fost aseară în platoul de la Vocea României. Publicul și-a făcut poze în scaunele juriului. Loredana își verifică des telefonul în pauze, își face poze, iar Brenciu nu se oprește din vorbit.

Ce nu au văzut românii din Vocea României, într-un reportaj de la fața locului:

Marți, 22 noiembrie, ora 20.00. Am ajuns la Buftea, împreună cu o echipă Pro TV și câțiva jurnaliști, în studioul în care se filmează emisiunea Vocea României. E o seară specială, pentru că e prima ediție live, din șapte, și în care urmează să fie eliminați doi concurenți.
Am intrat într-o clădire ca o hală, plină de lume. După ce am trecut pe lângă câteva rulote, pe ușile cărora erau scrise numele celor patru membri ai juriului, am urcat pe o scară îngustă și am ajuns direct în studio.
Platoul e foarte aglomerat, toată lumea e de câteva ore bune acolo. La televizor studioul pare mult mai mare. Sunt 700 de locuri pentru public, majoritatea sunt susținători ai concurenților din această seară și ai juraților. Cei mai mulți sunt simpatizanți ai lui Smiley, ei sunt și cei mai gălăgioși.

Cu un sfert de oră înainte de începerea emisiunii îl văd pe scenă pe Cristi Rotaru, cel care are, între altele, misiunea de a le arăta spectatorilor din platou unde să se așeze, care verifică “volumul” aplauzelor și al uralelor. Pe parcursul emisiunii toate manifestările zgomotoase de simpatie ale publicului sunt spontane. Nu sunt aplaudaci, cum am văzut la alte emisiuni, nu e nevoie să i se spună publicului “mai cu viață“ și nici să aplaude mai tare.
Cristi Rotaru ne mai spune, calm, înainte de start, că rolul publicului în acest show este foarte important. Și că “spectacolul îl facem cu toții: concurenți, juriu și publicul din platou”.
Relaxare generală. Mona Segall dirijează din afara platoului.
Cu 10 minute înainte de startul live-ului, atmosfera e foarte destinsă. Este lucrul care m-a surprins cel mai mult, pe tot parcursul emisiunii. Îl văd și pe Pavel Bartoș, pus pe glume, publicul râde zgomotos, cameramanii își verifică aparatura, dar nimeni nu pare stresat. Fiecare știe ce are de făcut, repetițiile dese se văd.

O văd și pe Greta Dan, regizor de platou, o recunosc de la emisiunile lui Teo de la Pro TV. Casca o ține permanent în legătură cu producătoarea, Mona Segall, care e în car, undeva în afara platoului, de unde dirijează toată desfășurarea de forțe.
Mai jos, în stânga, recunosc o parte dintre concurenți. E vorba de echipele Loredanei și a lui Marius Moga, care vor concura săptămâna viitoare, pe 29 noiembrie. Își dau ocheade și fac pronosticuri.

Mamma mia pentru Loredana. Moga își arată ciorapii
Versurile melodiei Mamma Mia, interpretată de membrii juriului, se succed pe un monitor mare de lângă mine și după Loredana apar pe scenă, pe rând, în figuri de dans, Brenciu, Smiley și Moga.

Piesa se termină și, după o mică introducere, vine și prima pauză. Scurtă, de trei minute, în care publicul e rugat să nu se ridice. Membrii juriului își ocupă locurile pe scaunele roșii. Brenciu e pus pe glume, Loredana își retușează machiajul și părul, Smiley își salută fanii zgomotoși, iar Moga își etalează pantofii violet și șosetele în dungi colorate.
Începe din nou live-ul, Pavel Bartoș prezintă concurenții, citind de pe prompter, apoi pe noua coprezentatoare, Roxana Ionescu (sau Mama Natură). Se vede că are emoții, dar face față.

Pavel Bartoș: Eu sunt singurul care-l am pe Factorul X. Loredana se pozează cu telefonul
Concurenții se succed pe scenă, atmosfera este, în continuare, foarte destinsă, publicul își susține candidații, juriul îi urmărește cu zâmbetul pe buze.

În timpul filmulețelor de prezentare a concurenților se râde mult. Și în pauzele de publicitate se glumește. Ca și în timpul transmisiei, Brenciu și Bartoș se tachinează, o întreabă pe Loredana care e mai sexy dintre ei și fac glume cu X Factor! Concluzia lui Bartoș? “Eu sunt singurul care îl am pe Factorul X”.
În pauzele de publicitate Loredana își verifică des telefonul, la un moment dat intră pe Facebook, apoi își face poze cu telefonul și verifică cum îi stă părul.

Mă surprinde relaxarea juriului, a prezentatorilor și a tuturor celor implicați, deși se vede că în spatele acestui produs stau sute de ore de muncă și repetiții.
Repetițiile pentru săptămâna viitoare încep a doua zi
Aflu că pregătirile pentru marți seara încep imediat după terminarea unui show, chiar de a doua zi. Concurenții repetă mai întâi piesele cu antrenorii, în studiourile acestora. Cu câteva zile înainte de show, vin în platoul emisiunii, pentru a repeta melodiile pe scenă, cu band-ul lui George Natsis și dansatorii, pun la punct coregrafia, scenografia și toate detaliile.

Marțea, concurenții, echipa de producție și cea tehnică vin de dimineață în platou. Se face o repetiție generală, cu toate detaliile. Mă întreb cum mai pot tinerii ăștia de 16, 19 sau 22 de ani să cânte live, la ora 22, după o zi întreagă de muncă în platou.
Publicul se pozează în scaunele juriului. Ce se întâmplă după oprirea camerelor
Ora 24.00. Prima ediție live a emisiunii Vocea României s-a încheiat. Brenciu și Smiley au eliminat câte un concurent, într-un suspans pe care l-a simțit fiecare dintre cei care asistă la spectacol.

După ce Bartoș și-a luat la revedere de la telespectatori, susținătorii concurenților care “s-au salvat” de la eliminare dau buzna pe scenă și se îmbrățișează, se felicită și curg câteva lacrimi. E de admirat versatilitatea lui Brenciu, care trece cu iscusință de la starea de tristețe provocată de eliminare, la jovialitatea bine cunoscută.
Jurații dau interviuri, autografe și fac fotografii pentru fani și presă. Și, din nou, Smiley e cel mai solicitat, chiar dacă pe loc își face apariția iubita lui, Laura Cosoi, care îl scrutează când e luat pe sus de admiratoarele de 16 ani.

Loredana se retrage în rulota special amenajată pentru fiecare membru al juriului, Moga pleacă, iar Brenciu e dornic de interviuri. Și vorbește, vorbește, vorbește…

Înainte de a părăsi sala, câțiva băieți din public se fotografiză în scaunele juraților, visându-se, probabil, judecători la Vocea României. Și Brenciu vorbește, vorbește… Până când bodyguarzii ne roagă respectuos să părăsim studioul, pentru că se închide.
E deja miercuri, ora 00.30 și toată lumea se pregătește pentru o nouă ediție live. Mai sunt încă șase, iar marea finală va fi pe 26 decembrie, când vom afla cine ia premiul de 100 000 de euro.


sursa

#76
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,908
  • Înscris: 28.11.2006
Se vede ca intr-adevar sunt profesionisti. Iar prezenta Monei Segall, care a coordonat multe emisiuni de succes la Pro TV, garanteaza ca iese un show de calitate.

As vrea sa citesc un asemenea reportaj si de la X Factor, sa vedem diferentele de atmosfera si de mod de lucru.

#77
catutza25

catutza25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 410
  • Înscris: 16.02.2008

 pufonel, on 24th November 2011, 22:53, said:

As vrea sa citesc un asemenea reportaj si de la X Factor, sa vedem diferentele de atmosfera si de mod de lucru.

Pana atunci ia de ici:
Jack Sparrow ?i Pira?ii din Caraibe, din nou peste X Factor  
Partea a doua a seriei Pira?ii din Caraibe ? Cufărul omului mort, difuzată de Pro TV, a depă?it aseară, X Factor, emisiunea de pe Antena 1.  Săptămâna trecută, la concuren?ă cu prima parte din Pira?ii din Caraibe, X Factor era surclasată de Pro TV, după cum paginademedia.ro a scris aici.

  Cifrele de aseară, în continuare:

  

  

  • Pira?ii din Caraibe ? Cufărul omului mort (Pro TV) a fost urmărit, în medie pe minut, de 729.000 de telespectatori din mediul urban, pe intervalul în care s-a intersectat cu X Factor.
  
  • Gala X Factor de aseară a avut o audien?ă medie de 603.000 telespectatori în medie pe minut. În cel mai bun minut, la ora 20.52, X Factor a ajuns la un vârf de 906.000 de telespectatori.
  
    • Segmentul comercial: 398.000 de telespectatori din publicul Pro TV au fost din segmentul 18-49 de ani (7,8 rating pe segment). Publicul comercial atras de X Factor a numărat 285.000 de persoane (5,6 rating)
  

  Audien?a posturilor TV pe intervalul X Factor, sâmbătă, 26 noiembrie, în mediul urban:

  

1. Pro TV: 729.000 de telespectatori (6,3 rating)
  2. Antena 1: 603.000 (5,2)
  3. Acasă TV: 398.000 (3,4)
  4. Na?ional TV: 291.000 (2,5)
  5. Prima TV: 277.000 (2,4)

sursa

Edited by catutza25, 28 November 2011 - 00:11.


#78
TheGrudge

TheGrudge

    Watcher

  • Grup: Moderators
  • Posts: 2,451
  • Înscris: 25.08.2006
Pai normal, asa cum am spus si pe thread-ul dedicat, mie mi se pare deja plictisitor cu adevarat X Factor.Mi se pare mult mai bun Vocea Romaniei, fie ca vorbim de juriu/invitati/spectacol/etc.

#79
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,641
  • Înscris: 07.10.2005
Am vazut toate editiile de pana acum si le astept cu interes si pe urmatoarele. Emisiunea este foarte bine realizata.

#80
TheGrudge

TheGrudge

    Watcher

  • Grup: Moderators
  • Posts: 2,451
  • Înscris: 25.08.2006
Pe mine m-a uimit Horia.Eu ramasesem in cap cu imaginea lui de la Teleeurobingo, recunosc ca nu prea m-am interesat de cariera lui pana acum insa odata cu emisiunea asta, chiar mi-am schimbat impresia.Poate ca o sa merg si la un concert :)

#81
Red Force

Red Force

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 701
  • Înscris: 05.12.2005

 TheGrudge, on 2nd December 2011, 15:10, said:

Pe mine m-a uimit Horia.Eu ramasesem in cap cu imaginea lui de la Teleeurobingo, recunosc ca nu prea m-am interesat de cariera lui pana acum insa odata cu emisiunea asta, chiar mi-am schimbat impresia.Poate ca o sa merg si la un concert :)

pe 23 si 24 Martie la sala palatului ...
ne vedem acolo  :thumbup:

#82
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/a3suy4Wj9SA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] :coolspeak:

#83
wfnse

wfnse

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,956
  • Înscris: 12.06.2007
Emisiunea de aseara a fost fabuloasa  :peacefingers:

Nu am mai vazut asa ceva pana acum in Romania. Sunt curios sa vad audientele...

#84
cretacic

cretacic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,448
  • Înscris: 04.02.2006
ai atata dreptate, e o emisiune fabuloasa si vineri a fost cea mai cea dintre seri!  s-a falsat cat in 3 editii x factor. in plus, antrenorii sau mentorii, cum s-or numi ei, sunt atat de falsi in "comentarii". dar asa e the voice si in alte tari...pacat ca li se induce impresia ca sunt foarte buni cand...nu e cazul...
mentorii de la xfactor sunt praf toti, dar macar mai spun si adevarul despre concurenti...

#85
wfnse

wfnse

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,956
  • Înscris: 12.06.2007
Nene nu stiu cine te plateste (de fapt pot presupune), dar Chixfactoru` tau e praf rau. Pe Pro a fost show de show aseara.

Am stat pana la ora 1 si la sfarsit a fost un "wow" pentru tot...

#86
alin632

alin632

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,712
  • Înscris: 05.09.2011
PRO TV - lider de audienta cu "Vocea Romaniei"

Ediția de vineri a emisiunii "Vocea României" de la Pro TV a fost un show total în care voci remarcabile au făcut furori în rândul publicului, Kate Ryan a încântat audiența cu celebrul "Voyage, voyage!", Loredana si Marius Moga au cântat alături de echipele lor și au creat spectacol adevărat, Dan Teodorescu de la Taxi a încercat să rostească, împreună cu Anthony Icuagu, Cătălin Dobre și Ștefan Stan "cele două cuvinte", câștigătoarea trofeului "Vocea Bulgariei" a încântat publicul din România, iar momentele speciale ale concurenților din echipa Horia Brenciu sau dansul baletului emisiunii au adus bucurie, emoție, încântare și multă adrenalină.

Emisiunea a fost lider de piață la nivelul publicului comercial - din mediul urban cu vârste cuprinse între 18 și 49 de ani, când pe durata emisiunii (20.31 - 00.25), Pro TV înregistra o audiență medie de 6,8 puncte de rating și 23,3% cota de piață, dublu față de Antena 1 care obținea 3,4 puncte de rating și 11,6% cota de piață. Pe publicul din mediul urban, Pro TV ocupa poziția fruntașă cu 5,7 puncte de rating și 15,9% cota de piață, în timp ce Antena 1 s-a situat pe locul al treilea cu 3,4 puncte de rating și 9,3% cota de piață. Aproape două milioane de români urmăreau emisiunea în minutul de aur de la 21.10, iar vârful de audiență a fost înregistrat la ora 21.17, când la nivelul publicului comercial din mediul urban, Pro TV înregistra 10,5 puncte de rating și 29,9% cota de piață, de trei ori mai mult decât Antena 1 care obținea 3 puncte de rating și 8,4% cota de piață.
Sursa: http://www.mediafax....-seara-9048347/

Edited by megafanro, 11 December 2011 - 14:54.


#87
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,074
  • Înscris: 20.06.2009
Quod erat demonstrandum! :thumbup:

#88
ONplay

ONplay

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,573
  • Înscris: 12.10.2010
...asta daca mai era ceva de demonstrat  :rolleyes:  ;)

#89
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015
http://www.paginadem...vocea-romaniei/
:lol:

#90
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,754
  • Înscris: 07.04.2006

PREMIERĂ: Plasa de Stele a bătut Vocea României.

   Premieră pentru seara de marți: Plasa de stele (Antena 1) a depășit Pro TV pe intervalul pe care s-a intersectat cu Vocea României.

  Programul prezentat de Dan Negru a fost la 34.000 de telespectatori în fața Vocii de la  Pro TV.

  Pe intersecția cu Plasa de Stele Pro TV a fost pe locul secund. Pe toată durata emisiunii Vocea României însă Pro a fost pe prima poziție.

  Datele, în continuare:

          Plasa de stele a fost difuzată între orele 20.16 – 21.57. Audiența medie pe minut a programului a fost de 720.000 de telespectatori în mediul urban. În același timp, cu Vocea României, Pro TV a fost urmărit de 686.000 de telespectatori.

          Plasa a bătut Vocea după media totală în mediul urban, dar la publicul comercial Pro TV a fost peste. Pe intersecția emisiunilor, Pro TV a avut 326.000 de telespectatori între 18 și 49 de ani, iar Antena 1  a atras 302.000 de persoane din acest segment.

  Audiența posturilor TV pe intersecția Vocea României – Plasa de stele (20.16-21.57), în mediul urban marți, 6 decembrie:

      1. Antena 1: 720.000 de telespectatori (6,2 rating)

      2. Pro TV: 686.000 (5,9)

      3. Acasă TV: 463.000 (4)

      4. Kanal D: 398.000 (3,4)

      5. TVR 1: 251.000 (2,2)

  Cea mai slabă ediție Vocea României
:

      Ediția Vocea României de marți, 6 decembrie, a fost cea mai slabă de până acum. Media primei părți a fost de 680.000 de telespectatori în mediul urban. Dintre aceștia, 323.000 au fost din segmentul 18.49 de ani.
  Audiența posturilor TV pe intervalul Vocea României, marți, 6 decembrie, PRIMA PARTE (20.15-22.22):

      1. Pro TV: 680.000 de telespectatori (5,9 rating)

      2. Antena 1: 630.000 (5,4)

      3. Acasă TV: 431.000 (3,7)

      4. Kanal D: 398.000 (3,4)

      5. TVR 1: 277.000 (2,4)

  Partea a doua a emisiunii Vocea României a fost urmărită, în medie, de 503.000 de telespectatori pe minut.

  Audiența posturilor TV pe intervalul Vocea României, marți, 6 decembrie, PARTEA A DOUA (23.07-24.09):

      1. Pro TV: 503.000 telespectatori

      2. Prima TV: 217.000 (1,9)

      3. Antena 3: 196.000 (1,7)

      4. TVR 1: 189.000 (1,6)

      5. Antena 1: 178.000 (15)
  Audiența emisiunilor Vocea României de până acum, în mediul urban:

      27 septembrie: 1.007.000 telespectatori (8,7 rating)

      14 octombrie: 1.150.000 (9,9)

      11 octombrie: 1.189.000 (10,2)

      18 octombrie: 1.029.000 (8,9)
      25 octombrie: 1.049.000 (9)
1 noiembrie: 1.096.000 (9,4)
      8 noiembrie: 964.000 (8,3)
      17 noiembrie: 969.000 (8,3 rating)
      22 noiembrie, Prima Parte (20.13-22.25): 816.000 (7)
      22 noiembrie, Partea a doua (23.07-24.03): 489.000 (4,2)
      29 noiembrie: 859.000 de telespectatori (7,4 rating)
      6 decembrie, Prima Parte (20.15-22.22): 680.000 de telespectatori (5,9 rating)
      6 decembrie, Partea a doua (23.07-24.09): 503.000 telespectatori (4,3 rating)

                                                              Sursa:

 MembruAnonim, on 11th December 2011, 14:37, said:


Edited by megafanro, 11 December 2011 - 15:00.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate