Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

Toshiba Qosmio

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,478
  • Înscris: 14.04.2002
Da. IBM X40 sau X41 cu bateria extinsa, ma tine 6-8h

#20
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 05.09.2005
Un Fujitsu Siemens Lifebook C1320....autonomie de 6 ore, 2,65 kg ....e vreo 55 de mil. Iar un Lifebook E8020 te tine 4.30(9.30 cu a doua baterie) 2,96 kg...asta e vreo 59 mil

#21
hades

hades

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 940
  • Înscris: 16.12.2003
La autonomie mare sa nu uitam nici Hp Compaq NX6110. Cu 2 baterii are 9h.

Dar eu cel putin nu mor dupa autonomie, mor dupa o placa video buna cu un ecran mare si o daotare peste medie.

Deci pentru mine raman in top Siemens-ul 3438G si Qosmio G20-102.

Daca pana acum, favorit din start a fost Qosmio, prin placa video de 128 si tunnerul TV incorportat, acum isi face loc si castiga spatiu Siemens-ul cu 256 video la care pot sa-i cumpar eu un tunner extern cu 250RON si am economisit si 150 euro la pret.

Cat despre design, fac rabat daca e calitatea buna.
Iar despre Toshiba, numai cuvinte de bine, insa la calitate, nici ei nu stau extraodrinar. Am laptop de la ei, (113 000 000 Lei la achizitie) i-am schimbat pana acum de cel putin 7 ori unitatea combo.
E ciudat ca un laptop Toshiba sa vina cu unitate de la Panasonic, cand ei sunt producatori de combo-uri de laptop.

#22
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,523
  • Înscris: 28.08.2003
IBM X41 intra la categoria superportabile si are cateva neajunsuri:
- fara CD-ROM.
- nu are touchpad si nici tasta Win (sau poate ma insel).
- Monitorul de numai 12"
- Bateria numai 4 ore? Pai obtin cam tot atatea cu un ASUS de 15" mult mai dotat.
- HDD-ul de 1.8" proprietar, 4200 rpm si care din pacate nu se poate upgrada (sau nu stiu eu).

Toshiba e interesant insa nu ma incanta constructia. Pare firava si materialele folosite nu par la fel de bune calitativ cu cele de la Sony de exemplu.

Edit: M-am jucat recent cu un Dell cu o placa video ATI X600 cu 128 megi de ram. Nu mai tin minte modelul, parca era Latitude. Ce am remarcat la ela era faptul ca se incingea destul de mult in partea dreapta, langa touchpad si devenea incomod. Mai ales ca il verificam cu un NFS :D

Edited by Cristist50, 24 October 2005 - 15:35.


#23
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,478
  • Înscris: 14.04.2002
Cristi, bateria extinsa tine 8h, am eu!

#24
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,523
  • Înscris: 28.08.2003
De acord cu tine. Insa mai sunt si alte mici inconveniente, dupa cum spuneam mai sus. Daca vreau sa ma uit la un DVD ce fac?

#25
hades

hades

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 940
  • Înscris: 16.12.2003
La superportabil mai e si Compaq TC1000. L-ati vazut des pe la antena1 la stiri il au pe masa si pe la guvern in sala de sedinte. E ultraportabil, destul de bun pentru un utilizator office sau programare. Pretul e in sa maricel. Ca + , are ecran cu protectie blindata.
:)
Nu va ganditi ca rezista la glont. :P

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate