Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Telecomanda RC pierduta

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
caravaggio

caravaggio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 20.11.2010
Salutare. Am gasit prin debara o veche masina cu telecomada doar ca ii lipseste telecomanda. Va intreb daca as putea folosii o alta telecomanda, ce tip de telecomanda si de unde as putea sa o cumpar sau poate sa imi dea cineva o schema. Pe placa de pe masina scrie FairLand 9184/85/86-RX , iar pe cip RX2C ATS302R. Ms

#2
Molnjer

Molnjer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 02.12.2007
Ideal ar fi sa gasesti frecventa pe care functioneaza. Cand ai aflat pe ce frecventa merge, poti sa cauti o telecomanda. Mai ramane sa vezi pe cate canale merge.

Sau cel mai simplu,  poti sa faci rost de o telecomanda + receptorul de semnal care vine inlocuit la masinuta.

#3
caravaggio

caravaggio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 20.11.2010

 Molnjer, on 16th May 2011, 10:21, said:

Ideal ar fi sa gasesti frecventa pe care functioneaza. Cand ai aflat pe ce frecventa merge, poti sa cauti o telecomanda. Mai ramane sa vezi pe cate canale merge.

Sau cel mai simplu,  poti sa faci rost de o telecomanda + receptorul de semnal care vine inlocuit la masinuta.

Am gasit Data Sheet-ul cipului. Din cate am citit prin el ar trebui sa mearga la 155khz (prin calculare R1). Acum intervine alta problema. Unde gasesc cipul acela (TX2C ATS302T) sau daca poti sa imi spui un magazin online (si mai ieftin) de unde sa cumpar  receptorul si telecomanda. Ms

Attached Files


Edited by caravaggio, 16 May 2011 - 10:13.


#4
Molnjer

Molnjer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 02.12.2007
Poti sa cauti sau sa intrebi la cei de la sierra. Insa la ce vad eu la ei, kit de radiocomanda sub 100 de lei nu gasesti. Poate ii mai ok sa cumperi o masina teleghidata cu 50 de lei si sa scoti de acolo ce te intereseaza.

#5
caravaggio

caravaggio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 20.11.2010

 Molnjer, on 16th May 2011, 14:32, said:

Poate ii mai ok sa cumperi o masina teleghidata cu 50 de lei si sa scoti de acolo ce te intereseaza.
M-am gandit si la varianta asta, credeam ca stie cineva o solutie mai ieftina. Vreau sa fac masina asta pt ca are 4x4, diferential fata-spate si 2 viteze (manual) ; deci nu e de aruncat.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate