Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante
 Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 

HTC Wildfire S

- - - - -
  • Please log in to reply
517 replies to this topic

#1
Blue_Eyed_Devil

Blue_Eyed_Devil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 27.10.2007
Cred ca nimeni nu a deschis subiectul (sau nu am gasit eu), dar vad ca cei de la HTC au scos varianta nr. 2 a lui Wildfire.

Specificatii gsmarena.
Se pare ca principalele atuuri de vanzare vor fi :
- Gingerbread nativ
- ecran Gorilla cu 320*480 (in sfarsit au marit rezolutia aia de kko)
Alte upgrade-uri minore ar fi: proc la 600MHz, 512Mb ROM.
In schimb au scazut greutatea si capacitatea bateriei (se pare ca tinea prea mult si nu il mai incarca lumea de la retea :P ).

A aparut si la noi la Voda cu un pret de 89E la abonament "smart" sau sau 259E la liber.

Edited by Blue_Eyed_Devil, 09 May 2011 - 12:07.


#2
rioachim

rioachim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 940
  • Înscris: 07.07.2003
salut. vin cu urmatoarele precizari:
- daca stati in Sibiu, telefonul poate fi achizitionat fie la prelungire, fie la abonament nou pe 24 luni la o oferta super pana pe 15 mai.
- exista un abonament de 5.72euro (100min nationale +1250min in retea pe an) la care se adauga extraoptiunea internet 4.15euro (275mb) = 9.87euroi (tva inclus)
- telefonul costa 139euro in aceasta formula. deci total 139euro+ 236.88euro = 375,88euro (TCO = total cost of ownership).

altfel cel mai mic abonament smartphone la ei pe site costa 13.51euro + 119euro telefon = 443,24euro.
probabil si alte telefoane "destepte" (android / iphone, etc) au o reducere mai mare la abonamentul descris, deci dati-i bataie.

#3
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,007
  • Înscris: 15.04.2011
La ce operator e valabila oferta ?

#4
rioachim

rioachim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 940
  • Înscris: 07.07.2003

View PostPapillon_, on 9th May 2011, 22:59, said:

La ce operator e valabila oferta ?

Vodafone

#5
MiG29

MiG29

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,051
  • Înscris: 16.12.2002
L-am luat de cateva zile. Dupa ce am folosit Symbian "clasic" (Nokia E70) si versiunea ptr touchscreen (Nokia 5800 ), Androidu parca e din alta galaxie. Pana acum sunt multumit de telefon, e foarte mic si usor, ecranul e ok, se misca bine si bateria pana acum e rezonabila. Pozele sunt acceptabile, singurul lucru care e clar sub 5800 e sunetul stereo.

#6
Blue_Eyed_Devil

Blue_Eyed_Devil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 27.10.2007
A aparut si un GSM Arena review.

M-ar fi interesat si pe mine pentru prietena, dar avand in vedere pretul si faptul ca momentan nu prea se gaseste pe okazii (nu vreau sa il iau la abonament, sa ma leg la cap fara sa ma doara), am optat pentru Optimus One care l-am scos la 500 fara obligatii.
As fi avut in plus 2.3 si HTC hardware, dar dupa ce am vazut review-ul mi-am dat seama ca e mai bine asa, pentru mine. Pot sa acord asistenta tehnica prietenei fara probleme din moment ce folosim aceeasi interfata, cu Wildfire m-as fi complicat. In plus inca mai exista sperante pentru 2.3 si la LG :P.

#7
al3csss

al3csss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 14.03.2008
salut
am o intrebare pentru cei care detin S`ul...voua va merg skin`urile de pe htc hub ?
intreb deoarece este singura categorie din care nu pot sa downloadez...adica pot, imi apar ca si downloaded la notifications, dar cand intru sa le vad imi apar tot cele 2 preinstalate | in schimb la "my downloads" din hub, aceste skin`uri apar "downloading"...vro' idee ?

#8
MiG29

MiG29

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,051
  • Înscris: 16.12.2002
La inceput nu imi mergeau nici mie, dar vreo cateva zile am reusit sa descarc cateva. Am pastrat totusi skin-ul (fateta) originala, pentru ca imi place mai mult.

#9
floreamarianm

floreamarianm

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 18.08.2006
Salut !
Acum o saptamana am achizitionat un htc wildfire s cu sistem de operare android 2.3.3 ginger si acum am urmatoarea problema imi apare icon de casca cu microfon activ desi casca nu este cuplata la telefon ,dealtfel nu se mai aude nimic fara casca nici in convorbire ,nici muzica pe player ,etc.Am crezut sau poate ca am activat vreo setare,am luat manualul la rand nu i-am dat de cap.Am facut reset la setarile din fabrica, nimic ramane casca cu microfon activata.Va rog un mic ajutor chiar si cea mai mica parere imi e de folos.Multumesc!

#10
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,145
  • Înscris: 05.12.2002
S-a busit mufa de la casti. Poti incerca sa bagi/scoti castile, poate-si da drumul.

#11
soasyyy

soasyyy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 13.01.2009

View Postal3csss, on 6th June 2011, 22:53, said:

salut
am o intrebare pentru cei care detin S`ul...voua va merg skin`urile de pe htc hub ?
intreb deoarece este singura categorie din care nu pot sa downloadez...adica pot, imi apar ca si downloaded la notifications, dar cand intru sa le vad imi apar tot cele 2 preinstalate | in schimb la "my downloads" din hub, aceste skin`uri apar "downloading"...vro' idee ?

mie imi merg.

#12
Edwin6000

Edwin6000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,686
  • Înscris: 26.02.2011
Salutare tuturor.Sunt detinatorul unui htc wildfire s de aproximativ 2 zile si am intampinat o problema.Cand dau luminozitatea la minim,si il blochez,atunci cand incerc sa-l deblochez nu mai se aprinde ecranul,ci doar tastele.Daca dau luminozitatea la jumatate sau maxim,si il blochez,nu mai face asa.Ideea e ca am fost cu el la garantie si mi l-au oprit si e posibil sa mi-l schimbe,pt ca nu au trecut 48 de ore.Intrebarea mea este ce ar avea .. adica sunt curios de ce face asa.In magazin au incercat aceeasi chestie si pe alt tel identic,si nu a avut problema asta.Va multumesc si astept parerile voastre.

#13
SebyD

SebyD

    Radio de la A la... Play!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,437
  • Înscris: 20.11.2010
Probabil o eroare din sistemul de operare. Un hard reset ar fi rezolvat problema mai mult ca sigur.
Sper ca garantia e asigurata de Cordon Electronics si nu de Vodafone Romania...

#14
Edwin6000

Edwin6000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,686
  • Înscris: 26.02.2011
Am facut un Hard Reset si problema s-a repetat.Si apropo de garantie,e vreo problema cu vodafone-ul ?:)

#15
SebyD

SebyD

    Radio de la A la... Play!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,437
  • Înscris: 20.11.2010
Problema e ca singurul service AUTORIZAT HTC pentru Romania, este Cordon Electronics.
Nu stiu ce autorizatie are Vodafone cand vine vorba de service pentru HTC, deci nu am incredere foarte mare.

#16
Edwin6000

Edwin6000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,686
  • Înscris: 26.02.2011
Astazi am fost la reprezentanta vodafone arsis si am primit aprobare sa mi se schimbe telefonul.Am luat un alt htc wildfire s,care face aceeasi chestie(telul era pe stoc).Nu l-am luat pe acesta acasa,ci astept sa vina alta masina cu alt lot.Ce parere aveti?Sa fie problema aceasta la toate?

#17
Edwin6000

Edwin6000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,686
  • Înscris: 26.02.2011
Salutare.Am un htc wildfire s de 4 zile si constat cu tristete ca bateria ma tine aprox o zi.Este normal?

#18
Gabyyy93

Gabyyy93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 17.12.2009
Daca toata ziua vorbesti la telefon sau navighezi pe net e ok sa te tina 1 zi. Pe mine la un LG ma tinea 3-4 ore daca ma jucam incontinuu pe net. Daca nu prea il folosesti si dai doar cateva apeluri scurte nu e ok sa te tina 1 zi. Eu in prezent am un Nokia 2730 care e blocat pe GSM only si il folosesc doar pentru voce si ma tine 5 zile bateria. Vorbesc cam 50 minute pe zi.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate