Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 

Durere deasupra buricului

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
blowrabbit

blowrabbit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 16.01.2011
Salut. Numele meu este Catalin si am o problema de 3 zile. Pur si simplu mi s-a facut ca o "galma" fix deasupra buricului , care ma doare. Mentionez ca am mai patit odata asa dar mi-a trecut ( mai demult ) , dar acum ma ingrijoreaza ca deja au trecut cateva zile si durerea persista. De obicei ma doare cand trag de coloana in spate sau ( uneori ) cand calc . Multumesc anticipat.

#2
green_

green_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 11.04.2011

 blowrabbit, on 27th April 2011, 14:28, said:

Salut. Numele meu este Catalin si am o problema de 3 zile. Pur si simplu mi s-a facut ca o "galma" fix deasupra buricului , care ma doare. Mentionez ca am mai patit odata asa dar mi-a trecut ( mai demult ) , dar acum ma ingrijoreaza ca deja au trecut cateva zile si durerea persista. De obicei ma doare cand trag de coloana in spate sau ( uneori ) cand calc . Multumesc anticipat.

Regiunea superioara a abdomenului (epigastrica):


Este situata deasupra zonei periombilicale iar durerile resimtite aici corespund de regula unor afectiuni ale stomacului, cel mai frecvent fiind vorba de ulcerul peptic. Dureri persistente in aceasta regiune pot fi semnalul unor probleme pancreatice sau ale vezicii biliare.



http://healthy.kudik...abdominala.html

Deasupra ombilicului. Chiar deasupra ombilicului este zona epigastrica. Aici puteti astepta sa resimtiti durerile provocate de aciditatea gastrica. Durerea persistenta in aceasta zona poate, de asemenea, semnala o problema a partii superioare a intestinului subtire (duoden), a pancreasului sau cii biliare.

http://www.mediculta...-abdominale.php

#3
gniros

gniros

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,173
  • Înscris: 11.03.2009
Pare a fi hernie ombilicala. Daca da, trebuie operat.

Edited by gniros, 27 April 2011 - 13:54.


#4
blowrabbit

blowrabbit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 16.01.2011

 gniros, on 27th April 2011, 14:52, said:

Pare a fi hernie ombilicala. Daca da, trebuie operat.
Nu prea corespunde hernia ombilicala cu ce am eu..
Inafara de 2-3 scandemberg-uri nu am facut efort in ultimu timp , asa ca nu prea vad de ce as face asa ceva..

Edited by blowrabbit, 27 April 2011 - 15:29.


#5
JayBird

JayBird

    IT Professional

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,511
  • Înscris: 15.09.2009
Atunci poate este o tumoare care a crescut acolo... Du-te la doctor pana nu se raspandeste si la alte organe din organism daca nu a facut-o deja...

#6
gniros

gniros

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,173
  • Înscris: 11.03.2009

 blowrabbit, on 27th April 2011, 16:25, said:

Nu prea corespunde hernia ombilicala cu ce am eu..
Inafara de 2-3 scandemberg-uri nu am facut efort in ultimu timp , asa ca nu prea vad de ce as face asa ceva..

Ar mai fi omfalita -adica o inflamatie la nivelul ombilicului dar in cazul asta se vede rosu la exterior ca atunci cand ai o infectie superficiala.

#7
blowrabbit

blowrabbit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 16.01.2011
Va multumesc mult baieti , se pare ca m-a diagnosticat doctorita de familie cu hernie ombilicala.. mi-a dat trimitere si maine sa vad ce si cum. Mi-a spus ca as putea sa mai intarzii operatia cu Fastum gel , dar tot sunt nevoit sa o fac , deoarece revine problema , mai ales ca nu e prima data .  :thumbdown:
Prima operatie  :peacefingers: :deadtongue:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate