Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

diferenta dintre TEMS si suspensie normala la Land Cruiser

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
dutu24

dutu24

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 26.04.2011
Salut. Sunt nou pe-aici si nu stiu daca mai este asa un topic. Am un LC120 din 2006 echiparea VIP cu TEMS si prin anumite conjuncturi am gasit sa-l schimb cu unul mai nou cu km mai putini dar fara TEMS. Restul echiparilor sunt identice. Ma cramponez de acest Tems. Singura diferenta pe care am simtit-o eu a fost rigiditatea mai mari la cea cu suspensie normala. care e parerea voastra, a cunoscatorilor? eu desi o am de 4 ani sincer nu prea am fost off-road cu ea si nici nu stiu prea multe despre ce poate face. Multumesc

#2
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
parerea mea, daca nu ai probleme cu masina nu are rost sa o schimbi cu alta la fel (vorba vine) doar pt ca este cu 2 ani mai noua.

#3
pinkhelmet

pinkhelmet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 16.02.2006
TEMS (Toyota Electronic Modulated Suspension) inseamna senzori in plus si amortizoare mai complicate (deci mai scumpe).

Daca nu folosesti masina in afara strazilor e clar mai comoda varianta cu TEMS in timp ce pentru offroad e mai indicata suspensia clasica; eu pe cea clasica as lua-o (dar eu conduc de fel un Suzuki cu punti rigide asa ca nu ma deranjeaza diferenta de comfort).

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate