Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

URGENT-3 puiuti de pisica, Braila

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#37
Deria_Leena26

Deria_Leena26

    WYSIWYG

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,650
  • Înscris: 11.05.2006

 Dida, on 22nd April 2011, 17:53, said:

I-ai lasat pe cei 2 in gradinita aceea de care spuneai? :(

Dida, da. A fost o decizie dificila de luat, insa nu am avut ce face. Nimeni nu si-a luat niciun angajament. Am pastrat-o in casa pe Negruta, pisicuta neagra mica. Intr-o cutie inalta, in care a rezistat, singura, o zi. Cum, necum, a iesit de acolo, catarandu-se iar si iar si iar. Soacra mea trebuia sa aiba grija de amandoua, insa ea nu este obisnuita cu animalele si nu pune mana pe ele, de frica, de greata. Cand a iesit Negruta prima data, m-a sunat ca nu o poate prinde si ca incearca sa o "mature" cu o carte, s-o aduca pe un carton, dupa care sa ridice cartonul si s-o puna inapoi in cutie.

Am tinut-o separat din doua motive:

1. Intai, am lasat-o pe Molly bleaga, somnolenta si vomitatoare. Asta pe langa ca era suparata. Am plecat cu inima stransa. Molly statuse in bucatarie, cu motanelul galbior, amandoi mancasera aceeasi mancare, amandoi vomasera. Cel mic si-a revenit pana sa plecam, Molly, nu, asa ca am plecat cu inima stransa. Cumnata mea i-a administrat picaturi de Metoclopramid, in apa. Acum e bine.

2. Nu stia sa faca la litiera si m-am temut ca gasesc numai rahati de pisicuta prin casa. Din fericire, odata ajunsa langa Molly, a invatat sa faca la litiera. Buna profesoara Molly, ea l-a invatat si pe cel portocaliu.

Fiind asa de ingrijorata pentru Molly, am hotarat sa NU mai aduc in casa orice animal pe care il gasesc abandonat. Cu regret, va conta starea in care se afla acesta, pentru ca nu doresc sa imi imbolnavesc pisica mea draga si frumoasa din cauza ca imi asum responsabilitati mai mari decat pot duce. Sa tot stau cu morcovul, sa nu se imbolnaveasca fetita, pisica, noi.

Asa ca, acum, le-am facut o baie buna la amandoua (Molly inca naparleste groaznic). Se joaca si se inteleg. Ceea ce e bine. Negruta a crescut. Stau lungite amandoua pe covor, aici, langa mine.

#38
Dida

Dida

    Passion for rings.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 25.07.2006
Dar pe restul, cei 2 gri, i-ai dat la bucuresti?

#39
Deria_Leena26

Deria_Leena26

    WYSIWYG

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,650
  • Înscris: 11.05.2006

 Dida, on 28th April 2011, 03:06, said:

Dar pe restul, cei 2 gri, i-ai dat la bucuresti?

Unul a plecat la Ploiesti, cu autocarul, a vorbit destinatara cu soferul, o doamna de nota 10, pisicul a ajuns in conditii f. OK acolo, am primit si poze. Era pentru baietelul ei, de 10 ani, caruia tocmai ii murise motanul. De batranete.

Pe celalalt l-am dus eu la Bucuresti, l-a preluat o domnisoara draguta, ne-am intalnit in gara.

Trist ca m-a contactat cineva pe data de 24 si altcineva pe data de 27 pentru motanelul portocaliu. Din pacate, prea tarziu, acel URGENT nu a atras atentia la timp. :( Ma duc acum sa vad ce mai e pe la culcusul acela.

Micuta neagra e inca la noi, o sa pun anunt separat pentru ea, acum a mai crescut putin si face si la tavita, avantaj.

#40
Dida

Dida

    Passion for rings.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 25.07.2006
Am inteles, mna, poate o sa-l gaseasca cineva pe cel portocaliu.

Mult succes cu negruta!

#41
Deria_Leena26

Deria_Leena26

    WYSIWYG

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,650
  • Înscris: 11.05.2006

 Dida, on 28th April 2011, 11:40, said:

Am inteles, mna, poate o sa-l gaseasca cineva pe cel portocaliu.

Mult succes cu negruta!

Am fost la culcus, nu mai erau decat cutiile (cineva adusese, se pare, inca un pisoi, pentru ca mai era o cutie cu o bucata de blana sintetica neagra in ea). Au disparut si vasele de mancare si apa, si pisoii. Nu erau nicaieri in apropiere, nici vii, nici morti.

Negruta... Hm... La cum o imbratisa Molly azi si o spala, mi-e ca se "lipeste" si asta de noi...

#42
Dida

Dida

    Passion for rings.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 25.07.2006
:lol:
Super atunci :D

#43
Deria_Leena26

Deria_Leena26

    WYSIWYG

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,650
  • Înscris: 11.05.2006

 Dida, on 28th April 2011, 17:07, said:

:lol:
Super atunci :D

Attached Files



#44
cojocaru-diana

cojocaru-diana

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 500
  • Înscris: 17.05.2009
Ce dragut?
Ce faci, il opresi pe pitic?

#45
Dida

Dida

    Passion for rings.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 25.07.2006
Awww, cum sa-i desparti cand dorm asa? :heart:

#46
Deria_Leena26

Deria_Leena26

    WYSIWYG

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,650
  • Înscris: 11.05.2006

 Dida, on 29th April 2011, 00:04, said:

Awww, cum sa-i desparti cand dorm asa? :heart:

Dida, poti edita sau sterge anunturile postate pe celelalte site-uri? Sa spui ca s-a rezolvat situatia?

Asa doarme Molly:

Si asa, Negruta, in culcusul lui Molly, bineinteles:

Attached Files


Edited by Deria_Leena26, 02 May 2011 - 13:43.


#47
Dida

Dida

    Passion for rings.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 25.07.2006
O sa precizez ca s-a rezolvat.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate