Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Runcu-Valea de Pesti (prin cheile Sohodolului)

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
4rings

4rings

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 07.04.2008
As vrea la o sapt dupa pasti sa fac traseul asta  cu un jimny, o vitara si un land rover toate 4x4 .stie cineva daca se poate parcurge ?

#2
cezarm

cezarm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 29.08.2008

 4rings, on 15th April 2011, 20:10, said:

As vrea la o sapt dupa pasti sa fac traseul asta  cu un jimny, o vitara si un land rover toate 4x4 .stie cineva daca se poate parcurge ?

Cred ca da, si chiar fara probleme. Drumul nu ajunge la altitudine f. mare, abia ajunge la pragul la care se face tranzitia de la foiase la conifere. In cea mai mare masura se merge doar prin padure si s-ar putea sa fie ceva noroaie dar cu "sculele" enumerate se va putea face fara probleme. Singura parte mai dificila este reprezentata de coborarea spre Valea cu Pesti (cca. 2-3 km), dar a fost asa perceputa de noi fiind cu Outback, Allroad si Forester. Cu ce vreti sa parcurgeti voi nu veti avea probleme.
Ar fi interesant sa continuati pe DN 66A pe la Lacul Iovanu. Trebuie sa va interesati in zona daca este accesibil pe la surpatura da la jumatatea lacului de acumulare Iovanu. Din ceea ce am vazut anul trecut in iulie-august parea destul de trainica improvizatia care a permis traversarea surpaturii. Drum bun si abia astept sa ne impartasiti din impresii!

#3
4rings

4rings

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 07.04.2008

 cezarm, on 16th April 2011, 15:10, said:

Cred ca da, si chiar fara probleme. Drumul nu ajunge la altitudine f. mare, abia ajunge la pragul la care se face tranzitia de la foiase la conifere. In cea mai mare masura se merge doar prin padure si s-ar putea sa fie ceva noroaie dar cu "sculele" enumerate se va putea face fara probleme. Singura parte mai dificila este reprezentata de coborarea spre Valea cu Pesti (cca. 2-3 km), dar a fost asa perceputa de noi fiind cu Outback, Allroad si Forester. Cu ce vreti sa parcurgeti voi nu veti avea probleme.
Ar fi interesant sa continuati pe DN 66A pe la Lacul Iovanu. Trebuie sa va interesati in zona daca este accesibil pe la surpatura da la jumatatea lacului de acumulare Iovanu. Din ceea ce am vazut anul trecut in iulie-august parea destul de trainica improvizatia care a permis traversarea surpaturii. Drum bun si abia astept sa ne impartasiti din impresii!

Surpatura este pe traseul Campu lui Neag - Herculane?
Pe 29-30 aprilie vrem sa mergem de la Deva -Campul lui Neag - Herculane si la intoacere sa includem traseul mai sus mentionat.Am putea intampina probleme pe Campu lui Neag - Herculane?

#4
cezarm

cezarm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 29.08.2008
Exact! Mai precis cam pe la jumatatea segmentului de traseu ce trece pe langa Lacul Iovanu. Am atasat si niste poze si incerc sa atasez si un mic fisier video.

Attached Files

  • Attached File  a.jpg   205.52K   82 downloads
  • Attached File  b.jpg   151.72K   70 downloads
  • Attached File  c.jpg   167.51K   62 downloads
  • Attached File  31.07.2010.wmv   7.38MB   49 downloads


#5
Buhani73

Buhani73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 803
  • Înscris: 05.11.2008
buna
hai ca va intreb si eu ceva-mai spre vara as vrea sa merg si eu prin locurile acelea.masina este un focus 1 si va rog sa-mi spuneti pana unde as putea inainta, ma refer la zona Campu lui Neag.
va multumesc

#6
rares728

rares728

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 04.08.2008
Salut,

  Am facut ieri traseul dinspre Valea de Pesti spre Runcu - se poate face fara proleme.

#7
4rings

4rings

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 07.04.2008
multumesc. am fost si noi, traseul e accesibil pt. auto cu garda inalta

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate