Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip
 Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat
 bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard
 Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa
 

nume

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
ella1

ella1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 13.04.2011
M-i se intampla de ceva timp sa ma trezeasca o voce foarte clara, care imi striga numele. Si acum m-i se face pilea gaina cand ma gandesc. E asa ciudata. Parca e voce feminina si extrem de aproape de mine. La trezire sunt singura in camera. :mellow:  Ce e putin ciudat, daca ma pot exprima asa , este ca nu numai eu o aud. Bunica mea( eu locuiesc decat cu ea) ma intreaba in fiecare zi : "m-ai strigat?" stiti cum sunt batranii: mai atipesc si in momente ale zilei, nu au neaparat somnul de seara. Se uita mereu ciudat la mine cand ii spun ca nu am strigat-o si are impresia ca o mint si vreau sa rad de ea :o . Am avut si acum cativa ani problema asta, urmata de alte chestii ciudate si urate, am chemat preotul in casa si s-a linistit totul. Insa de cateva sapt, ma gandesc cu groaza la intuneric, nu vreau sa vina noaptea si sa inchid ochii. uneori ma gandesc cat de penibila sunt ca la varsta de 21 de ani sa ma tem asa subit de el, insa nu e nimic voit. Am impresia foarte clara ca ceva din intuneric se uita la mine. Imi bate extrem de rau inima ca si cand ... nu stiu.. te sperii de ceva, nu stiu cum sa explic. Incerc sa ma gandesc la ceva frumos, la dzeu de foarte multe ori  :notangel: . In vise imi apar unoeri cosciuge goale, intuneric, ceata, oameni in negru si totul se termina in vocea care ma trezeste : " gabriela?" ce m-i se intampla?  :console:

#2
errai

errai

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,154
  • Înscris: 08.05.2010
Astea sumt problema de creier, nu exista fantome, draci, diavoli etc.
Creierul tau isi pierde increderea cand nu se mai poate baza pe deplin pe simtul numit vaz.
Du-te stai 10 ore in intuneric, e foarte frumos si placut, din cauza ca suntem dezumanizati cu multe tampenii in ziua de azi multi oameni de la oras nu stiu ce este intunericul sau cum e sa dormi pe intuneric bezna, doar daca nu ai draperii desigur. Alt factor care mai amplifica aceasta panica mai este credinta. Atata timp cat crezi in voci, fantome, demoni, ingeri, minuni etc, ele vor exista permanent.
Ce sa faci???Aduni o gasca de prieteni, te duci in discoteca, fumezi si te imbeti pana nu mai poti, ajungi acasa si te culci, nu vei mai auzi nimic garantat in urmatoarele 3 zile.

#3
nikeone

nikeone

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,199
  • Înscris: 04.07.2010
Ai testat metoda? :naughty:

#4
SuperMelon

SuperMelon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,458
  • Înscris: 23.06.2009
Am testat-o eu.

#5
poadol

poadol

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,104
  • Înscris: 13.12.2010

View Postella1, on 13th April 2011, 20:26, said:

M-i se intampla de ceva timp sa ma trezeasca o voce foarte clara, care imi striga numele. Si acum m-i se face pilea gaina cand ma gandesc. E asa ciudata. Parca e voce feminina si extrem de aproape de mine. La trezire sunt singura in camera. :mellow:  Ce e putin ciudat, daca ma pot exprima asa , este ca nu numai eu o aud. Bunica mea( eu locuiesc decat cu ea) ma intreaba in fiecare zi : "m-ai strigat?" stiti cum sunt batranii: mai atipesc si in momente ale zilei, nu au neaparat somnul de seara. Se uita mereu ciudat la mine cand ii spun ca nu am strigat-o si are impresia ca o mint si vreau sa rad de ea :o . Am avut si acum cativa ani problema asta, urmata de alte chestii ciudate si urate, am chemat preotul in casa si s-a linistit totul. Insa de cateva sapt, ma gandesc cu groaza la intuneric, nu vreau sa vina noaptea si sa inchid ochii. uneori ma gandesc cat de penibila sunt ca la varsta de 21 de ani sa ma tem asa subit de el, insa nu e nimic voit. Am impresia foarte clara ca ceva din intuneric se uita la mine. Imi bate extrem de rau inima ca si cand ... nu stiu.. te sperii de ceva, nu stiu cum sa explic. Incerc sa ma gandesc la ceva frumos, la dzeu de foarte multe ori  :notangel: . In vise imi apar unoeri cosciuge goale, intuneric, ceata, oameni in negru si totul se termina in vocea care ma trezeste : " gabriela?" ce m-i se intampla?  :console:

Vezi prea des "partea goala a paharului" in viata de zi cu zi. Incearca in timpul zilei sa-ti "umpli" mintea realmente cu lucruri pozitive sau placute si sa vezi cum dispar si visele aiurea si vocea care te cheama. Si alunga frica, teama.

#6
ella1

ella1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 13.04.2011

View Posterrai, on 13th April 2011, 20:38, said:

Astea sumt problema de creier, nu exista fantome, draci, diavoli etc.
Creierul tau isi pierde increderea cand nu se mai poate baza pe deplin pe simtul numit vaz.
Du-te stai 10 ore in intuneric, e foarte frumos si placut, din cauza ca suntem dezumanizati cu multe tampenii in ziua de azi multi oameni de la oras nu stiu ce este intunericul sau cum e sa dormi pe intuneric bezna, doar daca nu ai draperii desigur. Alt factor care mai amplifica aceasta panica mai este credinta. Atata timp cat crezi in voci, fantome, demoni, ingeri, minuni etc, ele vor exista permanent.
Ce sa faci???Aduni o gasca de prieteni, te duci in discoteca, fumezi si te imbeti pana nu mai poti, ajungi acasa si te culci, nu vei mai auzi nimic garantat in urmatoarele 3 zile.
mda. bine  :thumbdown:

#7
cutepoison1994

cutepoison1994

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 02.09.2010
Mi s-a intamplat o singura data, acum cativa ani. Fratele meu mai mic "visase" o astfel de voce. El fiind mic, vine la mine in camera si imi spune. Dupa cam o ora, visez aceeasi voice feminina, asemanatoare unei cunostinte[care, btw, e in viata-ca sa nu intelegeti ca e vorba de fantome ' n ' shit]. Nu prea se distingea ce spunea. A fost cam ciudat.

#8
baby_dulcica

baby_dulcica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 23.05.2010

View Postella1, on 13th April 2011, 20:26, said:

M-i se intampla de ceva timp sa ma trezeasca o voce foarte clara, care imi striga numele.

Si eu am patit asta de cateva ori, dar nu ma striga doar o data, ci de mai multe ori. De vreo doua ori am auzit`o chiar si la 2-3 secunde dupa ce m`am trezit. Nu am mai spus nimanui si nici nu credeam ca a mai patit cineva asta. Ma bucur ca ai deschis subiectul :)

#9
Baghe

Baghe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 910
  • Înscris: 30.01.2006

View PostSuperMelon, on 13th April 2011, 21:04, said:

Am testat-o eu.

Si, ce mai astepti? Impartaseste-ne  experienta!

Edited by Baghe, 17 July 2011 - 16:54.


#10
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,041
  • Înscris: 31.07.2007
Si io vizez o voce ragusita care-mi zice: "Dorele, n-ai o țâgară?". Cand ma trezesc imi dau seama ca nu ma cheama Dorel.

#11
searcher-star

searcher-star

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,274
  • Înscris: 07.01.2009

View Postella1, on 13th April 2011, 20:26, said:

M-i se intampla de ceva timp sa ma trezeasca o voce foarte clara, care imi striga numele. Si acum m-i se face pilea gaina cand ma gandesc. E asa ciudata. Parca e voce feminina si extrem de aproape de mine. La trezire sunt singura in camera. :mellow:
Dupa unii exista spirite care te cheama si daca le raspunzi, mori.
Poate, cel mai probabil, e doar un vis, o reactie datorata unei anume probleme care te viziteaza iar.
Just in case, nu raspunde.

#12
altnume

altnume

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,822
  • Înscris: 30.01.2010

View Postella1, on 13th April 2011, 20:26, said:

M-i se intampla de ceva timp sa ma trezeasca o voce foarte clara, care imi striga numele. Si acum m-i se face pilea gaina cand ma gandesc. E asa ciudata. Parca e voce feminina si extrem de aproape de mine. La trezire sunt singura in camera. :mellow: Ce e putin ciudat, daca ma pot exprima asa , este ca nu numai eu o aud. Bunica mea( eu locuiesc decat cu ea) ma intreaba in fiecare zi : "m-ai strigat?" stiti cum sunt batranii: mai atipesc si in momente ale zilei, nu au neaparat somnul de seara. Se uita mereu ciudat la mine cand ii spun ca nu am strigat-o si are impresia ca o mint si vreau sa rad de ea :o . Am avut si acum cativa ani problema asta, urmata de alte chestii ciudate si urate, am chemat preotul in casa si s-a linistit totul. Insa de cateva sapt, ma gandesc cu groaza la intuneric, nu vreau sa vina noaptea si sa inchid ochii. uneori ma gandesc cat de penibila sunt ca la varsta de 21 de ani sa ma tem asa subit de el, insa nu e nimic voit. Am impresia foarte clara ca ceva din intuneric se uita la mine. Imi bate extrem de rau inima ca si cand ... nu stiu.. te sperii de ceva, nu stiu cum sa explic. Incerc sa ma gandesc la ceva frumos, la dzeu de foarte multe ori :notangel: . In vise imi apar unoeri cosciuge goale, intuneric, ceata, oameni in negru si totul se termina in vocea care ma trezeste : " gabriela?" ce m-i se intampla? :console:


Sper ca ai scapat din aprilie si pana acum in septembrie.
O sa iti spun tie si celor care stiu despre ce vorbesc, prin ce am trecut eu.
Cu multi ani in urma, eram un practicant sarguincios al crestinismului in litera si spiritul lui.
Ma spovedeam periodic la un duhovnic calugar (la patriarhie).
La cativa ani de cand ma cunostea, duhovnicul (intr/o discutie) m/a intrebat daca nu am auzit asa uneori o voce care ma striga.
Eu l/am intrebat daca nu cumva vorbeste de vocea constiintei.
Nu, a spus el, vorbesc de ingerul pazitor.
Nu am auzit parinte, am raspuns.
Nu mai retin exact la cat timp, dar dupa acest eveniment :w00t: noaptea in timp ce dormeam (e legat de atingerea starii dintre veghe si somn, nu de noapte sau zi), m/am auzit strigat pe numele mic, de undeva de f. aproape, eram convins ca m/a strigat cineva din membri familiei si am raspuns, da.
Am iesit din camera si nu era nimeni, dimineata i/am intrebat pe/ai mei si nici unul nu stia nimic.
De atunci, cat am tinut legatura cu popa, m/am tot auzit strigat (din cand in cand), ba mai mult, si sora mea s/a auzit strigata uneori.
Din anumite motive am intrerupt colaborarea cu acel prot si cu oricare altul, de atunci nu m/a mai strigat nici dracu', multi ani, pana intr/o zi.
Care zi a fost precedata de faptul ca am cunoscut o persoana initiata intr/un anumit sistem initiatic.
Dupa ce ne/am cunuscut putin mai bine ma aud din nou strigat la fel ca in urma cu 15 ani.
Intrucat eram sigur ca ea a fost cea care a provocat aceasta, i/am cerut socoteala.
A zis ca uneori minte ne joaca feste, eu insa am insistat intrucat nu aveam nici un dubiu ca evenimentul e legat de intalnirea cu ea.
Atunci a zis ca nu e cazul sa fiu asa de impacientat, deoarece nu e nimic deosebit, ei procedeaza in acest fel unul cu altul si nu se mai supara nimeni, eu de ce ma supar. Bine mai dar una e sa stii si sa poti si tu sa comunici telepatic si alta e sa te trezesti cu o voce care te striga, te intrebi daca nu o iei razna.
Nu am mai tinut legatura cu ea (si grupul lor) prea mult, deoarece nu agream ideologia lor, nu mai m/a strigat nimeni un an.

De mult timp, tineam legatura cu un alt initiat (mai puternic decat tipa aceea si cei din grup), ea stia toata povestea mea cu preotii si biserica (nu am spus/o aici), dupa vre/o 10 ani de cand ne cunosteam, intr/o noapte, aud o voce care m/a salutat intr/o limba asiatica. De aceasta data vocea a fost din launtrul meu nu din afara ca inainte, ba a fost precedata de un zgomot de fond la fel ca atunci cand reglezi frecventa la aparatul radio.
Intrucat eu eram mancat de gaselnite de acest gen, trezindu/ma i/am tras o injuratura pe romaneste.
Cu prima ocazie cand am vorbit cu initiata de care am zis, ma certat groaznic si a fost tare suparata pe mine deoarece m/am comportat asa si nu am vorbit cu vocea sa vad ce vrea (mai tarziu am aflat ca acest tip de comunicare, vorbesc de ultima patanie, se numeste channeling).
Inca nu am acceptat oferta, reversul e dat dracului, asa ca inca sunt in expectativa.
:)

#13
CapitanuPICARD

CapitanuPICARD

    I love SRI & DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,426
  • Înscris: 10.01.2005

View Postella1, on 13th April 2011, 20:26, said:

M-i se intampla de ceva timp sa ma trezeasca o voce foarte clara, care imi striga numele. Si acum m-i se face pilea gaina cand ma gandesc. E asa ciudata. Parca e voce feminina si extrem de aproape de mine. La trezire sunt singura in camera. :mellow:  Ce e putin ciudat, daca ma pot exprima asa , este ca nu numai eu o aud. Bunica mea( eu locuiesc decat cu ea) ma intreaba in fiecare zi : "m-ai strigat?" stiti cum sunt batranii: mai atipesc si in momente ale zilei, nu au neaparat somnul de seara. Se uita mereu ciudat la mine cand ii spun ca nu am strigat-o si are impresia ca o mint si vreau sa rad de ea :o . Am avut si acum cativa ani problema asta, urmata de alte chestii ciudate si urate, am chemat preotul in casa si s-a linistit totul. Insa de cateva sapt, ma gandesc cu groaza la intuneric, nu vreau sa vina noaptea si sa inchid ochii. uneori ma gandesc cat de penibila sunt ca la varsta de 21 de ani sa ma tem asa subit de el, insa nu e nimic voit. Am impresia foarte clara ca ceva din intuneric se uita la mine. Imi bate extrem de rau inima ca si cand ... nu stiu.. te sperii de ceva, nu stiu cum sa explic. Incerc sa ma gandesc la ceva frumos, la dzeu de foarte multe ori  :notangel: . In vise imi apar unoeri cosciuge goale, intuneric, ceata, oameni in negru si totul se termina in vocea care ma trezeste : " gabriela?" ce m-i se intampla?  :console:

Vezi ca au aparut cateva carti despre efectele armamentului psihotronic si despre efectele celor care au nimerit intamplator, nevinovati, in raza unei astfel de arme.
Pe mine ma intereseaza prea putin daca ceea ce-ti spun starneste zambete sau nu.
E alegerea ta ce vei face.
Oricum, ai nevoie de ajutorul unui psihoteraput calificat care sa cunoasca domeniul.

Edited by CapitanuPICARD, 28 October 2011 - 16:40.


#14
Alex-Softpedia

Alex-Softpedia

    Împărat Republican

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,383
  • Înscris: 10.03.2009
Se numeste schizofrenie si o au multi, unii aud voci altii vorbesc cu persoane imaginare etc. O fobie poate degenera in schizo cu timpul.

#15
CapitanuPICARD

CapitanuPICARD

    I love SRI & DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,426
  • Înscris: 10.01.2005
Da, superficial vorbind poti spune ca e schizofrenie.
Dar nu tine vrajeala. ;)

Doar o persoana superficiala poate pune acest daignostic fara sa cunoasca sau fara macar sa fie curios sa cunoasca modul in care actioneaza armamentul psihotronic.
Cu atat mai mult, daca subiectul accepta acest diagnostic fatalist din partea unui psihoterapeut ce nu stapaneste bine problema... isi merita soarta.
Fenemenul de producere a unei voci direct in creier ("ocolind" urechea) a fost pus la punct de rusi acum multa vreme. Nu mai e nici o noutate.

#16
pisa09

pisa09

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 04.12.2011
Salut!
Faze asemanatoare li s-au intamplat parintilor mei, care dormeau in camere diferite. Au auzit noaptea o voce tare spunand "mori" (mama mea era bolnava de cancer). Apoi tatal meu s-a sculat cu parul maciuca, mama era in fund cu gura cascata si l-a intrebat pe tata : "Ai auzit si tu?".

Alta faza i s-a intamplat matusii mele. O striga o voce noaptea. A deschis ochii, n-a vazut nimic si-a tras plapuma pe ea si nu a spus nimic 2 ani, de jena sa nu fie ridicola.

Toate acestea le-au dezvaluit, dupa ce eu am avut mai multe experiente paranormale, pe care le-am spus cu glas tare.

In primul caz a fost vocea bunicului meu mort (asa am simtit eu, preotul n-a fost de aceiasi parere), in cazul 2 nu stiu.

#17
Topp

Topp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,077
  • Înscris: 26.08.2008
Naspa  este ca initiatoarea topicului nu ne-a mai scris nimic.
O fi  cedat chemarilor?!  :deadtongue:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate