Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

Nokia N8

- - - - -
  • Please log in to reply
6613 replies to this topic

#19
rodmanel

rodmanel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 21.09.2006
:)))....imi lacrimeaza ochii....citesc de cateva ore toate paginile topicului astuia sa vad parerea voastra despre N8.....am zis sa nu deschid un nou topic doar pentru o banala intrebare.....am nevoie de un  telefon care sa se miste bine cu trimiterea si primirea mailurilor (eventual sa mearga sa printez de pe el direct pe o imprimanta cu wi-fi ), sami fie la indemana yahoo messenger si sa stea conectat nonstop, ecranul sa fie maricel ( palma de 22 cm :) ), dar cu touchscreen, sa faca poze mai clare ca N82 ( 5mpx ), sa mearga angry birds, .......si cam atata.....
     Ma tot uit de cateva zile la un telefon care sami placa si mam oprit la 2 dintre ele dar nu stiu ce sa aleg........NOKIA N8 sau HTC DESIRE HD  .........ii rog pe cei care au butonat aceste 2 telefoane sau au habar de ele sami dea un sfat....Stima :) !

#20
haskell444

haskell444

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 19.12.2010

View Postrodmanel, on 13th April 2011, 22:17, said:

........NOKIA N8 sau HTC DESIRE HD  .........ii rog pe cei care au butonat aceste 2 telefoane sau au habar de ele sami dea un sfat....Stima :) !
Desire HD, fara indoiala, insa nu ma termina de convins camera aia a lui, chiar daca e de 8 Mpx. Daca mai poti astepta si bugetul nu-i o problema, ar fi Samsung Galaxy S 2, care intr-adevar face tot ce vrei tu.

#21
gorbaciov

gorbaciov

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 23.02.2007

View PostMUR_I0NUT, on 13th April 2011, 23:33, said:

Desire HD, fara indoiala, insa nu ma termina de convins camera aia a lui, chiar daca e de 8 Mpx. Daca mai poti astepta si bugetul nu-i o problema, ar fi Samsung Galaxy S 2, care intr-adevar face tot ce vrei tu.
Merge si n8, ca pe amandoua le am.

#22
rodmanel

rodmanel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 21.09.2006
am uitat sa precizez....nu vreau sa depasesc 1500 lei....pan' la urma e un telefon, dal  in  @#$^&*%...:D.......daca are ce am precizat mai sus imi e de ajuns...

Edited by rodmanel, 13 April 2011 - 23:46.


#23
haskell444

haskell444

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 19.12.2010

View Postgorbaciov, on 13th April 2011, 22:39, said:

Merge si n8, ca pe amandoua le am.
Si te descurci pe mess mai bine decat pe Desire HD? Yahoo nici macar nu are aplicatia Messenger dedicata pt Symbian.

View Postrodmanel, on 13th April 2011, 22:43, said:

am uitat sa precizez....nu vreau sa depasesc 1500 lei....
La banii astia oricum nu iei unul nou, deci eu tot pe Desire HD as merge.

#24
rodmanel

rodmanel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 21.09.2006
mc ionut....momentan inclin spre htc....mai astept pana maine :D

#25
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,522
  • Înscris: 16.12.2006
eu recomand N8 ;)

cat despre pret ia arunca o privire aici !

http://www.officegsm...ACK-c-p5403.htm

un site foarte serios !

#26
rodmanel

rodmanel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 21.09.2006
pe langa 15 milioane diferenta de pret dintre cele 2 telefoane e modica.....oricum voiam n8 verde sau albastru si alea sunt mai scumpe

#27
viaipi

viaipi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 13.06.2010
catalinman - nu stiu cat de serios e site-ul ala avand in vedere ca ei deja au la vanzare samsung galaxy s2.
rodmanel - eu am avut si desire (e adevarat ca nu HD) si nokia n8. Intre cele doua as alege de fiecare data iphone , chiar si 3gs , daca nu vrei sa dai banii pe 4.
Cea mai enervanta chestie la android , si cu asta am terminat-o cu telefoanele care au sistemul asta , e ca la aplicatiile ceva mai mari dupa ce le instalezi in telefon trebuie sa mai si faci download la nu stiu ce fisiere si daca nu ai un router in casa e cam deranjanta partea asta (pentru mine a fost atat de deranjanta incat am vandut desire-ul)
La nokia am renuntat pt ca deh , symbian , dupa ce m-am chinuit vreo saptamana sa-l "hack-uiesc" primeam in continuare erori cu certificatele nesemnate ale aplicatiilor.
In concluzie: Daca vrei nervi cand instalezi aplicatii si un telefon cu un display frumos ia-ti htc desire sau galaxy s , nu desire hd ca arata ca o paleta de ping-pong ... daca vrei nervi , un telefon ce sta bine in mana si o camera foarte buna mergi linistit pe nokia n8 , pacat de telefon pt ca ruleaza pe sistemul ala de operare pentru ca daca ar fii avut alt sistem , sau macar daca ar fii schimbat ceva la symbian ar fii fost unul din cele mai bune telefoane de pe piata.

PS: daca totusi vrei sa-ti iei n8 si il vrei nou uite-te aici . 1499 ron costa unul verde sau albastru.

Edited by viaipi, 14 April 2011 - 01:04.


#28
haskell444

haskell444

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 19.12.2010
@viaipi, pe Android sunt jocuri destul de complexe care au cateva sute de mega....cum altfel, decat coborand acei Mb, vrei sa ai acel joc in telefon? Nu e o chestie ce tine de Android ci de creatorii aplicatiei\jocului si de...logica. Cand stai cate 1 ora cu iPhone-ul conectat la calculator ca sa se sincronizeze cu iTunes (pt a instala acelasi joc de sute de mega) e mai bine? Macar pe Android poti face orice altceva pe telefon in acelasi timp cu download-ul, pe cand pe iPhone....pauza. ;)

#29
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
am HP print server intr-o retea wireless... n-am reusit sa printez cu n8
cum faci o retea/conexiune ad-hoc cu n8???
ma gandesc ce e mai inutil... printarea pe imprimante wifi sau DLNA?

Edited by Nero-d, 14 April 2011 - 07:01.


#30
gorbaciov

gorbaciov

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 23.02.2007
fiecare alege ce-i place

Edited by gorbaciov, 14 April 2011 - 07:36.


#31
rhadoo_ds

rhadoo_ds

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,199
  • Înscris: 19.02.2007
vai lume . .... iar m-am saturat ....
auzi cu ce argument vine ms mur_ionut in comparatia N8, desire HD : Yahoo Messenger ... Lolll

m-am saturat cate chestii inutile se posteaza aici ...

si ca sa vin cu o chestie utila, zic eu, am sa va zic cum am reusit sa sterg widgetul cu ceas de pe primul ecran (ala care nu poate fi sters) fara a instala un FW modificat.

Am urmat un tutorial de pe ipmart legat de "modul pt 6 home screens", dar am zis sa imi bag putin ochiul si prin ce e acolo.

Tot ce trebuie facut e sa editati rootconfiguration.xml (il gasiti aici: 200159c0\install\root_2001f482\hsps\00) si sa modificati:

-<plugins>
    <plugin locking_status="locked" uid="0x2001f48b"/>
    <plugin locking_status="none" uid="0x200286e4"/>
    <plugin locking_status="none" uid="0x200286e5"/>
</plugins>

locked(scris cu bold) in none.

Dupa care salvati si copiati tot folderul in e:\private, reveniti la setarile din fabrica (nu se sterg poze, programe, contacte sau ce mai aveti voi - dar se pierd setarile la home screens, profiluri, mailuri setate) si dupa restart puteti sterge widgetul cu ceasul (si bineinteles puteti adauga 6 home screens in total)

Edited by rhadoo_ds, 14 April 2011 - 08:33.


#32
rodmanel

rodmanel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 21.09.2006
or fi ele bune iphoneurile dar le urasc pt conexiunea cu pcul, pur si simplu numi place itunes, vreau un telefon care cand vreau sa copii spre ex. o poza de pe el, sa se conecteze la pc precum un card de memorie, intrun cuvant Simplu.....am avut iphone de ala simplu si ipod touch, amandoua leam vandut datorita chestiei cu conexiunea, miam luat un nokia n82 de care am fost ft multumit, dar, era cu butoane, nu preami place symbianul cu touch screen....cat despre jocuri pe DHD, doar angry birds ma intereseaza, nui problema de marime, am palma pt orice telefon, dar dak e prea mic ma gandesc sa nu deranjeze, nu prea ma vad sa pot apasa cum trebuie pe touchscrenul lui N8....deci tot spre desire hd ma inclin...multumesc:)

Edited by rodmanel, 14 April 2011 - 08:58.


#33
root_cert

root_cert

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,331
  • Înscris: 30.12.2010
era undeva legat de yahoo mess integrat, da este integrat, cu tot cu widget .. cu toate ca si im+sau nimbuzz si restul, tot ai pueta spune integrate ca iti arata mesaj primit si pe homescreen
jocurile pe android au cateva ste de mega, si pe symbian la fel ca ex nfs shift ala si altele nush ce golf ala are 300 si ceva mb
merge ala cu 6 homecreen , prin metoda aia dar trebuie deja sa ai hack, si nu toti si-au facut, ca sa poti extrage file-ul ala , e cum ziceam cu cateva pag in urma , pe topicul mare
oricum screen-uirle vor veni odata cu update-ul ala Anna, acolo poti pune direct din meniu. desi eu spre ex nu fol decat max 2, si asa sunt destule

#34
catalineky

catalineky

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 08.01.2007

View Postrodmanel, on 14th April 2011, 00:17, said:

nu stiu ce sa aleg........NOKIA N8 sau HTC DESIRE HD  .........ii rog pe cei care au butonat aceste 2 telefoane sau au habar de ele sami dea un sfat....Stima :) !
Sfat:
Trebuie sa citesti si posturile de la Samsung, HTC etc . . . te vei convinge ca nu este niciunul perfect :( dar poate vei reusi sa identifici un model care sa corespunda nevoilor tale.

#35
rodmanel

rodmanel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 21.09.2006
de cateva zile ma uit la tot felul de telefoane, cel mai bun pt mine mi se pare htc desire hd, ca toate telefoanele banuiesc ca si htc desire hd au momente proaste, stiu eu, se mai blocheaza uneori, se inchide singur, ramana fara semnal, chestii de genu.....de treburile astea stie cineva ceva ? a patit cineva ceva cu ele ?

#36
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,897
  • Înscris: 14.08.2007
Eldar zice ca a pus deja mana pe un prototip Nokia cu WP7 (ceva gen HTC Mozart zice el, adica asemanator cu dispozitivele WP7 existente) si ca se pregateste un urmas a lui N8 cu WP7 care zice el ca intradevar sa va deosebi de celelalte WP7 ... despre Symbian zice ca PR 2.0 vine prin iulie si pe unele piete august, ca va mai fi un update in toamna dar mai mic si ca PR 3.0 vine doar la anul.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate