Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Nokia N8

- - - - -
  • Please log in to reply
6613 replies to this topic

#37
rhadoo_ds

rhadoo_ds

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,199
  • Înscris: 19.02.2007

View Postroot_cert, on 14th April 2011, 10:39, said:

era undeva legat de yahoo mess integrat, da este integrat, cu tot cu widget .. cu toate ca si im+sau nimbuzz si restul, tot ai pueta spune integrate ca iti arata mesaj primit si pe homescreen
jocurile pe android au cateva ste de mega, si pe symbian la fel ca ex nfs shift ala si altele nush ce golf ala are 300 si ceva mb
merge ala cu 6 homecreen , prin metoda aia dar trebuie deja sa ai hack, si nu toti si-au facut, ca sa poti extrage file-ul ala , e cum ziceam cu cateva pag in urma , pe topicul mare
oricum screen-uirle vor veni odata cu update-ul ala Anna, acolo poti pune direct din meniu. desi eu spre ex nu fol decat max 2, si asa sunt destule

root_cert, nu ai nevoe de hack.
Eu nu am hack pe telefon (imi semnez pe telefon toate aplicatiile care le vreau).

Pur si simplu conectezi telefonul in mass storage si mergi in E:\private (unde E: e partitia de 14,5 gb a telefonului).

Suprascrii folderul respectiv, (editezi xml-ul daca vrei sa poti scoate ceasul sau nu), restore la settings si restart.

Nici un hack(access la foldere system din telefon) nu e necesar, pt ca partitia de 14,5 gb e total vizibila pe PC.

#38
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,514
  • Înscris: 16.12.2006

View Postrodmanel, on 14th April 2011, 10:55, said:

de cateva zile ma uit la tot felul de telefoane, cel mai bun pt mine mi se pare htc desire hd, ca toate telefoanele banuiesc ca si htc desire hd au momente proaste, stiu eu, se mai blocheaza uneori, se inchide singur, ramana fara semnal, chestii de genu.....de treburile astea stie cineva ceva ? a patit cineva ceva cu ele ?
nu inteleg de ce intrebi aici !

vezi si tu pe topicul dedicat !

#39
root_cert

root_cert

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,331
  • Înscris: 30.12.2010

View Postrhadoo_ds, on 14th April 2011, 11:15, said:

root_cert, nu ai nevoe de hack.
Eu nu am hack pe telefon (imi semnez pe telefon toate aplicatiile care le vreau).

Pur si simplu conectezi telefonul in mass storage si mergi in E:\private (unde E: e partitia de 14,5 gb a telefonului).

Suprascrii folderul respectiv, (editezi xml-ul daca vrei sa poti scoate ceasul sau nu), restore la settings si restart.

Nici un hack(access la foldere system din telefon) nu e necesar, pt ca partitia de 14,5 gb e total vizibila pe PC.
aa pui pe E file -ul ala,. at da. ca el cauta oricum mai intai fisiere in C apoi in E apoi daca nu gaseste nimic incarca din Z.

#40
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,871
  • Înscris: 14.08.2007
Doua jocuri noi si cu grafica faina de la 10tons, cei care au facut Sparkle: Azkend si Heroes of Kalevala: http://store.ovi.com...er/10tons Ltd./ ... ca sa va faceti o idee, Sparkle si Heros of Kalevala au 4 stele jumate rating pe iTunes, iar Azkend are 4 stele ... deci sunt jocuri de prima mana, iar implementarea pe S^3 e excelenta ... le puteti gasi pe n8fanclub.com ... impreuna cu Angry Birds Easter Eggs ...

Edited by utopium, 14 April 2011 - 12:16.


#41
ilye

ilye

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 14.02.2010
utopium:
Dar internetul in browser iti merge?

Da imi merge.

Edited by ilye, 14 April 2011 - 12:20.


#42
root_cert

root_cert

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,331
  • Înscris: 30.12.2010

View Postutopium, on 14th April 2011, 13:04, said:

Doua jocuri noi si cu grafica faina de la 10tons, cei care au facut Sparkle: Azkend si Heroes of Kalevala: http://store.ovi.com...er/10tons Ltd./ ... ca sa va faceti o idee, Sparkle si Heros of Kalevala au 4 stele jumate rating pe iTunes, iar Azkend are 4 stele ... deci sunt jocuri de prima mana, iar implementarea pe S^3 e excelenta ... le puteti gasi pe n8fanclub.com ... impreuna cu Angry Birds Easter Eggs ...
pai sparkle era identic la efecte si grafica cu cel de pe PC , ziceai ca e acelasi. doar butoanele din meniu erau altfel aranjate . gen cele de la PopCap. ar fi putut lua toate stelele pentru ca jocul nu avea nimic in minus fata de cel PC. totul era transpus

Edited by root_cert, 14 April 2011 - 12:25.


#43
ilye

ilye

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 14.02.2010
Cum sa sterg un flolder games aflat in meniu?

#44
RCLinno

RCLinno

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 24.08.2007

View Postilye, on 14th April 2011, 14:54, said:

Cum sa sterg un flolder games aflat in meniu?
1. Dezinstalezi toate jocurile din folderul respectiv fie din "Installed Applications", fie exact din folderul Games din meniu (prin Options->Organisze->long press pe fiecare joc in parte->Delete). Sau doar le muti din Games, ideea fiind sa golesti folderul repectiv!
2. Te intorci in meniu... Options->Organize->long press pe folderul Games->Delete.
Asta ar trebui sa rezolve problema!

Edited by RCLinno, 14 April 2011 - 14:14.


#45
ilye

ilye

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 14.02.2010
Mersi am reusit!

#46
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,871
  • Înscris: 14.08.2007

View Postroot_cert, on 14th April 2011, 13:25, said:

pai sparkle era identic la efecte si grafica cu cel de pe PC , ziceai ca e acelasi. doar butoanele din meniu erau altfel aranjate . gen cele de la PopCap. ar fi putut lua toate stelele pentru ca jocul nu avea nimic in minus fata de cel PC. totul era transpus
Heros of Kalevala e chiar fain, m-am jucat un pic :) Fac jocuri cu grafica ca lumea astia de la 10tons, ar trebui sa invete mai multi de la ei cum se fac jocurile ... singura problema e ca dureaza mult pana se incarca si ca nu merge volumul din butoane la nici un joc de-al lor, in rest sunt facute impecabil, se misca excelent, efecte, grafica, sunet faine, tot ce vrei, numai bune de jucat cand ai un pic de timp liber.

#47
viaipi

viaipi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 13.06.2010
mur-ionut: cred ca tu ai o problema cu absolut orice lucru care nu tine de android. cum poti sa zici ca stai cu orele sa sincronizei o aplicatie de cateva sute de mega pe un iphone?
Mai devreme am sincronizat eu cu itunes , pe un 3gs , 14 aplicatii cu o dimensiune totala de 766mb si nu mi-a luat mai mult de 3 minute. Deci nu mai exagera.
La android sa instalezi un singur joc ,  de 100 de mb , stai cel putin 5 minute sa descarce tot de pe internet ... si nu am zis ca ma deranjeaza ca trebuie sa astept sau ceva , am zis pur si simplu ca ma deranjeaza pentru ca eu nu am acasa un router , si nici n-o sa dau bani pe unul doar ca sa bag jocuri pe android , si cred ca sunt mai multe persoane in situatia mea.
Si legat de ce se discuta aici , nu te mai bate cu pumnul in piept legat de galaxy s ... e adevarat , e un telefon frumos , are un display mare si cam atat... eu personal nu am avut galaxy s sa il tin 24/24h in mana dar am umblat destul de mult pe el incat sa-mi fac o parere ... si pot spune ca la specificatiile tehnice nici macar nu se compara cu nokia n8 (iti aduc persoane care folosesc galaxy s de cand a aparut pe piata care au recunoscut ca n8-ul il bate la absolut orice) nici macar procesorul care este de un 1ghz nu se compara cu cel de aprox 600 de la nokia , pentru ca symbianul , atat de buguit si obosit cum este , e mult mai bine optimizat decat androidul si consuma mult mai putin.

Edited by viaipi, 14 April 2011 - 15:47.


#48
haskell444

haskell444

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 19.12.2010

View Postviaipi, on 14th April 2011, 14:46, said:

mur-ionut:
Iti dau dreptate in tot ce ai zis. :OK: Now, live yor life.

#49
root_cert

root_cert

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,331
  • Înscris: 30.12.2010

View Postutopium, on 14th April 2011, 15:42, said:

Heros of Kalevala e chiar fain, m-am jucat un pic :) Fac jocuri cu grafica ca lumea astia de la 10tons, ar trebui sa invete mai multi de la ei cum se fac jocurile ... singura problema e ca dureaza mult pana se incarca si ca nu merge volumul din butoane la nici un joc de-al lor, in rest sunt facute impecabil, se misca excelent, efecte, grafica, sunet faine, tot ce vrei, numai bune de jucat cand ai un pic de timp liber.
pai sunet da, are setari ale lui.. adica pare mai complex asa, decat cu volumul telefonului. e separat

#50
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,871
  • Înscris: 14.08.2007

View Postviaipi, on 14th April 2011, 16:46, said:

mur-ionut: cred ca tu ai o problema cu absolut orice lucru care nu tine de android.
Nu-l mai stresa pe Ionut ca saracul si asa se gandeste sa-si vanda SGS-ul si sa-si ia un N8 sa se poata juca si el Angry Birds Easter Eggs mai repede sau Sparkle, Heros of Kalevala, Azkend ;)

View Postroot_cert, on 14th April 2011, 17:47, said:

pai sunet da, are setari ale lui.. adica pare mai complex asa, decat cu volumul telefonului. e separat
Da, dar puteau sa-i puna si un master volume sau ceva ... e naspa ca nu merg tastele ca la orice alt joc ... in rest sunt excelente jocurile.

#51
Steauaboy95s

Steauaboy95s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,162
  • Înscris: 01.10.2009

View Postutopium, on 14th April 2011, 18:56, said:

Nu-l mai stresa pe Ionut ca saracul si asa se gandeste sa-si vanda SGS-ul si sa-si ia un N8 sa se poata juca si el Angry Birds Easter Eggs mai repede sau Sparkle, Heros of Kalevala, Azkend ;)
Esti de acord cu mine ca daca vrei consola de jocuri iti iei iOS (pentru jocurile deja disponibile) sau Android (pentru faptul ca SE Xperia Play-Urmasul PSP-ului ruleaza android) ?

Hai, du-te si joaca-te in continuare Angry Birds, ca eu am de terminat Splinter Cell Conviction :)

Bye-Bye!

#52
RCLinno

RCLinno

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 24.08.2007
Pentru cei pe carre ii itereseaza...
am gasit un video converter care functoineaza excelent pt. re-encodarea MKV-urilor astfel incat sa le pot  rula pe N8. Sunt super multumit de el, am "retusat" deja 3 episoade din Fringe si se vad LASER! :thumbup:
Episoadele pe care le aveam erau tot in format MKV, dar nu aveam imagine atunci cand le rulam, ci doar sunet. Asadar am lasat partea de audio in formatul initial, cu codec AC3, iar pt video am re-encodat cu Mpeg4 1280X720 (initial era H264). Aplicatia se numeste Freemake Video Converter, iar eu fiind un noob in acest domeniu (acum am incercat treaba asta prima oara) reflecta cat de usor  de folosit este.

#53
santal83

santal83

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 26.02.2008
Ovi Maps v3.07

#54
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
misto asta cu recodarea... deci descarci filmele de pe ... net... le recodezi, le transferi pe tel... si le vezi pe tv prin tel sa inteleg... nu???
pai in timpul asta le vad deja de vreo 6 ori online

@root_cert
stii cei aia yahoo mess??? cred ca nu!
yahoo mess inseamna apel voce, apel video, audibles, IMvironment, photo share, file share, etc... nu un widget amarat care te anunta ca iti scrie cineva

@Steauaboy95s
cand o sa dau in mintea copiilor si o sa vreau sa ma joc o sa-mi iau wii sau ce-o mai fi atunci la moda... nu telefon
ce are joaca cu telefonul?!? jocurile pentru tel sunt absolut patetice si insignifiante in comparatie cu jocurile in adevaratul sens al cuvantului

nu ne mai luam hummer ca consuma prea mult si polueaza... mai bine cu scuteru' sau cu bicla

Edited by Nero-d, 14 April 2011 - 21:47.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate