Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

o intrebare?

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
dedii

dedii

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 07.04.2011
Buna am 17 ani  si sunt foarte speriata..:|
Azi m-am dus la toaleta doarece simnteam nevoia sa fac tr*aba mare,am facut dar ma durea iar la sf am vazut ca si putin sange.Peste vreo 20de min ma duc din nou la toaleta avand aceeasi senzatie dar de data asta ma ustura tare si dupa  vad in toaleta sange,nu foarte mult dar era ceva..
Mama e plecata in strainatate,asa ca am sunat o prietena buna de familie,si mi-a zis ca probabil de la hemoroizi..dar nu stie sigur..
Eu de stat in picioare mult nu stau,nu fac nici sport si nici pe scaun nu stau mult adica la liceu ce stau..
Asa normal nu ma doare decat foarte putin..
Spuneti-mi si mie o parere..va rog.Multumesc.

#2
poadol

poadol

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,104
  • Înscris: 13.12.2010

View Postdedii, on 7th April 2011, 22:18, said:

Buna am 17 ani  si sunt foarte speriata..:|
Azi m-am dus la toaleta doarece simnteam nevoia sa fac tr*aba mare,am facut dar ma durea iar la sf am vazut ca si putin sange.Peste vreo 20de min ma duc din nou la toaleta avand aceeasi senzatie dar de data asta ma ustura tare si dupa  vad in toaleta sange,nu foarte mult dar era ceva..
Mama e plecata in strainatate,asa ca am sunat o prietena buna de familie,si mi-a zis ca probabil de la hemoroizi..dar nu stie sigur..
Eu de stat in picioare mult nu stau,nu fac nici sport si nici pe scaun nu stau mult adica la liceu ce stau..
Asa normal nu ma doare decat foarte putin..
Spuneti-mi si mie o parere..va rog.Multumesc.

E posibil sa fie ce ti-a zis prietena de familie, dar cel mai sigur este daca mergi la doctor sau medicul de familie.

#3
Sorin84k

Sorin84k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 17.02.2008
Hemoroizi cred si eu ca sunt.
Mergi la dr. de familie, si e posibil sa iti dea trimitere la alt dr. pentru investigatii.
Eu zic sa nu stai, ca daca se agraveaza se ajunge la interventie chirurgicala.

#4
dedii

dedii

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 07.04.2011
Imi este si frica si rusine,dar cred k maine o sa ma duc..nu vreau sa se ajunga la operatie pt ca asa mai am 2 in vara asta:|
Mersi ca mi-ati raspuns:*

Precizez ca beau lichide,mananc ciorbita chiar si ieri am mancat,nu am probleme cu scaunul..azi dintr-o data s-a intamplat.

#5
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
Nu e neaparat din cauza unor presupusi hemoroizi, poate fi si altceva mult mai minor. Ori daca nu ai avut probleme pana acum, e clar ca nu poate fi nici vorba de hemoroizi.
Nu te alarma, mergi intai la medicul de familie.

Edited by ripper, 07 April 2011 - 21:42.


#6
problematicul

problematicul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 357
  • Înscris: 21.08.2008
pune mana si fa miscare, nu sta cu fundul numai pe capapea si pe scaun la calculator, miscarea e esentiala, mai ales acum.

#7
dedii

dedii

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 07.04.2011
Nu mi s-a mai intamplat,este prima data.
Sport,miscare nu pot sa fac pt ca am probleme de sanatate.
Si stau pe scaun cat sunt la liceu si acasa in pat,am laptop:|

Asa mi-a zis si D. sa nu ma sperii si daca se mai repeta luni sa ma duc la spital

#8
user033

user033

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,533
  • Înscris: 07.07.2009
nu te ingrijora , sunt sigur ca nu-i nimic :)

Am auzit ca se mai intampla , daca ti se mai intampla si tie mergi la doctor si-ti prescrie ceva si gata . Nu te mai gandi la asta :P

#9
dedii

dedii

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 07.04.2011
Mersi mult,m-ati mai linistit:*
Chiar m-am speriat rau in seara asta daca nu imi spuneati voi cred k nu puteam sa dorm..

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate