Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Cate filme ati vazut ?

- - - - -
  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#1
SoftPediaForum11

SoftPediaForum11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 09.02.2011
eu am vazut cam 500 si asi dori niste recomandari daca se poate ,orice gen filme din ultimi 20 de ani

#2
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006
Enjoy: http://www.imdb.com/year/

#3
kastor

kastor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 17.12.2006
Topul asta e o sursa destul de buna pentru filme de calitate. Le poti sorta si cronologic, insa nu sunt chiar atat de multe filme recente pe-acolo. Anyway, take a look. :)
http://www.theyshoot...ll1000films.htm

#4
DarkEnemy

DarkEnemy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,279
  • Înscris: 19.07.2008
Obisnuiam intr-un timp sa pun intr-un folder coperta tuturor filmelor pe care le-am vazut. Stiu ca anul trecut aveam peste 700.

@kastor mersi de site. Chiar e folositor. Recent am inceput sa urmaresc filme din anii 40, 50, 60. Ieri am vazut Seven Samurai si alaltaieri Psycho. Acum am in asteptare Hiroshima mon amour si Gone with the wind  ^_^

Edited by DarkEnemy, 27 March 2011 - 21:12.


#5
kastor

kastor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 17.12.2006

View PostDarkEnemy, on 27th March 2011, 21:11, said:

Obisnuiam intr-un timp sa pun intr-un folder coperta tuturor filmelor pe care le-am vazut. Stiu ca anul trecut aveam peste 700.

Hehe, faceam si eu asta la un moment dat. Dar ajunsese folder-ul sa ocupe destul de mult si, um, aveam nevoie de spatiu. :notangel:

Oricum, tocmai am terminat de vizionat It Happened One Night, pe locul 190 si ceva in lista aia si mi-a placut foarte mult. Up next, A Letter to Three Wives.

#6
doctorwho

doctorwho

    Softpedist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,069
  • Înscris: 11.05.2009
150-200.
in schimb la episoade de seriale ... :first:

#7
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
Asta-i concurenta discutiei "Cate carti ai citit". Aco_llo am trecutara si cartea di la telephone. Ca are multe nume si numere cu povesti din offf viata mea, care e incluse..
Da, am vazut muulte . Sa incep sa le (e)enumar?
"Balenel si miaunel" in copilarie se pune? Sa nu uit s-o bag si pe "Mihaela"+ "Lolek si Bolek". La fel si cu celebrele "nu zaiet pagadi"..
Asta am priceputara Io din intrebare..
Off topic. Aolieu, mamia mia..
De comentat un film..mai greu..

#8
ballack13

ballack13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 04.04.2007
problema e "cate filme BUNE am vazut" din cele pe care le-am urmarit .... in ultimii 2-3 ani, am renuntat sa ma uit la filmele care nu-mi starnesc curiozitatea (citind review-uri, urmarind trailere, etc). si nu regret ca nu m-am uitat la filme indelung mediatizate (dar totusi slabe) sau la filme gen PROTV.

#9
osmiu

osmiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 28.09.2006
looool
cate filme am vazut ? exact nu stiu ... oricum , de ordinul zecilor de mii . daca nu cumva am trecut de o suta de mii . "cinemateca ambulanta" ... asa ma "alintau" cei din familie inca de cand eram mic copil . lool .

#10
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
Da eu de ce sa nu ma laud. Nu-mi aduc aminte sa fi fost scutit de doftor si nici de mamos. Si nici de ginecoloaga bioloaga...
Dupa cum am scris am inceput cu Mihaela, Miaunel si Balanel, apoi am trecut la filmele straine. Recte Lolek si Bolek
Chiar, cum am putut sa de celebrele in epoca de aur Ну погоди .
Vai ce kuuult sunt in Ka_pul la mine. O fi din cauza vizionarii a 4 tanchisti si un caine+pretinii mei elefanti+vandana+ochii shivanei? Astea da filme de mare exceptie, ca de aia le-am vazut doar una data.. si nci nu asa mai vrea sa le revad..
Sau din cauza ca am doar cateva sute de mii de filme la activ? Sau milioane? Sau bulioane? Asta vine de la bulion.
Nu de la varza. Adica de la sunt varza. De Bruxelles, of course, my darlig horse...

#11
DarkEnemy

DarkEnemy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,279
  • Înscris: 19.07.2008
Cred ca ar trebui ca fiecare film descarcat sau cumparat sa vina si cu un manual de haz si ironie si de sesizare a ironiei. Mare pacat ca nici macar cartile nu te invata cum sa-ti dezvolti aceste aptitudini of, of.

#12
osmiu

osmiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 28.09.2006
Mihaela, Balanel si Miaunel , Lolek si Bolec , Zaiet Pagadi (ala cu lupu') ... toate astea sunt seriale , nu filme . de animatie . topicul e despre filme . si inainte de Mihaela a fost Neghinitza . Filme de animatzie eu fost alea facute de Gopo . sau "Misiunea Spatiala Delta" facut de mircea toia , daca isi mai aduce cineva aminte . "vagabondul" , "lantul amintirilor" , "toata lumea e a mea","o floare si doi gradinari" , daca vorbim de filme indiene . unii poate isi mai aduc aminte  si de primul film chinezesc cu bataie intrat in Romania ... "calatorul cu catuse" , urmat apoi de "lovitura fulgeratoare" . sau avalansa de filme koreene gen "fata care vinde flori" . Nu totzi dintre noi sunt nascutzi in epoca filmelor "descarcate" sau "cumparate" . cand eram in clasa a 9-a (si asta s-a intamplat cam de multisor) am facut pe un caiet studentesc o lista alfabetica cu numele filmelor ramase in memorie .  erau 5.000 . de atunci nu am mai tinut socoteala . dar au trecut ceva anisori . si de la o vreme incoace s-a produs si boom-ul filmelor "descarcate" sau "cumparate" si aparitia zecilor de posturi TV . asta ca sa nu mai vorbesc de perioada in care bateam videotecile . in concluzie , o estimare de zeci de mii , poate chiar 100.000 de filme vazute , in cazul meu e cat de poate de realista , si asta indiferent de ce ar zice ironic X,Y sau Z . referitor la calitatea filmelor pe care le-am vazut , nu vad in titlul topicului ca ar fi vorba numai de filme de arta de alde' "crucisatorul potemkin" , "cetateanul Kane" "nasterea unei natiuni" sau altele . deci cei care sunt cu varza , cu bulionul , cu treburile lor , pot sa ramana in continuare la ghiveciul pe care si-l prepara .

ps : stii ce zice rosia pe autostrada ?             -"fleosc !"

pps : aveam in oras , pe vremea aia , 3 cinematografe , 2 gradini de vara , si alte 4-5 sali de proiectie . acum nu mai avem nimic .

Edited by osmiu, 24 April 2011 - 07:51.


#13
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006

View Postosmiu, on 24th April 2011, 08:43, said:

"calatorul cu catuse" , urmat apoi de "lovitura fulgeratoare" . sau avalansa de filme koreene gen "fata care vinde flori" .
Ai uitat de "Gheara de leopard" si de "Sora 13" :peacefingers:

#14
osmiu

osmiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 28.09.2006
loool . filme chinezesti au fost multe . "lancea de argint" , "luptatorii din valea misterioasa" , "biciul fermecat" , "mesagerul invincibil" ... etc . dar primul primul de care imi aduc aminte este "calatorul cu catuse" . asta daca nu amintesc filmele cu bruce lee vazute pe video ... "marele sef" , "jocul cu moartea" , "pumnul furiei" , "filiera chinezeasca" etc ... tot pe video au urmat zecile de filme cu jackie chan , de la "Proiect A1" la "City Hunter" .

ps : si-o mai aminti cineva filmul "ochi de diamant" ? in care la sfarsit , personajul principal , razbunandu-si fratele infige printr-o lovitura de pumn un diamant urias in ochiul "nasului" mafiot ? looool .

Edited by osmiu, 24 April 2011 - 08:23.


#15
Handicarpati

Handicarpati

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,576
  • Înscris: 11.06.2010

View Postosmiu, on 12th April 2011, 23:39, said:

looool
cate filme am vazut ? exact nu stiu ... oricum , de ordinul zecilor de mii . daca nu cumva am trecut de o suta de mii . "cinemateca ambulanta" ... asa ma "alintau" cei din familie inca de cand eram mic copil . lool .
Cred ca glumesti , In 30 de ani , un film pe zi inseamna ~ 10.000 filme ...ori ai vreo 300 de ani , sau poate te-ai uitat la 10 filme pe zi ? :lol:

#16
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006

View Postosmiu, on 24th April 2011, 09:21, said:

"biciul fermecat"
Exact la asta ma gandeam dar am uitat cum ii zicea. mama ce mai invartea din coada aia lunga de par....

Quote

ps : si-o mai aminti cineva filmul "ochi de diamant" ? in care la sfarsit , personajul principal , razbunandu-si fratele infige printr-o lovitura de pumn un diamant urias in ochiul "nasului" mafiot ? looool .
Nu-mi aduc aminte de filmul asta :(

#17
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008
Eu am vazut 999,5.La ultimul am adormit pe la jumate.

#18
osmiu

osmiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 28.09.2006
pai filmele se schimbau saptamanal la cinematografe . si nu era film intrat in oras pe care sa-l ratez . primul film vazut la cinema ar fi trebuit sa fie "Cei Trei Muschetari" , film ce trebuia sa fie difuzat la deschiderea celui mai modern cinematograf din oras , la vremea aia . inca nu eram clasa I . am luat bilete , tot . (m-am dus cu un var cu vreo 2-3 ani mai mare) . dar pelicula nu a mai ajuns de la Bucuresti . si s-a amanat pentru a doua zi . si nici a doua zi nu au adus "Cei Trei Muschetari" ci au bagat o tampenie de film spaniol , cu un toreador ranit de un taur in arena .
nu ratam niciodata vreun film dat la TV . pe langa asta , eram client fidel prin cartier la cei ce dadeau video . la sfarsit de saptamana , ne adunam mai multi , inchiriam un video si stateam toata noaptea cu ochii beliti in TV (intr-un TV color desigur , ca ne adunam acasa la vreunu care avea TV color) . eram copil pe atunci , si multe posibilitati de distractie nu prea erau . ma stiau toti tiganii din oras . ca multi se ocupau cu bisnita , vindeau bilete de cinema la suprapretz (loool ... pare ciudat azi , nu ? ) . ma stiau pt ca dintre totzi care se ingramadeau la coada la bilete eu eram cel mai mic . ca ma ambitionam sa iau numai de la casa . la filmele indiene se faceau un fel de gramezi de rugby , unii mai erau strivitzi in perete , ma rog ... era circ . se mai intampla sa mai pierd cate un fes in ingramadeala ... veneam acasa in capul gol . loool . apoi filme ne mai dadeau si la scoala . laboratorul de biologie era si sala de proiectie . si ne dadeau filme luate de la cinematografe .
daca nu ma inseala memoria , cele mai scumpe bilete le-am luat la filmul "La est de Java" , un film despre eruptia unui vulcan , pe o insula . era 2 serii filmul ala . panoramic . si alte bilete scumpe le-am luat la filmul "calaretul cu calul de aur" , primul film stereoscopic intrat in orasul nostru . la el ne-au distribuit ochelari la intrarea in sala .
deci nu pot spune cu exactitate cate filme am vazut . am estimat ca ar fi de ordinul zecilor de mii . pentru ca dupa 90 a fost o adevarata explozie . in fiecare bar din oras rulau filme la video . erau probabil 5-6 videoteci in oras . apoi au aparut posturi tv . e greu de apreciat . cand a aparut mania asta cu filmele date jos de pe net , vizionam tot ce prindeam . si , la un moment dat a inceput sa nu imi mai ajunga timpu' . loool . m-au ajuns batranetile , oboseala . si am lasat-o mai moale .  

ps : inainte de 90 , desigur , in fiecare duminica mergeam la cinema cu familia .  
  


"ochi de diamant" .... era un film facut in hong kong . "film tare" pentru vremurile alea . loool . erau 2 frati gemeni . si unu' a fost impuscat de un cap mafiot . toata treaba a fost pentru un diamant mare cam cat un ou . si fratele ramas se razbuna pe interlopi ... si la finalul filmului fratele ramas dupa ce il znopeste in bataie pe capu' mafiot ii arata diamantu' (aproape de fatza)  si il intreaba : "pentru asta l-ai omorat pe frate-miu ? " mafiotu : "da !" si asta : "atunci pastreaza-l !" si zdrang ! ii baga o perversa ca pe hong kong care-i infige diamantul in ochi . si apoi il arunca intr-o rapa . the end !

chiar acum , la momentul care care postez , am pe hard 35 de filme . si chiar ma mir cum de am asa de putine . cred ca am sters vreo 20 giga de dimineatza , ca altfel nu-mi explic .

Edited by osmiu, 25 April 2011 - 01:01.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate