Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook
 sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV

Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?
 Cum conectez un switch WIFI la 60...

Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom

Ce e aratarea asta ?
 Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!
 

24Iunie+iulie10-Mergem in Muntenegru si Croatia

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Savage

Savage

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 15.09.2006
In principiu este vorba despre o vacanta de 15 zile care va trebui sa marcheze si cateva puncte de interes:

Rafting pe Tara (posibil si ceva sarituri) 2 zile
Budva 2 zile
Kotor 2 zile
Dubrovni+Split 1 zi
Plitvice 1 zi
Pag+Rab 2 zile

Rezerva la acest moment inca 5 zile.
Ce parere aveti?Cu ce sfaturi ne puteti ajuta?Cine este doritor si poate sa ajute este binevenit.

#2
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,597
  • Înscris: 17.08.2007
Dubrovnik+Split -1 zi este insuficient. Numai drumul este 2-3 ore in fc de aglomeratia de pe drum. Si sper ca nici la concurs de bifat obiecive turistice nu sunteti. Daca nu aveti timp limitati-va la Dubrovnik.

Budva 2 zile este mult. Cetatea o vedeti in 1-2 ore si preferabil seara ca e mai racoare si sunt parca si cafenele in interior (nu mai stiu exact). Budva mi s-a parut f comerciala si colorata (a se citi kitsch). Mai degraba mergeti si mai la sud spre Sv Stefan folosind ca baza de plecare Budva.

In Kotor sa faceti o croaziera cu vaporasul (sunt mai ieftine in statiunile mici) si sa vizitati bisericile din golf si oraselele cu specific venetian din jurul golfului.

Plitvice e ok o zi dar depinde de unde veniti caci din MNE pana la Plitvice aveti de mers cateva ore si un tur al parcului va ia minim 4 ore.

Sfatul meu este sa vizitati atat cat puteti incat sa puteti sa observati locurile sa intrati un pic in atmosfera si sa nu terminati concediul mai obositi decat la inceput :)

Vacanta placuta !

#3
Savage

Savage

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 15.09.2006
Multumesc ptr sugestii,asa vom face,vom incerca sa intram in "atmosfera locala".

#4
Savage

Savage

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 15.09.2006
Programul a suferit unele modificari,din start vom aloca 3 zile pentru un program de rafting/hiking in Bosnia si Muntenegru...apoi direct spre Pag.

#5
mraddict

mraddict

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.12.2008
Salutare!

Am vrea sa ne facem concediul de vara in Muntenegru. Se merita? Avem ce face 7 zile? Cum sunt plajele? Hotelurile? Preturile la mancare/bautura?

Multumesc frumos!

#6
sorin_g

sorin_g

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 18.04.2005
Merita, clar! Noi am stat in Budva anul trecut si plajele sunt de toate tipurile, de la cele cu nisip la cele cu pietricele mai mici sau mai mari. Preturile la mancare si bautura - cam ca la noi pe litoral, in orice caz preturi pentru toate buzunarele.
Ca obiective in zona, merita vazute: orasul vechi din Budva, statiunea Sf.Stefan, o croaziera pe golful Kotor, orasul Dubrovnik din Croatia, mausoleul Lovcen, lacul Skadar ca sa enumar doar cateva din optiunile cel mai la indemana.

#7
mandelaion

mandelaion

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 17.01.2011
Buna seara! La vara vreau sa merg in vacanta in Monte Negro la Ulcinj, a mai fost cineva pe acolo, vrau si eu sa stiu cum este zona, preturile la bauturi, mancare, benzina, motorina etc....Nu in ultimul rand cum sunt oameni pe acolo (primitori, duri), eu concediile le-am facut numai in Grecia. In serbia, m. negru trebuie rovigneta?
Multumesc!!

Edited by mandelaion, 28 October 2012 - 21:08.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate