Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Cum sunteti tratati in societate (ateii)

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
127 replies to this topic

Poll: Considerati ca sunteti priviti altfel de lume pentru faptul ca nu credeti in dumnezeu? (62 member(s) have cast votes)

Considerati ca sunteti priviti altfel de lume pentru faptul ca nu credeti in dumnezeu?

  1. Da, sunt privit prost de cat de catre teisti (23 votes [37.10%])

    Percentage of vote: 37.10%

  2. Da, ma integrez mai bine in societate (12 votes [19.35%])

    Percentage of vote: 19.35%

  3. Nu, nu exista nici o diferenta (27 votes [43.55%])

    Percentage of vote: 43.55%

Vote Guests cannot vote

#19
takillya

takillya

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,121
  • Înscris: 03.12.2005

View PostStokkolm, on 20th March 2011, 16:29, said:

El are open mainde-dusa numai pentru credinciosii lui sirenisti unde el e marele preafericit, patriarh sau apostol....


@SnowBlack.
Preafericitule, deverseaza-ti dejectiile binecuvantate pe aria ... patriarhala. Acolo unde discipolii tai intra in transa cand iti expui adevarurile mistice!

nici acum nu te-ai prins ca topicul cu sirene e o satira la adresa crestinilor?

#20
Stokkolm

Stokkolm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,369
  • Înscris: 05.04.2008

View Posttakillya, on 20th March 2011, 19:57, said:

nici acum nu te-ai prins ca topicul cu sirene e o satira la adresa crestinilor?

:lol:
Cum naiba sa nu ma prind? Inca de la inceput, cand am inceput sa citesc topicul ala m-a umflat rasul! Am ras ca prostul... incat nevasta-mea, surprinsa, m-a intrebat daca n-am capiat ! :lol:

Totusi , cred ca folosirea unor cuvinte nepotrivite oriunde si oricand denota prost gust sau lipsa de educatie.

View PostSnowBlack, on 20th March 2011, 19:15, said:

Tu vorbesti serios?
Sigur ca da!
Uneori cred ca exagerezi folosind anumite cuvinte, si m-am gandit ca ar fi indicat sa-ti atrag atentia intr-un mod mai ...original. ;)

Edited by Stokkolm, 20 March 2011 - 21:00.


#21
Stabo

Stabo

    Appeal to Reason

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,251
  • Înscris: 01.01.2010
De catre teisti (credinciosi practicanti) sunt privit rau. Da' asta pana intram o leaca in vorba. Dupa asta isi dau seama ca nu e dracu' chiar asa de rau. :lol:
De catre semiteisti, sfertoteisti (credinciosi vagi), nu. Astia-s indiferenti. :)

Edited by Stabo, 20 March 2011 - 21:07.


#22
karuna

karuna

    landeza zburatoare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,204
  • Înscris: 07.08.2009

View PostStabo, on 20th March 2011, 21:05, said:

De catre teisti (credinciosi practicanti) sunt privit rau.

Nici nu ma mira, la cat de urat faci cateodata la ei...

#23
Alexutsa

Alexutsa

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 944
  • Înscris: 23.12.2010
nu pot sa zic ca sunt persecutata de teisti, dar e adevarat ca unii indoctrinati de astia mai hardcore poate ma considera satanista/curva/etc.


View PostSnowBlack, on 20th March 2011, 03:14, said:

Clar... CLAR!

Pot sa manipulezi majoritatea oamenilor ca sa-mi iasa lucrurile cum vreau. Ma simt bine din pricina asta. Ma simt invincibil. De parca as putea opri masini cu mainile goale!
sa stii ca asa si este, ma refer la partea cu manipulatul.
mie imi este mult mai usor sa castig increderea unui teist decat a unui ateu :)

#24
StefanU

StefanU

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 470
  • Înscris: 19.12.2010
Da, sint privit prost de catre unii habotnici.
Dar nu ma deranjeaza chestia asta nici pe departe atat cat ma deranjeaza influenta BOR asupra politicii si societatii in general, despre care au fost deschise alte threaduri.

#25
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,744
  • Înscris: 05.11.2008
Va place sa va razgaiati.
De fapt ortodocsii isi vad de ale lor si nici nu va baga in seama.
Va agitati ca electronii.

#26
Alexutsa

Alexutsa

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 944
  • Înscris: 23.12.2010
e vorba de persoanele cu care interactionezi, si comportamentul lor fata de tine cand afla ca esti ateu

#27
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,744
  • Înscris: 05.11.2008

View PostAlexutsa, on 21st March 2011, 01:21, said:

e vorba de persoanele cu care interactionezi, si comportamentul lor fata de tine cand afla ca esti ateu

Haide sa fim corecti. In general oamenii nu prea mai au timp de discutii serioase. Sunt foarte prinsi sa faca bani,unii, altii sa supravietuiasca.
Discutii din astea mai sunt cateodata pe aici in functie de userii care se intalnesc, de cat pot ei si de disponibilitatea la dialog.
In viata reala nu prea are nimeni timp sa-si faca astfel de probleme.
Eu nu am intalnit cazuri de modificare comportamentala in astfel de cazuri.

#28
karuna

karuna

    landeza zburatoare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,204
  • Înscris: 07.08.2009

View PostSnowBlack, on 20th March 2011, 03:14, said:

Pot sa manipulezi majoritatea oamenilor ca sa-mi iasa lucrurile cum vreau.

View PostAlexutsa, on 21st March 2011, 00:23, said:

sa stii ca asa si este, ma refer la partea cu manipulatul.
mie imi este mult mai usor sa castig increderea unui teist decat a unui ateu :)

Da, asa-i, dorinta de a-i manipula pe altii este in general una din maniile/naravurile ateilor!  :coolspeak:    Niciodata nu isi pun problema ca ar face ceva incorect(iar asta nu-i de mirare atata vreme cat morala lor e relativa, adica de fatada), ci se bucura de impresia ca pot pacali...  Pe de alta parte nici nu au idee cat de transparenti pot fi si ca oamenii, chiar daca le vad defectele, nu isi bat capul cu ele. Orisicum, nu va speriati, exista si unii de isi zic teisti care dovedesc ca au obiceiul asta prost...
Iar teistii nu va acorda incredere cat bunatate, sanse de a fi si voi fericiti. ;)


View PostAlexutsa, on 21st March 2011, 00:23, said:

nu pot sa zic ca sunt persecutata de teisti, dar e adevarat ca unii indoctrinati de astia mai hardcore poate ma considera satanista/curva/etc.

Aceiasi pe care i-ai manipulat cumva? :)

#29
Thomas-

Thomas-

    Nunc plaudite omnes!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,436
  • Înscris: 31.10.2008
Nicio diferenta, in afara de catva priviri ciudate prin adolescenta.

#30
madalina26

madalina26

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,569
  • Înscris: 31.01.2011

View Postjohnnickelby, on 21st March 2011, 00:51, said:

Va place sa va razgaiati.
De fapt ortodocsii isi vad de ale lor si nici nu va baga in seama.
Va agitati ca electronii.


Exista destui ortodocsi batuti in cap  care nu inteleg unele lucruri sa stii, existe multi care sunt anti-atei si incearca sa ii excluda.

View Postkaruna, on 21st March 2011, 01:54, said:

Iar teistii nu va acorda incredere cat bunatate, sanse de a fi si voi fericiti. ;)


Tu glumesti? :o

#31
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,744
  • Înscris: 05.11.2008

View Postmadalina26, on 21st March 2011, 15:15, said:

Exista destui ortodocsi batuti in cap  care nu inteleg unele lucruri sa stii, existe multi care sunt anti-atei si incearca sa ii excluda.

Pai ei isi vedeau linistiti de ale lor si ati venit voi sa le scoateti credinta din cap. Cum ai vrea sa reactioneze?
Tu de ce nu te simti multumita cu convingerile tale, si de ce nu incerci sa-i intelegi si pe altii care au alte convingeri?
Este loc (deocamdata) pentru toti. Macar acum sa fim impreuna ca dupa "aia" o sa fim separati o eternitate. :naughty:

#32
madalina26

madalina26

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,569
  • Înscris: 31.01.2011

View Postjohnnickelby, on 21st March 2011, 15:24, said:

Pai ei isi vedeau linistiti de ale lor si ati venit voi sa le scoateti credinta din cap. Cum ai vrea sa reactioneze?


Sa stii ca exista multe situatii in  care ei  vor sa convinga ateul sa creada in D-zeu. Eu niciodata nu am mers la vreun credincios sa incerc sa il conving ca D-zeu nu exista. Eu respect credinta fiecaruia.

Crestinul reactioneaza urat cand imediat dupa ce ii spui ca esti ateu, fara a incerca sa il convingi!

Edited by madalina26, 21 March 2011 - 15:39.


#33
karuna

karuna

    landeza zburatoare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,204
  • Înscris: 07.08.2009

View Postmadalina26, on 21st March 2011, 15:15, said:

Tu glumesti? :o

De ce sa glumesc? :) Metaforic vorbind, iti poti accepta copilul si dupa ce s-a tavalit in mocirla porcilor si nu-l alungi de acasa... Ori crezi ca nu se poate?...

View Postmadalina26, on 21st March 2011, 15:38, said:

Crestinul reactioneaza urat cand imediat dupa ce ii spui ca esti ateu, fara a incerca sa il convingi!

Pai odata ce ai interesul sa te declari in fata lor astfel, ei deja stiu ca nu o faci decat cu intentia de a le da batai de cap... E normal sa te priveasca ca pe o pacoste.

#34
Alexutsa

Alexutsa

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 944
  • Înscris: 23.12.2010

View Postkaruna, on 21st March 2011, 01:54, said:

Da, asa-i, dorinta de a-i manipula pe altii este in general una din maniile/naravurile ateilor!  :coolspeak:    Niciodata nu isi pun problema ca ar face ceva incorect(iar asta nu-i de mirare atata vreme cat morala lor e relativa, adica de fatada), ci se bucura de impresia ca pot pacali...  Pe de alta parte nici nu au idee cat de transparenti pot fi si ca oamenii, chiar daca le vad defectele, nu isi bat capul cu ele. Orisicum, nu va speriati, exista si unii de isi zic teisti care dovedesc ca au obiceiul asta prost...
Iar teistii nu va acorda incredere cat bunatate, sanse de a fi si voi fericiti. ;)
vb prostii ca de obicei. teistii acorda bunatate LOL.
poate vrei sa spui ura, invidie, lacomie, intoleranta, ignoranta, frustrare, egoism.

View Postkaruna, on 21st March 2011, 01:54, said:

Aceiasi pe care i-ai manipulat cumva? :)

evident ca nu. cei care te eticheteaza sunt cei ca tine, fanatici hardcore cu care porti discutii pe teme religioase.

#35
madalina26

madalina26

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,569
  • Înscris: 31.01.2011

View Postkaruna, on 21st March 2011, 15:46, said:

Pai odata ce ai interesul sa te declari in fata lor astfel, ei deja stiu ca nu o faci decat cu intentia de a le da batai de cap... E normal sa te priveasca ca pe o pacoste.


Nu e adevarat! Uite, sa zicem ca le zici persoanelor apropiate si ei reactioneaza urat, dar tu nu le spui pentru a le da batai de cap sau a ii convinge de ceva, ci le spui pentru vrei ca ei sa stie asta.

#36
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,478
  • Înscris: 04.05.2006
Dar de ce ai  vrea ca ei sa stie? Te-au intrebat ei ceva in acest sens?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate