Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Smecheri vs populime

La multi ani @Lieutenant!

La multi ani @xmanyacs77!

Tableta office
 Comanda Mobexpert - o zi inainte ...

Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC

Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...
 Priza contorizare consum energie

Cat timp purtați o pereche d...

Problema Makita PLM 4628n

Nelamurire sunet navigatie auto
 Ma bate gandul la primul bmw

Cum rezolv o incompatibilitate in...

Despre instaurarea normalitã...

De cate ori purtati o pereche de ...
 

Cum sa imi amenajez un bar?

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
27 răspunsuri în acest subiect

#19
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.723
  • Înscris: 18.07.2003

ut(RO)pia, pe Sep 2 2005, 09:25, a scris:

si la 100 m de un liceu de renume de la mine din oras

<{POST_SNAPBACK}>


numa mie imi sare in ochi fraza asta?

tema pt acasa: la cati m de o scoala avem voie sa vindem alcool si produse din tutun conform noilor legi?

#20
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.723
  • Înscris: 18.07.2003
pune o schita a incaperii cu peretii de rezistenta, utilitatile, ferestre etc (if any), mi-ar placea sa o dau in visare un pic, sa vad ce iese.

#21
Fantasio

Fantasio

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 488
  • Înscris: 15.04.2005
Addicted eu stiam de 50 m; el are 100 m distanta de liceu deci e in regula. Uite cam cum vad eu incaperea in pdf-ul atasat.

Eventual in spatele peretelui ala pune un coltar.

Dat fiind faptul ca spatiul este cam mic mesele si scaunele fie le faci pe comanda (la orice atelier de mobila - vin baietii iti masoara si iti spun cam ce si cum) fie masute din alea joase.

Pt podea vezi ca exista un linoleum special pentru asa ceva care imita destul de bine parchetul si il poti pune si curata foarte usor.

Fișiere atașate

  • Fișier atașat  01.pdf   18,28K   86 download-uri

Editat de Fantasio, 02 septembrie 2005 - 13:18.


#22
StormRider

StormRider

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 710
  • Înscris: 22.01.2005
eu stiam parca nu ai voie la 300 m...(in nici un caz la 50 de metri)

#23
ut(RO)pia

ut(RO)pia

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 12
  • Înscris: 02.09.2005
E foarte adevarat desenul tau. Voi incerca sa adaug o platforma in dreapta tejghelei, + cateva scaune, pentru cei care urasc sa stea la masa.

Stau undeva la 110-120 m de Liceu, asa ca nu imi fac probleme. Dar nu prea stiu cum o sa se descurce angajatele cu cei care vor pretinde ca au peste 18 ani, ca inca nicaieri nu am vazut sa le ceara buletinele.

Cate angajate trebuie sa am? Sa pun aplici sau spoturi? Pe tavan sau pe pereti?

Later edit: la cat de mic e orasul asta, si la cate baruri, cafenele, pub-uri, etc sunt, nici una nu cred ca e mai departe la 300 m de vreo unitate de invatamant.

Editat de ut(RO)pia, 02 septembrie 2005 - 13:25.


#24
Fantasio

Fantasio

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 488
  • Înscris: 15.04.2005
Stormrider la mine in oras este un jeg de birt chiar peste drum de o scoala generala si nimeni nu a zis nimic pana acum. Oricum atunci cand va cere autorizare de la primarie i se va spune acolo
Angajate poti sa ai cate vrei (dar la cat de mic este barul una e suficienta). Dar vezi sa stie meserie nu sa le verse la oameni cafeaua pe pantaloni  :D .

La mine am pe tavan spoturi. N-am facut rabat de la calitate si am cumparat unele Philips. Nu am avut probleme niciodata.

#25
Fantasio

Fantasio

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 488
  • Înscris: 15.04.2005
Later edit: dap aveti dreptate legea data in 2002 care prevedea 50 m distanta de scoli s-a modificat si acum prevede 200 m !!!! Oricum vorbeste cu cineva de la primarie, poate se poate obtine o derogare.

In alta ordine de idei berea nu intra in categoria bauturilor alcoolice prevazute de legea respectiva, asa ca poti veni cu 10 - 15 tipuri de bere la dozator si sticla (pune sticle mici de 0.33 nu mari de 0.5). Apoi vii si cu 10 preparate de cafea (capucino, espresso, irish cofee, cafea vieneza, cafe latte macchiato, frappe, etc), apoi cocktailuri fara alcool (din care vreo 50 - 60 retete stiu numai eu), inghetata (da, da merge si iarna cea la cupa). Sucurile clasice (cola, fanta, etc), Produse de patiserie (vezi daca poti sa pui mana pe o franciza Fornetti).

Oricum daca iti dai interesul ar putea iesi ceva misto. Parerea mea...

#26
bogobogobogo

bogobogobogo

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 12.04.2010

Vizualizare mesajut(RO)pia, pe 2nd September 2005, 10:33, a scris:

In Targu Mures. La preturi m-am gandit si eu, dar ma gandesc sa nu imi pierd clientii care mi-ar putea veni de la liceu.
si eu am avut un bar in mures
daca vrei am o masina de gheata whirpool k 24 de vanzare
ma gasesti la pauna.bogdan2yahoo.com
ieftinica !!!
si 4 boxe bluetech

#27
fussyd3vil

fussyd3vil

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 949
  • Înscris: 21.10.2008
Ultimul post e de acum 5, repet, 5 ani. Spor la vanzare.  :lol:

#28
altai

altai

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 651
  • Înscris: 04.04.2007
am io o carte: BAR DESIGN
uite postez aici coperta
vezi daca o gasesti pe net (AMAZON) sau ceva
are poze f misto plus schite
Bafta!

Fișiere atașate

  • Fișier atașat  bar2.jpg   97,14K   11 download-uri


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate