Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

FOREX

- - - - -
  • Please log in to reply
1942 replies to this topic

#37
new_man

new_man

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 16.09.2005

BMW Driver, on Sep 16 2005, 20:19, said:

Si cum depun/scot bani in porcarie, asta sa-mi explicati ca am dat search si n-am gasit mai nimic aici pe forum, iar pe situl de la porcarie nu prea scrie cum se procedeaza.

<{POST_SNAPBACK}>


Exista 2 posibilitati:
Depui bani cu cardul sau daca cunosti pe cineva care are egold ii dai lei si iti dau egold.
La noi sunt cateva persone care se ocupa cu monei exchange de mult timp si sunt destul de serioase.

Dar stii care e faza? Nu e nevoie sa depui bani. Poti pleca si de la aia 5 pe care ii primesti gratis (important e sa stii ce faci)

#38
Fire_dog

Fire_dog

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 16.09.2005
:worthy:  :worthy: Oare e posibil ca unu ca mine care abia se documenteaza si a cititi primele 3 ghiduri dp kmarket.ro obtina un venit de aprox 4000$... dak cumpar schema pe care o vinde leutzturo? sau e doar o poveste"??




''Eu fac cate 200 pips pe saptamana cu strategia care o folosesc, inca nu sunt live joc pe demo de 3 ani deci cred ca intr-o luna doua intru live ca sa incep sa fac si eu ceva bani.
Decat sa stau sa dau 1000 de clickuri pe banere sau sa citesc mailuri pt 3 centi mai bine imi folosesc timpul pentru a invata cat mai multe despre forex.
Pt incepatori am un pdf facut de mine cu explicatiile cum sa folosesti strategia si cum sa instalezi platforma pentru forex.
Pe marketiva.com am intrat si eu acu cateva zile am un cont acolo si din cate stiti da si 5$ gratis cand deschizi un cont demo, am prins inainte sa se inchida bursa si am facut si eu 4 pips repede:)) deci am facut cativa centi, daca o sa am timp si sa ii inmultesc dar cum am zis mai stau sa strang ceva bani si intru live macar cu 500$ ca sa joc mai confortabil si la 200 pips pe saptamana cu tot cu pierderi fac cel putin 200$ pe saptamana.
Prima luna ar veni 800$+500$ bagati de mine deci o sa am 1300$ in cont cu care pot sa joci pe 10$ pipsu ceea ce inseamna ca pe saptamana o sa fac 2000$ cu tot cu pierderi.
Testez strategia de 1 an de zile si functioneaza destul de bine si numai in EUR/USD fac cel putin 100 si ceva pips cu tot cu pierderi, daca mai adaug si USD/CHF, USD/JPY pot face pe saptamana 400 pips usro. asta inseamna dupa ce o sa am in cont cateva mii ca o sa fac pe saptamana cate 4000$
Am strategia intr-un pdf format, [email protected] contactaima pe mailu asta, accept numai porcarie pt cine o vrea, in curand o sa deschid si un websites cu un forum special pt forex si pentru romani.
Bafta tuturor pe forex. ''

http://forum.softped...showtopic=63545


Poate e un pik off topic dar sunt tare nelamurit si am nevoie de sfatul vostru,... :worthy:

#39
new_man

new_man

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 16.09.2005
Ceea ce zice pote fi adevarat dar dupa o experienta zdravana.

In principiu se poate face cate 200 de pips pe saptamana.

Dar eu sunt sceptic in ceea ce priveste strategia... De ce se oftica pe virtual de 3 ani de zile cand putea sa intre cu o suma mai mica pe care sa o inmulteasca pe live?!?

Saptamana asta am facut cam 150 pips profit. Eu am plecat de la 10$ ca cei 5$ i-am pierdut si am ajuns la 100$ Sper ca saptamana viitoare sa mai fac macar 40 pe langa astia...

#40
bitubv

bitubv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 26.12.2004
eu te sfatuiesc sa iti faci tu propriul tau algoritm ....esti nebun daca dai bani pe scheme sau prostii de gen ...eu scot cam 100% cel putin pe luna si nu am nici un secret ..daca vrei iti spun exact ce si cum fac ....daca nu ai ce face cu banii poti cumpara scheme si alte prostii ....dar eu zic ca ar trebui sa te implici sa vezi tu ce si cum  :notangel:

#41
phaeton

phaeton

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 08.09.2005

bitubv, on Sep 17 2005, 16:19, said:

eu te sfatuiesc sa iti faci tu propriul tau algoritm ....esti nebun daca dai bani pe scheme sau prostii de gen ...eu scot cam 100% cel putin pe luna si nu am nici un secret ..daca vrei iti spun exact ce si cum fac ....daca nu ai ce face cu banii poti cumpara scheme si alte prostii ....dar eu zic ca ar trebui sa te implici sa vezi tu ce si cum  :notangel:

<{POST_SNAPBACK}>


eu zic ca toti mancati rahat degeaba pe threadu' asta.bateti pasu' pe loc de'o luna privind alimentarea contului si retragerea profiturilor.
alimentarea se face la fel de simplu prin wire transfer (transfer bancar clasic).degeaba va stresati pt durata transferului,ca nu dispare piata fara voi.mai important e sa va informati privitor la comisioane,caci pot sa difere semnificativ(un an in urma,la bcr,la 1000$ se percepea 25$ comision+speze bancare).
referitor la retrageri(desi o sa curga apa pe dimbovita pana o sa cereti retrageri de profit), unii brokeri percep comision daka depasesti un nr de retrageri pe luna.la majoritatea retragerea banilor e gratuita.
sariti mai repede peste etapa asta : cum transfer banii?cum ii retrag?cum se impositeaza?
exista o groaza de surse de informare pe net,forumuri straine,bloguri de calitate.
nu va mai "imbatati" cu profiturile potentiale de 200-250pips pe saptamana.pretul petrece mai mult timp in range decat in conditii de trend.
www.cnotta.com <-- ca sa va faceti o idee ce impica trading'ul.plus exista niste carti celebre.free download
spor la treaba

#42
bitubv

bitubv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 26.12.2004
dragul meu ....

eu am 4000 de dolari bagati recent in asta ....am rugat frumos la inceputul threadului daca este cineva care are ceva de zis cu cea mai mare placere noi astia nestiutorii rugam sa ni se impartaseasca o parte din minunata experienta ....

vreau sa te intreb ceva insa ....
1.tu ai idee ce inseamna forex ??
2.cati bani ai bagati ?
3.cum ii scoti ??
4.cu server folosesti ?
5.ce sistem de transfer folosesti maria ta din multitudinea de posibilitati despre care ne certam si noi ca "prostii" pe aici inainte sa ne oferi tu vesnica solutie GENERALA


si apropo daca vreti sa invatati va dau o adresa cu explicatii ca la prosti unde intelege tot prostul ce si cum cu forexul asta

http://forexromania....m/deceforex.htm

#43
new_man

new_man

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 16.09.2005
Eu folosesc www.marketiva.com.

Mi se par cei mai buni pentru a incepe activitatea pentru ca practic o poti face fara sa investesti nimic.

In ceea ce priveste banii de retras nu am retras inca de la ei nu nu cred ca sunt neseriosi. S-ar fi aflat pana acum.
In schimb am primit bani de la alte firme din afara si nu au fost probleme.
Isi iau si ele cativa $ comision dar in limita bunului simt. Cred ca la 3-400$ inca 20 comision nu se simte

#44
phaeton

phaeton

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 08.09.2005

bitubv, on Sep 17 2005, 19:03, said:

dragul meu ....

eu am 4000 de dolari bagati recent in asta ....am rugat frumos la inceputul threadului daca este cineva care are ceva de zis cu cea mai mare placere noi astia nestiutorii rugam sa ni se impartaseasca o parte din minunata experienta ....

vreau sa te intreb ceva insa ....
1.tu ai idee ce inseamna forex ??
2.cati bani ai bagati ?
3.cum ii scoti ??
4.cu server folosesti ?
5.ce sistem de transfer folosesti maria ta din multitudinea de posibilitati despre care ne certam si noi ca "prostii" pe aici inainte sa ne oferi tu vesnica solutie GENERALA
si apropo daca vreti sa invatati va dau o adresa cu explicatii ca la prosti unde intelege tot prostul ce si cum cu forexul asta

http://forexromania....m/deceforex.htm

<{POST_SNAPBACK}>


merci pentru titlurile acordate,
back to fx : iti urez mult succes si perseverenta.sper ca ai testat destul pe demo metoda, dar mai ales ..te'ai testat pe tine insuti in diverse conditii de piata.

1. nu,n'am idee,ma bag si eu in seama ca un nebun pe'aci.
2. mai putin conteaza suma. oricum,cu mai putin de $1k e greu sa te descurci(mai ales daka brokerul nu permite tranzactionarea sumelor mai mici de 1mini contract)
3. banii se scot simplu.faci o cerere la broker.scrie in contractul sau "agreement"-ul fiecarui broker (daka ti'ai deschis real account sper ca l'ai citit).
4. platforma o.a.n.d.a
5. am folosit doar wire transfer.

link'ul oferit,demonstreaza inca o data ca brokerii,IB's, n'au un foarte mare interes in informarea corecta a publicului. mai bine orientati-va spre portaluri mai mult sau mai putin impartiale.
recomand rubrica "Knowledge" de pe Fxstreet.com : http://www.fxstreet....=fxstrategylogo

dar mai intii ar fi bune niste cunostinte de baza despre Piata Foreign Exchange. gasiti pe site'ul fed'ului : http://www.ny.frb.or...n/addpub/usfxm/

pt Fire_dog: cred ca ti'ai raspuns singur la intrebare --->"Oare e posibil ca unu ca mine care abia se documenteaza si a cititi primele 3 ghiduri dp kmarket.ro obtina un venit de aprox 4000$... dak cumpar schema pe care o vinde leutzturo? sau e doar o poveste??"

in trading,succesul vine dupa mii de ore de chart watching, pentru ca piata e mereu in schimbare,zilnic iti ofera suprize.de aceea si se recomanda ca fiecare trader sa aiba un Trading Plan,care-i serveste drept harta,ii ofera regulile "de conduita" in variatele conditii/situatii ale pietei.conceperea Trading plan'ului e doar un pas.respectarea lui cere eforturi mai mari.

ca sa va faceti o idee despre "parcursul" unui trader : http://www.moneytec....?t=12879&page=1

succes !

Edited by phaeton, 18 September 2005 - 11:16.


#45
new_man

new_man

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 16.09.2005

ocat, on Sep 19 2005, 12:03, said:

vezi ca e vorba de HYIP Investment ceea ce e un fel de caritas.
daca vrei sa pierzi bani continua!!!
eu am studiat schemele astea si daca chiar vrei pot sa ti trimit un report facut de un american care cred ca o sa te ajute.
oricum ideea cu astea e ca nu rezista prea multe zile.
eu atunci cand am bagat bani mai multi adica 300 USD in doua zile a disparut.
asa ca trebuie sa fii atent!!chiar foarte..!
este si un site cu scamlist in hyip.
Ideea de baza este ca trebuie sa investesti bani putini in cat mai multe HYIP-uri, adica max 20$ intr-unul si daca vrei sa bagi 2000 tb sa i bagi in 100 HYIP -uri astfel daca pica 10 sa nu pierzi toti banii.
Oricum nu ai deloc control asupra banilor tai si daca dispar asta e!
Sfatul meu e sa nu te bagi!

ovidiu

<{POST_SNAPBACK}>


Nu e vorba de HYIP. Ei sunt brokeri. Opereaza pe piata de vreo 2 ani. Intre timp nu s-a plans nimeni de ei.
Nu trebuie sa bagi bani. Te poti apuca de treba cu cei care ii ai. Tu decizi ce tranzactii faci. Ei sunt practic ca o casa valutara ... traiesc din comision.
Atata timp cat tie iti merge treba le merge si lor.

Edited by Tyby, 19 September 2005 - 12:36.


#46
caracatita

caracatita

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 22.03.2004
Am si eu io intrebare de FOREX: voi stiti de unde se pot face rost de date mai vechi, adica un fisier cu cotatiile din ultimii ani, eventual al momente cat mai apropiate (sa zic 1min 2)

Ma puteti ajuta?

#47
new_man

new_man

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 16.09.2005

caracatita, on Sep 19 2005, 13:09, said:

Am si eu io intrebare de FOREX: voi stiti de unde se pot face rost de date mai vechi, adica un fisier cu cotatiile din ultimii ani, eventual al momente cat mai apropiate (sa zic 1min 2)

Ma puteti ajuta?

<{POST_SNAPBACK}>


Aplicatiile de tranzactionare au posibiliteatea de ati arata istoricul pe cativa ani in urma precum si cel din minut in minut...

#48
namefelix

namefelix

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 21.04.2004

new_man, on Sep 19 2005, 17:29, said:

Aplicatiile de tranzactionare au posibiliteatea de ati arata istoricul pe cativa ani in urma precum si cel din minut in minut...

<{POST_SNAPBACK}>


Nu prea cred ca istoricul pe cativa ani e cea mai buna cale de a-ti orienta investitiile.
Poate mult mai potrivit ar fi pe cateva ore/zile.

Edited by namefelix, 20 September 2005 - 00:33.


#49
new_man

new_man

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 16.09.2005
Azi a fost o zi foarte buna pentru piata forex.
S-a speculat foarte mult pe seama uraganului ...

#50
namefelix

namefelix

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 21.04.2004

new_man, on Sep 23 2005, 17:22, said:

Azi a fost o zi foarte buna pentru piata forex.
S-a speculat foarte mult pe seama uraganului ...

<{POST_SNAPBACK}>

Da asa e :))
Eu sunt inca incepator la capitolul Forex, insa cred ca am sa investesc foarte mult in asta. SE MERITA !!!

#51
Fire_dog

Fire_dog

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 16.09.2005
eu miam facut 2 conturi si m-am logwat cu aman2...
nu am stiu ca nu am voie si mi lea blocat nuj ce naiba a faacut...

miau trim un mail si miau zis,,, a mai patit cineva asa ceva,,,va rog dati-mi o idee ce trebuie sa fac....

on topic...si eu am facut cateva tranzactii BUNE  astazi si de aia am nevoie de primu cont inapoi,,,,

plsss  :worthy:  :worthy:  :worthy:

ps: am dat pm la cineva ...si am impresia ca am incercat sal deschid si mia dat erooare ....apoi nu l-am mai vazut (msgul)... rog acea pers sa imi mai trimita inca odata..

RESPECT

Edited by Fire_dog, 23 September 2005 - 21:52.


#52
phaeton

phaeton

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 08.09.2005

namefelix, on Sep 23 2005, 21:32, said:

Da asa e :))
Eu sunt inca incepator la capitolul Forex, insa cred ca am sa investesc foarte mult in asta. SE MERITA !!!

<{POST_SNAPBACK}>


daka esti incepator de ce "spamezi" cu linkul ala in signature ?
si ...cum a influentat Rita piata de ieri ?

#53
Fire_dog

Fire_dog

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 16.09.2005
chiar nu jtie nimeni cum as putea rezolva problema?

plsss... :worthy:

#54
Fata_morgana

Fata_morgana

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 380
  • Înscris: 06.04.2005

Fire_dog, on Sep 23 2005, 21:45, said:

eu miam facut 2 conturi si m-am logwat cu aman2...
nu am stiu ca nu am voie si mi lea blocat nuj ce naiba a faacut...

<{POST_SNAPBACK}>


Politica lor este o persoana - un cont.
Deci, renunta la un cont, si trimite-le un document de identitate scanat.

Intra pe home page si vezi ca au live suport. Te lamuresc ei ce si cum. :)

Bafta!

Edited by Fata_morgana, 24 September 2005 - 19:06.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate