Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

prima casa 3

- - - - -
  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#19
cris2109

cris2109

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 16.07.2004

View Postindigomyd84, on 21st March 2011, 11:51, said:

buna
azi am sunat la fond si am aflat ca ne-a fost aprobat dosarul.e in drum spre banca centrala.speram ca saptamana asta sa terminam si sa semnam c d v

Felicitari :thumbup: ...deci sa ma astept si eu in urmatoarele doua zile :D avand in vedere ca am depus pe 4 martie la doua zile dupa tine.

#20
cris2109

cris2109

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 16.07.2004
tocmai am primit respunsul de la fond :D - contractul e pe drum
a durat in total 11zile lucratoare

#21
indigomyd84

indigomyd84

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 07.03.2011

View PostTheoDora85, on 21st March 2011, 12:10, said:

Felicitari si Doamne Ajuta!
Cate zile a stat dosarul tau la fond?
Multumesc
aproape 2 saptamani si inca cu insistente si telefoane peste telefoane,

#22
capitanui

capitanui

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 19.03.2011

View Postindigomyd84, on 21st March 2011, 21:19, said:

aproape 2 saptamani si inca cu insistente si telefoane peste telefoane,

Salutare tuturor,

Am citit cred ca tot ce s-a spus pe forumurile astea despre minunatul "Prima Casa", insa nu am scris niciodata nimic. In primul rand felicitari tuturor celor care au reusit sa ajunga la sfarsit.
Si eu sunt in situatia celor de pe aici insa eu inca nu am asteptat destul sa ma ingrijorez. Dosarul meu a plecat la fond pe 17 martie iar de la banca mi s-a spus ca dureaza in jur de 2 saptamani.
Acum nici nu stiu daca sa mai dau telefoane sau altceva pe acolo, in ce masura ajuta sau nu...Sper ca la inceputul lui aprilie sa semnez si eu cvc.
Multa bafta tuturor!

#23
alexandratartau

alexandratartau

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 10.03.2010
Salutare,

mie mi s-a trimis dosarul la fond pe 7 martie. Ni s-a spus ca dureaza 2 saptamani. Tocmai au trecut si nu avem nici un raspuns. La Fond nu reusim sa sa dam peste cineva care sa ne ajute cu informatii. Voi cum ati reusit sa obtineti informatii de la Fond? Speram sa terminam saptamana asta cu tot balciul  :confuzzled:

#24
indigomyd84

indigomyd84

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 07.03.2011
BUNA!
de la fond la banca centrala unde s-a impotmolit.tre sa reinoiesc antecontractul ca mi-a expirat.cei de la banca mi-ai zis ieri ca nu stiu nici ei cat mai dureaza fiinda sunt foarte multe dosare la banca centrala care isi aSteapta OK-ul insa nu ajung fondurile.astia mint cu nerusinare ! ITI AJUNGE DOSARUL IN ULTIMA FAZA[TRECE FARA PROBLEME DE FOND] CA SA AJUNGA SA ITI SPUNA CA ULTIMUL ''DA'' TI-L DA BANCA CENTRALA SI CA NU AJUNG FONDURILE [SUNT FOARTE MULTE DOSARE CARE ASTEAPTA SA FIE REZOLVATE DIN FEBRUARIE].IMI VENEA SA O STRANG DE GAT PE ASA ZISA 'DOAMNA' DE LA BANCA.
VOR SA MAI TREACA O SAPTAMANA SI SA NE ZICA : NU MAI SUNT BANI PT PC! SI APOI SA ISI PROMOVEZE CU NERUSINARE PRODUSUL LOR
ASTEPT SI SPER SA SE REZOLVE CUMVA
BAFTA SI NOROC TUTUROR!

#25
capitanui

capitanui

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 19.03.2011

View Postindigomyd84, on 23rd March 2011, 08:21, said:

BUNA!
de la fond la banca centrala unde s-a impotmolit.tre sa reinoiesc antecontractul ca mi-a expirat.cei de la banca mi-ai zis ieri ca nu stiu nici ei cat mai dureaza fiinda sunt foarte multe dosare la banca centrala care isi aSteapta OK-ul insa nu ajung fondurile.astia mint cu nerusinare ! ITI AJUNGE DOSARUL IN ULTIMA FAZA[TRECE FARA PROBLEME DE FOND] CA SA AJUNGA SA ITI SPUNA CA ULTIMUL ''DA'' TI-L DA BANCA CENTRALA SI CA NU AJUNG FONDURILE [SUNT FOARTE MULTE DOSARE CARE ASTEAPTA SA FIE REZOLVATE DIN FEBRUARIE].IMI VENEA SA O STRANG DE GAT PE ASA ZISA 'DOAMNA' DE LA BANCA.
VOR SA MAI TREACA O SAPTAMANA SI SA NE ZICA : NU MAI SUNT BANI PT PC! SI APOI SA ISI PROMOVEZE CU NERUSINARE PRODUSUL LOR
ASTEPT SI SPER SA SE REZOLVE CUMVA
BAFTA SI NOROC TUTUROR!

Cum adik? la tine a venit dosarul de la fond si acum nu mai da banca imprumutul ? dar inainte sa plece la fond nu ai semnat contract de credit? declaratie din partea bancii ca ti-au aprobat creditul si toate alea?
La mine a fost trimis dosarul la fond pe 17 martie. Banca a zis ca nu mai depinde de ea.
Asta nu am mai auzit-o pana acum...
Daca nu sunt prea indiscret .. la ce banca ai facut creditul ? sa stie lumea la ce sa se astepte macar, daca banca respectiva spune ca a terminat fondurile.

Multa bafta!

#26
cris2109

cris2109

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 16.07.2004

View Postindigomyd84, on 23rd March 2011, 08:21, said:

BUNA!
de la fond la banca centrala unde s-a impotmolit.tre sa reinoiesc antecontractul ca mi-a expirat.cei de la banca mi-ai zis ieri ca nu stiu nici ei cat mai dureaza fiinda sunt foarte multe dosare la banca centrala care isi aSteapta OK-ul insa nu ajung fondurile.astia mint cu nerusinare ! ITI AJUNGE DOSARUL IN ULTIMA FAZA[TRECE FARA PROBLEME DE FOND] CA SA AJUNGA SA ITI SPUNA CA ULTIMUL ''DA'' TI-L DA BANCA CENTRALA SI CA NU AJUNG FONDURILE [SUNT FOARTE MULTE DOSARE CARE ASTEAPTA SA FIE REZOLVATE DIN FEBRUARIE].IMI VENEA SA O STRANG DE GAT PE ASA ZISA 'DOAMNA' DE LA BANCA.
VOR SA MAI TREACA O SAPTAMANA SI SA NE ZICA : NU MAI SUNT BANI PT PC! SI APOI SA ISI PROMOVEZE CU NERUSINARE PRODUSUL LOR
ASTEPT SI SPER SA SE REZOLVE CUMVA
BAFTA SI NOROC TUTUROR!

Nici eu nu am mai auzit-o pe asta...chiar sunt curios despre ce banca e vorba
La mine a ajuns dosarul la sucursala Alpha a doua zi dupa ce mi-au spus ca e aprobat de fond. Maine trebuie sa ma duc sa semnez toate 3 contractele.
Cred ca ar trebui sa pui un pic de presiuni pe banca...eu asa as face; in ultima faza poti sa ii si dai un judecata - pai timpul oamenilor si nervii sunt chiar pe gratis? sa nu mai vorbim de banii de avans si altele

#27
capitanui

capitanui

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 19.03.2011

View Postcris2109, on 23rd March 2011, 13:12, said:

Nici eu nu am mai auzit-o pe asta...chiar sunt curios despre ce banca e vorba
La mine a ajuns dosarul la sucursala Alpha a doua zi dupa ce mi-au spus ca e aprobat de fond. Maine trebuie sa ma duc sa semnez toate 3 contractele.
Cred ca ar trebui sa pui un pic de presiuni pe banca...eu asa as face; in ultima faza poti sa ii si dai un judecata - pai timpul oamenilor si nervii sunt chiar pe gratis? sa nu mai vorbim de banii de avans si altele

Exact. De asta intrebam. Eu fac cu BRD, am primit informare semnata si stampilata de banca precum creditul cerut a fost aprobat. Pe baza acestui act, ameninta-i ca ii actionezi in judecata. Eu unul asa as face.
Eu am dosarul de aproape o saptamana, nu fac nimic pana cand nu se fac 2 sapt asa cum m-a anuntat banca, care pana acum si-a facut treaba cu responsabilitate si careia nu am ce sa-i reprosez. In momentul cand lucrurile se schimba actionez ca atare.

#28
Corina2009

Corina2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,429
  • Înscris: 11.03.2009

View Postindigomyd84, on 23rd March 2011, 08:21, said:

BUNA!
de la fond la banca centrala unde s-a impotmolit.tre sa reinoiesc antecontractul ca mi-a expirat.cei de la banca mi-ai zis ieri ca nu stiu nici ei cat mai dureaza fiinda sunt foarte multe dosare la banca centrala care isi aSteapta OK-ul insa nu ajung fondurile.astia mint cu nerusinare ! ITI AJUNGE DOSARUL IN ULTIMA FAZA[TRECE FARA PROBLEME DE FOND] CA SA AJUNGA SA ITI SPUNA CA ULTIMUL ''DA'' TI-L DA BANCA CENTRALA SI CA NU AJUNG FONDURILE [SUNT FOARTE MULTE DOSARE CARE ASTEAPTA SA FIE REZOLVATE DIN FEBRUARIE].IMI VENEA SA O STRANG DE GAT PE ASA ZISA 'DOAMNA' DE LA BANCA.
VOR SA MAI TREACA O SAPTAMANA SI SA NE ZICA : NU MAI SUNT BANI PT PC! SI APOI SA ISI PROMOVEZE CU NERUSINARE PRODUSUL LOR
ASTEPT SI SPER SA SE REZOLVE CUMVA
BAFTA SI NOROC TUTUROR!



Din pacate acum sau niciodata.
Adica insista, cere audiente, suna, du-te peste directorii mai mari, nu lasa sa se rezolve de la sine.

Preseaza-i si fii ferma, numai tu stii ce pierzi si cat iti doresti acea casa.


Bafta!

#29
indigomyd84

indigomyd84

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 07.03.2011
stiati ca un antecontract a ajuns de la 85 de lei la 185 de lei intr-o luna?

#30
capitanui

capitanui

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 19.03.2011

View Postindigomyd84, on 24th March 2011, 19:14, said:

stiati ca un antecontract a ajuns de la 85 de lei la 185 de lei intr-o luna?
depinde de valoarea...eu am dat tot cam atat..182 pe 5 martie la o valoare de 1500 euro...
Ai mai rezolvat ceva cu banca?

#31
serpantes

serpantes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,370
  • Înscris: 09.02.2006

View Postcapitanui, on 25th March 2011, 08:30, said:

depinde de valoarea...eu am dat tot cam atat..182 pe 5 martie la o valoare de 1500 euro...
Ai mai rezolvat ceva cu banca?
eftin, noi am dat 320 le pt un antecontract de 2300 euro

#32
indigomyd84

indigomyd84

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 07.03.2011
In sfarsit ! A dat Domnul si am semnat contractul de vanzare cumparare vineri 25.03 2011.
Acum asteptam extrasul de carte funciara si sa se vireze banii in contul vanzatoarei ca sa primim cheile apartamentului si sa putem resufla usurati.
speram ca pana la sfarsitul saptamanii viitoare se ii intre banii in cont.
Si de aici cale lunga la renovat!
bafta si succes tuturor in continuare! :thumbup:

#33
dia22

dia22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 26.01.2011
felicitari!!! sa stapaniti sanatosi casuta!!!

#34
indigomyd84

indigomyd84

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 07.03.2011

View Postcris2109, on 23rd March 2011, 13:12, said:

Nici eu nu am mai auzit-o pe asta...chiar sunt curios despre ce banca e vorba
La mine a ajuns dosarul la sucursala Alpha a doua zi dupa ce mi-au spus ca e aprobat de fond. Maine trebuie sa ma duc sa semnez toate 3 contractele.
Cred ca ar trebui sa pui un pic de presiuni pe banca...eu asa as face; in ultima faza poti sa ii si dai un judecata - pai timpul oamenilor si nervii sunt chiar pe gratis? sa nu mai vorbim de banii de avans si altele

buna!
in ce stadiu ati mai ajuns?
ati reusit sa semnati contractele?cam in cat timp se vor vira banii vanzatorului?
multa bafta in continuare!

#35
capitanui

capitanui

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 19.03.2011

View Postindigomyd84, on 28th March 2011, 07:23, said:

buna!
in ce stadiu ati mai ajuns?
ati reusit sa semnati contractele?cam in cat timp se vor vira banii vanzatorului?
multa bafta in continuare!

Acum 5 minute am fost sunat de la banca ca s-a primit OK-ul de la Fond, dosarul pleaca de acolo si ajunge zilele astea inapoi la banca...sper ca sapt asta sa semnez contractul de vanzare-cumparare...
Am inceput totul pe 1 martie cand am fost pt prima oara pentru simulare la banca.
Dosarul a plecat pe 17 martie la fond.

#36
capitanui

capitanui

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 19.03.2011
Daca e cineva din Iasi, pot recomanda la Millenium pe cineva care se misca foarte repede si pe mine m-a ajutat foarte mult, acum m-a sunat si mi-a spus ca daca stiu pe cineva care mai vrea ca Millenium-ul mai are vreo 2 milioane fonduri si daca nu le da pana la o data limita o sa fie repartizate aleatoriu altor banci.

Multa bafta tuturor.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate