Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

prima casa 3

- - - - -
  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#37
mosser

mosser

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 20.04.2009
Salut!
Noi am semnat antecontractul pe 1 martie, pe 4 cred ca a ajuns la FOND, pe 10 am primit confirmarea de la banca ca a fost semnat, dar nici pana in ziua de azi nu a ajuns "in centrala". De la banca ni se spune ca nu le mai raspund astia de la Fond la telefon si nu pot sa faca nimic.
La Fond nu iti da nimeni nicio informatie.
E posibil asa ceva ???

#38
capitanui

capitanui

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 19.03.2011

View Postmosser, on 29th March 2011, 12:36, said:

Salut!
Noi am semnat antecontractul pe 1 martie, pe 4 cred ca a ajuns la FOND, pe 10 am primit confirmarea de la banca ca a fost semnat, dar nici pana in ziua de azi nu a ajuns "in centrala". De la banca ni se spune ca nu le mai raspund astia de la Fond la telefon si nu pot sa faca nimic.
La Fond nu iti da nimeni nicio informatie.
E posibil asa ceva ???
Nu stiu ce sa zic.
Pe mine m-au sunat ieri de la banca ca s-a primit OK-ul de la fond, asteptam dosarul si apoi semnam contractele. Dar nu cred ca am mai auzit sa dureze asa mult.
Suna la banca si fa scandal, ia-te de ei oleak, ca ei nu fac nimic pana nu presezi. E revoltator, ori esti mintit ori s-a pierdut dosarul pe undeva si ei nu isi bat capu prea tare.

#39
mosser

mosser

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 20.04.2009

View Postcapitanui, on 29th March 2011, 14:09, said:

Nu stiu ce sa zic.
Pe mine m-au sunat ieri de la banca ca s-a primit OK-ul de la fond, asteptam dosarul si apoi semnam contractele. Dar nu cred ca am mai auzit sa dureze asa mult.
Suna la banca si fa scandal, ia-te de ei oleak, ca ei nu fac nimic pana nu presezi. E revoltator, ori esti mintit ori s-a pierdut dosarul pe undeva si ei nu isi bat capu prea tare.

Nu cred ca poata sa piarda un dosar care cantareste 5 kilograme. Mai pierzi un telefon, un rasarit de soare, dar ditamai dosarul e cam greu.

#40
indigomyd84

indigomyd84

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 07.03.2011
VINERI AM SEMNAT CONTRACTUL DE VANZARE-CUMPARARE SI IERI AU INTRAT BANII IN CONT.
ACUM SUNTEM PROPRIETARI!!!!!!!!!  :thumbup:   :peacefingers:
BAFTA SI SUCCES TUTUROR!

#41
schumy80

schumy80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 03.05.2009

View Postindigomyd84, on 31st March 2011, 07:23, said:

VINERI AM SEMNAT CONTRACTUL DE VANZARE-CUMPARARE SI IERI AU INTRAT BANII IN CONT.
ACUM SUNTEM PROPRIETARI!!!!!!!!!  :thumbup:   :peacefingers:
BAFTA SI SUCCES TUTUROR!

Bravo! Felicitari! :)

Beti o cupa de sampanie, va linistiti...
si apoi... partea a doua: zugravit (daca este cazul), mobila, electrocasnice, etc...

#42
mosser

mosser

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 20.04.2009
Gata s-a rezolvat problema. Se pare ca cei de la Fond "au uitat" sa trimita dosarul la banca. Ar fi trebuit ca pe data de 23 martie sa il trimita, dar abia pe 30 , dupa multe insistente , si-au dat seama ca defapt dosarul tot la ei e. Asa ca daca stai cuminte si astepti ca ceilalti sa-si faca treaba pentru care sunt platiti tot de tine, ai sanse sa ramai uimit de corectitudinea si promtitudinea serviciilor lor.
Astazi mergem la notar sa semnam contractul.
Bafta multa si voua.

#43
JAIG

JAIG

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 08.02.2011

View Postindigomyd84, on 31st March 2011, 07:23, said:

VINERI AM SEMNAT CONTRACTUL DE VANZARE-CUMPARARE SI IERI AU INTRAT BANII IN CONT.
ACUM SUNTEM PROPRIETARI!!!!!!!!!  :thumbup:   :peacefingers:
BAFTA SI SUCCES TUTUROR!
Mii de felicitari! Sa traiti fericiti in noua locuinta!

#44
aria_cluj

aria_cluj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 996
  • Înscris: 01.08.2010

View PostJAIG, on 1st April 2011, 02:57, said:

Mii de felicitari! Sa traiti fericiti in noua locuinta!
care este perioada pentru care sta dosarul la fond?stie cineva?
dar aprobarea financiara de la banca?cat dureaza?

#45
val_bv

val_bv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 06.04.2011

View Postaria_cluj, on 3rd April 2011, 13:08, said:

care este perioada pentru care sta dosarul la fond?stie cineva?
dar aprobarea financiara de la banca?cat dureaza?


Din cate am citit pe aici,. la Fond se sta cam 5-7 zile lucratoare.
Unii au postat cum ca dosarul le-a fost trimis pe 30.03 si pe 05.04 le-a venit raspunsul ca s-a aprobat.

Al meu a fost trimis pe 01.04.
Cand il aproba, voi posta.

Bafta tuturor!

#46
rechynuta

rechynuta

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 11.04.2008
al meu a fost trimis pe 22.03 , inregistrat la fond pe 24.03 . Aprobare din partea fondului -01.04
contracte de semnat -pe 08.04

#47
aria_cluj

aria_cluj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 996
  • Înscris: 01.08.2010

View Postrechynuta, on 6th April 2011, 01:35, said:

al meu a fost trimis pe 22.03 , inregistrat la fond pe 24.03 . Aprobare din partea fondului -01.04
contracte de semnat -pe 08.04
deci dureaza cam o saptamana aprobarea de la fond... :thumbup:

#48
val_bv

val_bv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 06.04.2011
Niatza buna!

Dosarul meu a plecat la Fond pe 01.04.
Ieri pe la amiaz cei de la banca vedeau in sistem ca este validat, iar la 18 m-au sunat sa imi spuna ca s-a aprobat.

Deci s-au miscat f. repede.
Acum, dupa cum mi s-a zis, cam pe saptamana viitoare - marti, miercuri - ajung actele de la Fond in Brasov si putem face contractul.


Multa bafta tuturor!

Ca fonduri, se duc pe zi o medie de 1 mil.

#49
NeculaiM

NeculaiM

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 07.04.2011

View Postval_bv, on 7th April 2011, 09:55, said:

Niatza buna!

Dosarul meu a plecat la Fond pe 01.04.
Ieri pe la amiaz cei de la banca vedeau in sistem ca este validat, iar la 18 m-au sunat sa imi spuna ca s-a aprobat.

Deci s-au miscat f. repede.
Acum, dupa cum mi s-a zis, cam pe saptamana viitoare - marti, miercuri - ajung actele de la Fond in Brasov si putem face contractul.


Multa bafta tuturor!

Ca fonduri, se duc pe zi o medie de 1 mil.


Salut tuturor......Felicitari!!  Din ce surse ai auzit ca se duc in medie 1 milion pe zi????

#50
NeculaiM

NeculaiM

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 07.04.2011

View PostNeculaiM, on 7th April 2011, 13:59, said:


A mai primit cineva aprobare? Sunt curios ce se intampla cu dosarele complete aflate in centrala, caci nu mai primesc dosare!

#51
cris2109

cris2109

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 16.07.2004
Imi pare rau ca nu am mai intrat deloc sa scriu. Noi dupa ce am primit raspunsul de la fond am semnat la 3 zile contractul final iar a doua zi ne-am mutat in apartament. Deci la inceputul saptamanii a venit de la fond iar spre sfarsitul saptamanii ne-am mutat. Acum am inceput bineinteles sa dam un var chiar daca era destul de ingrijit, mobila, electrocasnice...ma doare capul...o groaza de bani; dar sunt linistit ca in sfarsit suntem la casa noastra.

Multa bafta va doresc tuturor !

#52
cristy25hmm

cristy25hmm

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 13.04.2011
Buna,
Eu am semnat contractul de credit pe data de 24.03, pe data de 8.04 abea a venit confirmarea de la FNG ca, au acceptat acest credit, cu nr de dosar, etc, acuma a mai ramas sa vina contractul de garantare de la ei, care cica vine in format electronic.Si tot vine,daca nu vine pana vineri am pierdut 7000 de euro, adica pana pe 15.04.Am dat foarte multe telefoane catre fond si imi raspundea o doamna, dupa care ma trimitea pe linie la nu stiu ce consilier, si de acolo se inchidea telefonul.In momentul asta sunt disperat, nici nu stiu la cine sau cum sa mai apelez, dosarul fiind deja de 3 saptamani acolo...
La banca nu mi se ofera nici un raspuns, am vazut personal hartia cu aprobarea creditului dar ramane de primit acel contract de garantare....
Numai bine...

#53
Adrian-TM

Adrian-TM

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 11.01.2009
Buna tuturor,
Am inteles ca nu se mai primesc dosare la Fond. Este adevarat ca s-au terminat deja toti banii?
Din cei care ati depus dosarul in ultimul moment, a mai primit cineva aprobare si dupa cat timp?

Sper sa auzim numai de bine!

#54
popescuirina

popescuirina

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 27.02.2011
daca dosarul a ajuns la fond, cu siguranta va fi si aprobat

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate