Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

vreau o schimbare

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
ica13-68

ica13-68

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.02.2011
as  dori o schimbare in viata mea ma-m gindit sa ma mut in spania am 43 ani casatorita am doi copii unu 7 ani si unul 16 ani iar sotul are 46 ani si a iesit la pensie din armata .In Romania  am un coafor deschis  dar as vrea sa incerc sa fac acelasi lucru in spania ,as dori sa gasesc o persoana care doreste acelasi lucru dar prin zona Barcelonei Valencia sa-u Malaga .

#2
jocherjocher

jocherjocher

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 02.10.2007

View Postica13-68, on 22nd February 2011, 20:36, said:

as  dori o schimbare in viata mea ma-m gindit sa ma mut in spania am 43 ani casatorita am doi copii unu 7 ani si unul 16 ani iar sotul are 46 ani si a iesit la pensie din armata .In Romania  am un coafor deschis  dar as vrea sa incerc sa fac acelasi lucru in spania ,as dori sa gasesc o persoana care doreste acelasi lucru dar prin zona Barcelonei Valencia sa-u Malaga .


incercati pe zona Valencia (mai bogata) si Malaga (mai frumoasa). La frizerii rar gasesti tuns la barbati sub 9 euro (poate doar in sate la 7 euro). La femei e ceva mai scump, incepand cu 15-20 euro (din ce imi spunea sotia). E un domeniu unde e posibil sa aveti succes, spaniolii se poarta mereu super ingrijiti mai ales femeile de la copile pana la babe de 90 ani....evident trebuie sa stiti si meserie....

Edited by jocherjocher, 28 February 2011 - 23:17.


#3
dani1977

dani1977

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 83
  • Înscris: 05.05.2010

View Postica13-68, on 22nd February 2011, 22:36, said:

as  dori o schimbare in viata mea ma-m gindit sa ma mut in spania am 43 ani casatorita am doi copii unu 7 ani si unul 16 ani iar sotul are 46 ani si a iesit la pensie din armata .In Romania  am un coafor deschis  dar as vrea sa incerc sa fac acelasi lucru in spania ,as dori sa gasesc o persoana care doreste acelasi lucru dar prin zona Barcelonei Valencia sa-u Malaga .
Ca frizerita faci treaba in Spania.Mai ales daca deschizi o mica afacere de cartier.
Nu vezi femeie spaniola de la 50 pana la 90 de ani sa nu mearga saptamanal la coafor.Eu personal am o amica care are o frizerie de barbati dar tunde si femei .Merge treaba chiar daca la inceput iti va fii mai greu .
Este fundamental sa ai o meserie daca vrei sa emigrezi.Nu este garantia succesului dar este un lucru esential.bafta

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate