Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Grand Efe vs Didim beach

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#1
fire_chief

fire_chief

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 27.05.2008
am cautat si rascolit tot netul pentru  un hotel cu preturi de criza insa cu servicii foarte bune si un raport calitate pret bun spre foarte bun.
Dupa indelungi cercetari m-am oprit la Didim Beach si  Grand Efe.
Ideea este ca au preturi comparabile, impresii tot cam asa cu un plus parca pt grand efe, avem in gasca de la copilasi la adolescenti  adulti si un  pensionar
Anii trecuti am fost la paraiso verde,  dar dupa ce i-a preluat crystal au scazut  mult calitatea serviciilor si au marit incredibil pretul...am fost extrem de multumiti cand il detinea lantul vera( asta ca sa stiti cam la ce ne-am raportat pina acum)
mergem in turcia de 5 ani, si nu am dori sa ratam o vacanta,chiar daca e pe bani putini( mergem si cu masinile personale)
deci care ar fi sa fie sa fie intre cele doua  :worthy:
multumesc mult!

#2
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
despre DBE nu iti va putea raspunde nimeni acum, e prematur, nu au fost inca romani acolo si oricum locuri in el mai gasesti daca te grabesti doar dupa 9 iulie
deci nu o mai tergiversa ca nu mai gasesti locuri nici la GE
orice hotel din didim ofera mai mult decit GE, mergi pe mina  mea ca nu te.am pacalit niciodata, tii minte ca te.am pus in garda ultima oara cind ai fost la paraiso

Edited by ferrellroo, 20 February 2011 - 12:40.
Fara quote la postul anterior.


#3
vad

vad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,741
  • Înscris: 25.12.2004
La didim am ales si noi sa mergem, insa dupa 9 septembrie (sa speram ca va fi vremea frumoasa), am ales cazarea cu transport pe cont propriu.

#4
madatudor

madatudor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 12.06.2008

 vad, on 29th May 2011, 22:28, said:

La didim am ales si noi sa mergem, insa dupa 9 septembrie (sa speram ca va fi vremea frumoasa), am ales cazarea cu transport pe cont propriu.
eu o sa plec sapt viitoare la Grand Efe pt cateva zile...spre sa fie ok, n-am mai fost niciodata, insa in general am observat ca parerile sunt favorabile...


http://[color="#0000...].blogspot.com/ - Blog de travel

Edited by ferrellroo, 29 October 2011 - 11:15.
Fara blog


#5
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
conceptul de ultra all inclusive al hotelului Didim Beach Resort & Elegance: http://didimbeach.co...t/factsheet.pdf

mai multe fotografii aici, pe saitul oficial: http://didimbeach.co...i/genel_en.html

Edited by rottweiler2007, 29 October 2011 - 10:35.


#6
minnie2007

minnie2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 01.09.2008

 rottweiler2007, on 29th October 2011, 10:35, said:

conceptul de ultra all inclusive al hotelului Didim Beach Resort & Elegance: http://didimbeach.co...t/factsheet.pdf

mai multe fotografii aici, pe saitul oficial: http://didimbeach.co...i/genel_en.html
Pai povesteste-ne ceva despre el! Ai fost? Ti-a placut? Eu le-am aratat prietenilor si neamurilor pozele, sunt incantati, dar nu mi-o iau pe camasuta cand ajungem acolo? Anul trecut au fost incantati de Venosa, vor tot cam asa ceva si pentru vara viitoare, adica ieftineaua, da' bun.

Edited by minnie2007, 31 October 2011 - 04:17.


#7
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

 minnie2007, on 31st October 2011, 05:06, said:

Pai povesteste-ne ceva despre el! Ai fost? Ti-a placut? Eu le-am aratat prietenilor si neamurilor pozele, sunt incantati, dar nu mi-o iau pe camasuta cand ajungem acolo? Anul trecut au fost incantati de Venosa, vor tot cam asa ceva si pentru vara viitoare, adica ieftineaua, da' bun.

exista saituri cu impresii ale turistilor romani, intra acolo, citeste, cugeta si decide singura, hotelul are un pret imbatabil, la banii astia nu stai nici acasa la tine, la banii astia nici nu mai pui intrebari despre ce si cum, te duci la biserica si aprinzi luminari ca e pomana fara luminare

#8
minnie2007

minnie2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 01.09.2008

 rottweiler2007, on 31st October 2011, 07:05, said:

exista saituri cu impresii ale turistilor romani, intra acolo, citeste, cugeta si decide singura, hotelul are un pret imbatabil, la banii astia nu stai nici acasa la tine, la banii astia nici nu mai pui intrebari despre ce si cum, te duci la biserica si aprinzi luminari ca e pomana fara luminare
Pai am citit cam tot ce-am gasit pe net despre hotel, dar vroiam sa stiu daca ai fost acolo si avand in vedere ca am un grup de peste 20 persoane pentru care decid eu.

Edited by ferrellroo, 01 November 2011 - 11:59.


#9
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

 minnie2007, on 31st October 2011, 19:36, said:

Pai am citit cam tot ce-am gasit pe net despre hotel, dar vroiam sa stiu daca ai fost acolo si avand in vedere ca am un grup de peste 20 persoane pentru care decid eu.
normal ca am fost, mie mi-a placut ce am vazut, resortul ofera mai mult decit cere dar daca se va face coada la gratar sau paharele vor fi de plastic, asta e, dar nu doar parerea mea conteaza, citeste si ce zic oamenii care au stat acolo ca una e sa vizitezi si alta e sa stai acolo, parerea lor tre sa o asculti si sa conteze pt tine nu parerea mea care poate fi subiectiva.

#10
creiveancristi

creiveancristi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 07.01.2010

 rottweiler2007, on 1st November 2011, 12:20, said:

normal ca am fost, mie mi-a placut ce am vazut, resortul ofera mai mult decit cere dar daca se va face coada la gratar sau paharele vor fi de plastic, asta e, dar nu doar parerea mea conteaza, citeste si ce zic oamenii care au stat acolo ca una e sa vizitezi si alta e sa stai acolo, parerea lor tre sa o asculti si sa conteze pt tine nu parerea mea care poate fi subiectiva.
Este adevarat ca hotelul Didim Beach Resort este ocupat la capacitate maxima si nu se mai pot face rezervari in perioada:20 iunie-8 iulie 2012 (am citit pe oferta unei agentii).

#11
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

 creiveancristi, on 19th November 2011, 18:56, said:

Este adevarat ca hotelul Didim Beach Resort este ocupat la capacitate maxima si nu se mai pot face rezervari in perioada:20 iunie-8 iulie 2012 (am citit pe oferta unei agentii).
nu, nu este adevaratdar am auzit si io chestia asta, am verificat in turcia și nu e adevărat

dar dacă nu te grăbești va fi adevărat, la banii ăia în România nu stai nici la cort

Edited by rottweiler2007, 20 November 2011 - 07:17.


#12
RamboX

RamboX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,094
  • Înscris: 02.04.2006
Mai dar Didim Beach asta a ajuns  destinatie de lux pe aici....

#13
creiveancristi

creiveancristi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 07.01.2010

 rottweiler2007, on 20th November 2011, 07:07, said:

nu, nu este adevaratdar am auzit si io chestia asta, am verificat in turcia și nu e adevărat

dar dacă nu te grăbești va fi adevărat, la banii ăia în România nu stai nici la cort
Chiar ma intereseaza acest hotel pentru concediul pe 2012,as dori exact in acea perioada de care este vorba.
Sa ma grabesc ce inseamna:1-2 saptamani sau am timp cam pana la sfarsitul anului?

#14
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

 creiveancristi, on 20th November 2011, 18:20, said:

Chiar ma intereseaza acest hotel pentru concediul pe 2012,as dori exact in acea perioada de care este vorba.
Sa ma grabesc ce inseamna:1-2 saptamani sau am timp cam pana la sfarsitul anului?
a te grăbi înseamna urgent, în 2 săptamîni nu stiu dacă mai găsești locuri pt perioada din poveste

#15
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

 creiveancristi, on 19th November 2011, 18:56, said:

Este adevarat ca hotelul Didim Beach Resort este ocupat la capacitate maxima si nu se mai pot face rezervari in perioada:20 iunie-8 iulie 2012 (am citit pe oferta unei agentii).
hai ca am gasit saitul la care faci referire

pai agentia respectiva are un tabel gol, fara preturi pt 2012 si le-a ramas o nota din vara lui 2011 deasupra tabelului, asa ca relax

#16
creiveancristi

creiveancristi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 07.01.2010

 rottweiler2007, on 22nd November 2011, 17:11, said:

hai ca am gasit saitul la care faci referire

pai agentia respectiva are un tabel gol, fara preturi pt 2012 si le-a ramas o nota din vara lui 2011 deasupra tabelului, asa ca relax
Asa e cum zici,m-am cam speriat.Multumesc de precizari.
Oricum n-o sa mai astept mult si o sa-mi fac rezervare la acest hotel.

#17
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
despre Didim Beach Resort & Elegance

MARE ATENTIE! încercați să nu mai repetați greșeala din 2010 de la carpe diem claros! majoritatea rezervărilor sînt pt perioada 01 iulie- 09 iulie, deci se va forma iarăși îmbulzeală și Doamne ferește de alt overbooking, deci încercați să vă faceți rezervări și pt alte perioade nu toată lumea buluc-grămadă din 1 în 9 iulie, prețurile pt didim bici resort nu-s mari în nicio perioadă, hotelul dă confirmări dar și carpe diem dădea, evitați perioada 01-09 iulie pe cît posibil

#18
giulieta

giulieta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 20.05.2011
Uau !ce pret tare are acest hotel am niste prieteni care au fost si au platit mult mai mult acum 2 ani la sfarsitul lui iunie.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate