Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...

sfat achizitie telefon pana in 20...
 Stoc Smart CAM TV

Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?

Cum conectez un switch WIFI la 60...
 Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom

Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...
 Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!
 

Nevoia de modele

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
54 replies to this topic

#19
Radu Herjeu

Radu Herjeu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 29.08.2005

Elena2k, on Aug 29 2005, 15:08, said:

Imaginea creata pe sticla e cu totul alta  si mi se pare stupid sa pui o eticheta fara sa cunosti pe cineva.

<{POST_SNAPBACK}>


Ai sa razi, dar sunt o multime de stupizi in libertate!
Si eu incerc sa ma acomodez cu societatea, atat timp cat ei nu devin agresivi.
cat priveste modelele... sunt un adversar declarat al modelelor inghitite pe nemestecate...

#20
Akuma No

Akuma No

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,062
  • Înscris: 29.04.2004
mai, io vreau sa arunc pisica in curtea "modelelor".
oamenii derutati, ce-si aleg modele din imaginarul mass-media, isi creeaza singuri confuzii. fetele alea le populeaza la modul bolnav memoria.
"modelele" au jumatatea aia mai mare din vina. "modelele" astea gresesc atunci cind apar in viata reala si se comporta ca si cum ar fi tot pe sticla tv-ului sau a platoului de filmare. cind vezi un "model" cum se rupe-n figuri prin diferite locuri publice, de parca-i singur pe lume, ti se face scirba si iti vine sa-l iei la palme stigindu-i in fata: ma, "modelule", tu stii ca esti un model?
"modelele" astea vor sa ne convinga, iar unii primesc, ca viata din spatele ecranului, oricare ar fi el, este reala.
problema-i ca unele "modelele" chiar se cred modele. gresite. eu nu-i cred.

#21
Elena2k

Elena2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 25.06.2005

Radu Herjeu, on Aug 29 2005, 15:13, said:

Ai sa razi, dar sunt o multime de stupizi in libertate!
Si eu incerc sa ma acomodez cu societatea, atat timp cat ei nu devin agresivi.
cat priveste modelele... sunt un adversar declarat al modelelor inghitite pe nemestecate...

<{POST_SNAPBACK}>

:lol:  sincer, cunosc vedete dar nu ma uit la TV .. si poti sa iti spun ca vad reactia celor din jur ...problema e sa  sti cum sa iti alegi pritenii    :peacefingers:
Daca stai sa dai importanta la fiecare vorba nu rezisti mult.

#22
lucs

lucs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 21.07.2005

add, on Aug 29 2005, 15:32, said:

SUNT PROPRIUL MEU MODEL.... as putea spune..

<{POST_SNAPBACK}>

Felicitari! nu ti se pare ca e pleonasm? Sau tie si lui Eminescu vi se accepta ?

#23
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,146
  • Înscris: 09.09.2003

lucs, on Aug 29 2005, 16:21, said:

Felicitari! nu ti se pare ca e pleonasm? Sau tie si lui Eminescu vi se accepta ?

<{POST_SNAPBACK}>

normal... e licenta poetica, ia loc, 3!

PS: http://www.revistano...cea_elegie.html

Edited by add, 29 August 2005 - 15:25.


#24
Radu Herjeu

Radu Herjeu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 29.08.2005

Akuma No, on Aug 29 2005, 15:17, said:

mai, io vreau sa arunc pisica in curtea "modelelor".

<{POST_SNAPBACK}>


Sigur ca poti incrimina "modelele". Dar vina nici macar nu-i numai a lor, cat mai ales  a celor care le promoveaza pentru a putea scoate bani din vanzarea imaginii lor. Iar ele, "modlelel", atata pot, atata fac. Si daca nu se sparg in figuri in public, devin plicticoase si nu mai vand marfa cea mai de pret... Aproape nimeni nu e interesat de un om obisnuit... D-aia e "vedeta", ca sa fie altfel... Eventual, sa se sparga in figuri :)
Si-apoi, cat de om sa fii, cat de stapan pe tine, cat de cu picioarele pe pament, ca sa nu te deruteze (eufemistic spus) faptul ca sunt atatia oameni care te admira, care te plac fara ca tu sa fii nevoit sa faci vreun efort, care te cred mai destept si mai bun decat esti? Si-atunci, iti joci rolul care-ti aduce admiratia celorlalti...
Atentie! Randurile de mai sus nu se vor o scuza la adresa "modelelor" ci e incercare de a le explica o parte din "vinovatie"!

#25
lucs

lucs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 21.07.2005

add, on Aug 29 2005, 16:22, said:

normal... e licenta poetica, ia loc, 3!

PS: http://www.revistano...cea_elegie.html

<{POST_SNAPBACK}>


Fantastic! Poate ca deja faci parte dintre modele si nu-ti dai seama. Bea un pahar de apa rece, sterge-ti fruntea si trage adanc aer in piept.

Edited by lucs, 29 August 2005 - 15:28.


#26
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

Radu Herjeu, on Aug 29 2005, 16:24, said:

Aproape nimeni nu e interesat de un om obisnuit...

<{POST_SNAPBACK}>


... si doar timpitii sint interesati de "vedetele" care se sparg in figuri

#27
Radu Herjeu

Radu Herjeu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 29.08.2005

Mosotti, on Aug 29 2005, 15:28, said:

... si doar timpitii sint interesati de "vedetele" care se sparg in figuri

<{POST_SNAPBACK}>


De exemplu, daca eu as spune asa ceva, m-ar impusca pe strada :)
Dar eu citesc sondajele si topurile cu cele mai admirate apreciate "persoane" din Romania... Vox populi...

#28
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,799
  • Înscris: 13.01.2005

Radu Herjeu, on Aug 29 2005, 15:32, said:

Dar eu citesc sondajele si topurile cu cele mai admirate apreciate "persoane" din Romania... Vox populi...

<{POST_SNAPBACK}>

Mda, păcat doar ca alegerea este extrem de limitată și de regulă este între rău, mai rău sau mai puțin rău :D

#29
Radu Herjeu

Radu Herjeu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 29.08.2005

mufă, on Aug 29 2005, 15:33, said:

Mda, păcat doar ca alegerea este extrem de limitată și de regulă este între rău, mai rău sau mai puțin rău :D

<{POST_SNAPBACK}>


Alegerea e ca in politica :) Dupa cum spuneam... Vox populi, vox directoris televiziunes! :)
Dar, ca sa nu-mi dau singur cu un bat peste picioare, o sa spun ca exista si in televiziuni oameni care au ceva de spus, care nu sunt doar o imagine...

#30
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,146
  • Înscris: 09.09.2003
n-ai cum sa ai model un om normal petru ca nu e mediatizat si n-ai de unde sa-l stii.  Poti sa zici ca ai drept model pe doctorul de la 2 i guess.. "MARE om, dom' doctor!"

@ lucs, vezi ca esti offtopic.  du' si citeste saitul Academiei Romane si lasa-ne pe noi geniile cu licentele noastre.

#31
lucs

lucs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 21.07.2005

Radu Herjeu, on Aug 29 2005, 16:39, said:

(...) oameni care au ceva de spus, care nu sunt doar o imagine...

<{POST_SNAPBACK}>

Putini si impinsi la ore tarzii. Dar explozia de tipe "generoase" contracareaza efectele unui Tatulici. Cu o floare nu se face primavara !

#32
Akuma No

Akuma No

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,062
  • Înscris: 29.04.2004

Radu Herjeu, on Aug 29 2005, 15:24, said:

Atentie! Randurile de mai sus nu se vor o scuza la adresa "modelelor" ci e incercare de a le explica o parte din "vinovatie"!

<{POST_SNAPBACK}>


radule, poti sa le explici cit poftesti, ei n-o sa-si asume niciodata partea asta de vina.
poti sa-i explici ca spatiul strazii, de exemplu, e spatiu public, el va continua sa abuzeze de el dupa bunul lui plac, ca un bisnitar violent sau dupa ultimile figuri 'la  moda" in grupul "modelelor" care prosteste lumea ce se doreste prostita.
atita timp "modelul" nu intelege ca banul lui, muncit sau nu, aruncat ostentativ, pilele lui, prostia, smechereala si obraznicia lui dau bine si-i folosesc in spatiul mass-media si nu in spatiul public, e un disperat mereu uimit de ce il huiduie lumea si nu-l accepta ca "model".

au si modelele asta ceva bun, au parte de un efort zilnic prin care-si pierd credibilitatea, consistenta si deprinderile sanatoase. asta da model  :lol:

#33
Radu Herjeu

Radu Herjeu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 29.08.2005

Akuma No, on Aug 29 2005, 15:56, said:

... dupa ultimile figuri 'la  moda" in grupul "modelelor" care prosteste lumea ce se doreste prostita.

<{POST_SNAPBACK}>


lumea nu se doreste prostita. suntem mult prea cruzi, ca telespectatori, si mult prea neinvatati cu societatea de consum, ca sa putem discerne...
iar "vedetele' nu sunt decat o copie a societatii noastre... ca si politicienii... nu sunt nici mai rele nici mai bune decat media societatii care le promoveaza... sunt o oglinda a lumii in care traim... cu bunele si relele ei...

#34
Akuma No

Akuma No

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,062
  • Înscris: 29.04.2004
a, pai, dupa logica ta: "Vox populi, vox directoris televiziunes!" e la fel de putin probabil sa vedem vreodata pe "unul valabil" dispus a ne arata si alte modele de comportament. nu zic ca n-ar fi.

cred ca fiecare "model" e singur cu destinul lui, cu limitele lui, cu pariul lui. daca "modelu" - ala aratat cu o miscare a capului sau aratindu-i degetul mijlociu ridicat - nu-i hotarit a-si schimba modul de viata si modul in care apare in spatiu public, vorbim in zadar.
"modelele" astea nu-s in stare sa-si poarte de grija, nicidecum sa ne duca pe noi de... nas.

#35
Eminovici

Eminovici

    ZEN member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,378
  • Înscris: 14.06.2005
Din ciclul "hai să mă bag și eu în seamă",
Toți au sau au avut modele în viață dar nu toți recunosc sau nu toți le pot exterioriza.

#36
Akuma No

Akuma No

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,062
  • Înscris: 29.04.2004
de cele mai multe ori mentalitatea asta conform careia "a merge pe mina cuiva, a-l lua pe ala de model", produce, de cele mai multe ori, dezamagiri.

ciclul bagatului in seama se inchide/deschide cind cerem de la ei sa fim luati drept... model. mereu cineva ne va arata si noua degetul mijlociu. domnu', regret, nu sinteti un model valabil.  :lol:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate