Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024

Service si revizii reprezentanta

Ati returnat produse pe aliexpres...
 Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?
 Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...

Impamantare

Apple maps pe Windows 10
 Sfarsitul woke-ismului si al core...

Probleme fibra (internet ) rooter...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile
 

Otita?

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Disturber

Disturber

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 707
  • Înscris: 02.12.2007
Neata.
De marti m-a apucat o raceala mai puternica manifestandu-se cu dureri in gat si febra. Precizez ca atunci cand inghiteam ma dureau si urechile, probabil era o inflamatie mai puternica. Ieri seara inainte sa ma pun la somn, mi s-a infundat urechea dreapta si pana acum vad ca nu s-a desfundat.

Poate fi cumva o otita interna cauzata automat de raceala? Cand am fost mic am mai avut otita si ce-i drept am ramas cu o mica sensibilitate.

Ce ma sfatuiti? Eu ma gandeam sa trec direct pe antibiotice si daca nu ma lasa sa ma duc la un medic sau?

Edited by Disturber, 19 February 2011 - 07:28.


#2
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
du-te întâi la medic, nu lua antibiotice după cum îți trăznește ție prin cap, că nu-s bomboane.

#3
Disturber

Disturber

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 707
  • Înscris: 02.12.2007
Da. Cred ca de preferat ar fi sa ajung macar la medicul de familie sa vedem ce spune si daca este cazul sa-mi dea o trimitere catre ORL.
Tocmai ce incepuse sa-mi dispara durerea din gat...

#4
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,893
  • Înscris: 25.01.2007
otita inseamna si recomandare de a sta in casa, evita calatoriile, curentii de aer, etc?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate