Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin
 MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro
 Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta
 Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 

Oare am candidoza orala?

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
ubitzaioana

ubitzaioana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 16.02.2011
Buna! Si eu ma confrunt cu aceasi problema...am abservat in urma cu o luna niste pete rosii, mici,dese pe pielea mainilor si a picioarelor , uneori si pe solduri care dispar si apar(sa zic intr-o luna am avut de 4 ori)...apoi in urma cu o saptamana din intamplare m-am uitat la limba in oglina si am vazut ceva asemanator unei limbi geografice...dar apoi aceasta"limba geografica"s-a transformat in depuneri albicioase-galbui, mai exact candida...mai apoi mi-a aparut asa o pata ca si in cazul lui dgvictor(rosie inconjurata de alb)...am citit ce ati scris voi (inca nu mi-am facut niciun fel de analize ca mi-e groaza) dar din ce stiu eu as avea o forma de candida genealizata si ma gandeam sa fac tratamentul cu YEASTROL ("te scapa de candida in 3 zile")...vroiam sa stiu daca voi cei cu limba incarcata ati avut cumva si petele acestea rosii pe piele asociate limbii incarcate....am uitat sa precizez ca am si xerostomie( gura uscata) si cheilita angulara( colturile gurii uscate si crapate)...va rog sa-mi spuneti daca ati avut semne ca si ale mele... :peacefingers:

#2
antigen

antigen

    Djilawurr

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,599
  • Înscris: 10.08.2006
Probabil e candida. Atunci când candida e în cantitate mare, apar și petele roșii, și cheilita, și xerostomia. Ar fi nevoie de analize pentru a se vedea la ce antimicotic e sensibilă... Yeastrol văd că e ceva remediu homeopatic.  :rolleyes:

Edited by antigen, 16 February 2011 - 14:36.
Am modificat titlul subiectului


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate