Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

Idei pentru amenajarea camerei copiilor

- - - - -
  • Please log in to reply
80 replies to this topic

#19
Carrman

Carrman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,107
  • Înscris: 06.08.2010

View Postcharme, on 14th February 2011, 23:15, said:

imi inspira a orice, numai a camera de copil nu.

usa neagra??? uh!
wenge.

#20
citronelle

citronelle

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,536
  • Înscris: 10.10.2009

View PostCarrman, on 14th February 2011, 23:19, said:

wenge.


Da mai, stim, e la moda. Poti s-o vopsesti pe partea care da inspre camera, daca vrei sa decorezi camera pe culori deschise.

#21
Carrman

Carrman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,107
  • Înscris: 06.08.2010

View Postcitronelle, on 14th February 2011, 23:23, said:

Da mai, stim, e la moda. Poti s-o vopsesti pe partea care da inspre camera, daca vrei sa decorezi camera pe culori deschise.
nu vopsesc nimic!
pe pereti au existat abtibilduri si figurine, dar au avut o viata scurta. foarte scurta!

#22
Corina2009

Corina2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,429
  • Înscris: 11.03.2009
Helouuu...sa-i placa copilei, nu taticului, lasa dom=le desenele si printesele pe pereti.

#23
citronelle

citronelle

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,536
  • Înscris: 10.10.2009
Uite o camera care seamana cam cu ce ai tu acolo.

[ http://www.houseandhome.ie/blog/wp-content/uploads/2010/10/INTRO-SHOT-e1286184463467.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by citronelle, 14 February 2011 - 23:38.


#24
Carrman

Carrman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,107
  • Înscris: 06.08.2010

View PostCorina2009, on 14th February 2011, 23:37, said:

Helouuu...sa-i placa copilei, nu taticului, lasa dom=le desenele si printesele pe pereti.
duamna, don'soara le-a rupt si le-a halit, nu io!
plus ca o coala d'aia cu balarii costa cat 3 baxuri cu bere...

#25
citronelle

citronelle

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,536
  • Înscris: 10.10.2009
Ai putea sa faci asa ceva.

[ http://babybeddingmarket.com/images/products/detail/Toddler1000.2.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

View PostCarrman, on 14th February 2011, 23:41, said:

duamna, don'soara le-a rupt si le-a halit, nu io!
plus ca o coala d'aia cu balarii costa cat 3 baxuri cu bere...


Data viitoare sa i le pictezi direct pe perete.  :lol:

#26
Carrman

Carrman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,107
  • Înscris: 06.08.2010
1. patul trebuie sa fie mare.
2. patul trebuie sa fie imens.
3. patul trebuie sa fie urias.

#27
Thomas-

Thomas-

    Nunc plaudite omnes!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,436
  • Înscris: 31.10.2008
Ce dragut e, pai o camera asa si eu as vrea pentru sufletul meu!

#28
citronelle

citronelle

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,536
  • Înscris: 10.10.2009

View PostCarrman, on 14th February 2011, 23:43, said:

1. patul trebuie sa fie mare.
2. patul trebuie sa fie imens.
3. patul trebuie sa fie urias.


Pai il faci mare, cat de mare vrei tu, si ii iei asternuturi pe masura patului.  :P

Uite si un pat mare.

[ http://www.lifepluskids.com/wp-content/uploads/2008/05/dec-den-girls-room.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by citronelle, 14 February 2011 - 23:51.


#29
CICI&Co

CICI&Co

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,944
  • Înscris: 22.08.2007
http://www.kabmurung...coration-ideas/
Și faci căsuța altă culoare, mai deschisă, na.

#30
charme

charme

    the same

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,432
  • Înscris: 14.09.2008
si-acu' o sa-ti spuna ca e prea periculoasa dpdv al protectiei muncii, cand tata ametit de cateva beri se ridica brusc din patu' ala imeeeens (cam atata importanta deduc io din topicul asta c-ar avea copilu' a carui (carei, ca stiu ca-i fetita) camera teoretic iashte).

#31
maltese

maltese

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,847
  • Înscris: 16.04.2006
Probabil va inchipuiti ca un copil sta pe loc si admira picturile. Ehei...

Spatiul pe mijloc e bun ca are unde sa alerge si sa faca rostogoliri. App, daca nu pui covor (ceea ce mi se pare economie de timp si resurse, ca nu stai cu gura pe ea sa nu scape acuarele pe covor) ia-i o salteluta de gimnastica pentru momentele in care doreste sa stea in cap.

Apoi masuta cu scaunel.
Sevalet si scaunel.
Apoi sunt (din Ikea am luat eu) corpuri cu inaltime mica (vreo 80cm) si rafturi multe si marunte. Acolo e loc pentru jucarii, carti, carticele, caiete, creioane, etc.
Sertarele, in afara celor din comoda pentru lenjerie, nu mi se par practice, intre 9 luni si 2 ani se urca in ele, dupa 2 ani invata sa ascunda chestii in ele, si cautarea marului-de-aur-cu miros-intepator-de saptamana-trecuta devine provocatoare. Toate la vedere!

Fara chestii agatate pe pereti, fara obiecte de mobilier inalte de care sa se poata da huta sau catara (a mea a ajuns si pe combina frigorifica, urcand raft cu raft in frigider), fara obiecte casante unde sa-si faca antrenament a la Handy iscusitul, fara locuri multe si ascunse unde sa se adune praful.

Carmane, va fi comuna pentru ambii dracusori?

#32
anabia

anabia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,064
  • Înscris: 07.01.2010
Designerii aia de gandesc paturile alea inalte nu cred sa aiba copii iar daca au sigur nu le-au luat paturile alea. Pai cum naiba sa aiba patul copilului distanta aia fata de sol? Copiii cad din pat destul de des, mai ales cand sunt mici iar caderile in somn la distantele alea pot fi fatale. Eu am avut paturile copiilor aproximativ cum il are carman si seara dupa ce adormeau le puneam niste saltele in jurul lor ca sa n-am surprize. Bine ale mele dormeau extrem de desirat si se mai intampla ca din cand in cand noaptea sa mai aud un buf! Satul de atatea "bufuri" le-am facut niste paturi pe comanda, care aveau un fel de margine micuta in forma de val, nu prea inalta(vreo 10cm) dar destul cat nu putea fi escaladata in somn. In rest ai dreptate carmane, patul trebuie sa fie cat mai mare si cat mai jos posibil.
In mobilier nu trebuie sa bagi multi bani deoarece peste cativa ani il schimbi, acum fiecare cu bugetul lui. Culorile le lasi la alegerea copilului :)
Toboganul este nepractic intr-o camera de copil, mai ales daca este stilul duracell(ale mele au avut mainile rupte din cauza toboganului si nu recomand). Trebuie sa nu ai absolut nimic de catarat prin camera. Cataratul e pentru parcuri si sub stricta supraveghere.
Atentie la sertare sa nu-si prinda degetele, acum exista niste dispozitive speciale, pe vremuri numai eu stiu cum improvizam.
Daca stai la casa si ai scari atentie mare, dar dupa cum spuneam s-au inventat tot felul de gardulete de dimensiuni variabile cu care poti imprejmui sau ingradi accesul in anumite zone. Bina pentru locuitul la casa e mult de discutat, sunt mai multe "pericole"
Pentru desenat(chiar daca te doare de lavabila) exista un fel de autocolant(sau chiar vopsea) care imita perfect tabla de la scoala si poate desena cu un fel de creta speciala care nu lasa praf. Chestia asta o poti pune la ce dimensiune vrei pe perete.
Daca mai imi aduc aminte de ceva mai completez.

#33
Carrman

Carrman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,107
  • Înscris: 06.08.2010

View Postmaltese, on 15th February 2011, 07:59, said:

Apoi masuta cu scaunel.

Sevalet si scaunel.

Apoi sunt (din Ikea am luat eu) corpuri cu inaltime mica (vreo 80cm) si rafturi multe si marunte.

Carmane, va fi comuna pentru ambii dracusori?
are, dar erau parasutate pe hol: o masuta si doua scaunele (toate roz) haioase de la zara.

desenul artistic se desfasoara in bucatarie. de ce? usor de ghicit...

vrem si noi sa luam niste corpuri din ikea, dar n-am ajuns.

vom vedea... gelozia deja a aparut si sta calare pe noi. cand concurenta isi va face aparitia, va fi dezastru!

View Postanabia, on 15th February 2011, 08:35, said:

Daca mai imi aduc aminte de ceva mai completez.

bun! au aparut si cei care au copii, nu numai cele care i-au simtit pe varful limbii...

#34
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006

View PostCarrman, on 14th February 2011, 23:19, said:

wenge.
Nu pentru mult timp :P

E bine că i-ai făcut poze înainte să fie "locuită". O să-i poți arăta, în zilele când o să ai impresia că a trecut pe-acolo o hoardă de tătari, cum trebuia să fie.

mie parchetul ăla îmi ridică păru-n cap. În rest, nu vă faceți iluzii, camera o să arate civilizat numai după ce o să aibă 16 ani fata.

#35
Carrman

Carrman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,107
  • Înscris: 06.08.2010

View Postadadoi, on 15th February 2011, 08:58, said:

Nu pentru mult timp :P

E bine că i-ai făcut poze înainte să fie "locuită". O să-i poți arăta, în zilele când o să ai impresia că a trecut pe-acolo o hoardă de tătari, cum trebuia să fie.

mie parchetul ăla îmi ridică păru-n cap. În rest, nu vă faceți iluzii, camera o să arate civilizat numai după ce o să aibă 16 ani fata.
de ce? se curata foarte usor.
camera este locuita de aproape 1 an de zile. de multe ori este calcata de 3 draci: 2 ani si 8 luni, 2 ani si 5 luni si 1 an si 6 luni. ce dezastru lasa in urma!!!
cu parchetul ce ai?  :confuzzled:

#36
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,046
  • Înscris: 31.07.2007
Un prieten a avut o idee buna: a pus pe un perete o bucata de tapet penal de doi lei unde kinderu' sa se manifeste artistic. Adica "puiule, ai chef de scris pe pereti? O faci exclusiv acolo!". Personal nu am folosit metoda, o singura data mi-a pictat kinderu' pe perete da' dupa ce m-am enervat nu a repetat miscarea.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate